Dočkajú sa PC hráči virtuálnej reality od SONY?

Dočkajú sa PC hráči virtuálnej reality od SONY?

 

Zahráme si onedlho hry na PC pomocou virtuálnej reality od SONY? Oculus Rift bude mať možno veľmi silnú konkurenciu. Či to ohrozí celý projekt Oculus Rift, alebo to prinúti vývojárov ukrojiť z ceny, uvidíme už čoskoro.

Stránka PC Gamer dnes priniesla zaujímavú informáciu o tom, že Masayasuo Ito (viceprezident Sony Computer Entertainment’s) naznačil, že PlayStation Virtual Reality bude kompatibilná s PC.

Masayasu Ito, pre stránku Nikkei

Keďže PlayStation 4 obsahuje rovnaké komponenty ako osobné počítače, vidíme tu možnosť kompatibility. V tejto chvíli sa zameriavame zatiaľ na hry a nie sme ešte pripravení spraviť konečne oznámenia, ale povedal by som, že naša virtuálna realita si nájde uplatnenia v rôznych oblastiach.

Len si to predstavte! Cenovo dostupná a najmä kvalitná virtuálna realita pre každého hráča. A k tomu ešte s bohatým príslušenstvom. Ak sa tieto dohady potvrdia, budú musieť vývojári Oculus Riftu výrazne zmeniť cenu, alebo aspoň ponúknuť niečo, prečo by si bežný PC hráč kúpil radšej virtuálnu realitu od nich. V SONY začali koketovať s touto myšlienkou pravdepodobne preto, lebo viac ako polovica PC hráčov má záujem o virtuálnu realitu, no zatiaľ žiadna z dostupných VR (Oculus, HTC Vive) neprišla s prívetivou cenovkou.

Zdroj: PC Gamer, Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk