Blizzard plánuje upraviť kompatibilitu svojich starých peciek pre moderné PC

Blizzard plánuje upraviť kompatibilitu svojich starých peciek pre moderné PC

Spoločnosť včera pozdvihla dávku vzrušenia, keď zverejnila na svojich stránkach zaujímavý inzerát,...

...v ktorom stálo, že sa Blizzard, sám vo svojej veľkoleposti, rozhodol pre ešte veľkolepejší cieľ - navrátiť lesk a slávu trom spomínaným klasickým hrám. StarCraftu z roku 1998, Warcraft III: Reign of Chaos vydanom v 2002 a Diablo II z roku 2000. Štúdio najíma nových, šikovných ľudí so špecifickými skúsenosťami v programovaní, aby umožnili ich hranie na moderných PC systémoch, vylepšili im multiplayer a diagnostikovali, resp. odstránili bugy, glitche a padania.

Tieto informácie vyplývajú zo samotného inzerátu, no aké je oficiálne vyjadrenie kompetentných? Blizzard k záležitosti už zaujal postavenie svojim vyhlásením, citujeme: "Potrebujeme technikov na to, aby sme mohli zachovať naše staršie hry. V tom, že udržiavame naše hry stále nažive, už máme bohatú históriu. Keďže sú stále hrávané a obľúbené až dodnes, tak sme sa v tomto trende rozhodli pokračovať. Nateraz k tomu nemáme čo dodať."

Či už pôjde "len" o upravenie ich kompatibility alebo pôjde štúdio aj ďalej, napríklad v podobe pridania HD kabátiku, vylepšených efektov a podobne, to ukáže až čas. Kažodpádne by sme sa veľmi potešili, ak by Blizzard skutočne splnil už len to prvé menované.

Zdroj: GameSpot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk