Steam či GOG dostanú zaujímavú konkurenciu: Facebook a Unity oznámili spoluprácu

Steam či GOG dostanú zaujímavú konkurenciu: Facebook a Unity oznámili spoluprácu

 

Facebook ohlásil spoluprácu s firmou Unity, ktorá vyvíja herný engine s rovnakým názvom a spoločne vyvíjajú vlastnú desktopovú aplikáciu na hranie hier. Hráči sa preto pravdepodobne môžu tešiť na oveľa lepšie hry na Facebooku ako boli doteraz.

Ako na svojich stránkach uvádza TheVerge, do 31. augusta dostávajú vývojári okamžitý prístup k obmedzenému alfa testovaniu verzie Unity, ktorá im umožní vytvárať a exportovať hry pre webové Facebook stránky či desktopovú Facebook aplikáciu nazvanú "Facebook Games Arcade". Tá je momentálne dostupná ako Windows aplikácia a je v rannom štádiu beta testovania.

Web TechCrunch zverejnil zaujímavý graf, v ktorom si môžeme všimnúť, že hry na sociálnej sieti priniesli Facebooku v štvrtom kvartály roku 2014 257 miliónov amerických dolárov. No v druhom kvartáli tohto roku to bolo už len 197 miliónov amerických dolárov. Podľa vyjadrenia webu sa veľká časť hráčov preorientovala na mobilné aplikácie, no Facebook stále disponuje veľkou základňou hráčov, ktorí pravidelne hry na tejto sociálnej sieti hrávajú.

Z pohľadu Facebooku ide o logický krok a hráči tak dostanú oveľa lepšie hry na tejto sociálnej sieti než aké mohli mať doteraz. Len čas asi ukáže, či táto platforma bude konkurencieschopná a či si raz vďaka Facebooku zahráme nejakú AAA hru. Netreba ale zabúdať na to, že Facebook už predtým s Unity uzavrel akési partnerstvo, aby tak podporili vývoj virtuálnej reality Oculus Rift.

Zdroj: TheVerge, PixaBay

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk