Lego Worlds spája obľúbené legové kocky s hrateľnosťou Minecraftu

Lego Worlds spája obľúbené legové kocky s hrateľnosťou Minecraftu

Spoločnosť Warner Bros. Entertainment ohlasuje hru Lego Worlds, ktorá ponúkne sandboxový svet s možnosťou stavania všetkého možného prostredníctvom legových kociek.

Hra ponúkne procedurálne generované úrovne, v ktorých budeme skúmať kockový svet a objavovať jeho tajomstvá, ktorými sú napríklad kovboji, žirafy, upíry, ľadové medvede, parné valce, pretekárske autá či kolosálne bagre. Hra momentálne stojí 14,99€. Na Steame má zatiaľ hodnotenia viac než len priaznivé, len 106 negatívnych k 1041 pozitívnym recenziám.

Lego World vychádza na Steame, kde si najprv prejde Early Accessom, ktorý ponúka zatiaľ len singleplayerovú kampaň. Hráči budú môcť využívať špeciálne nástroje na úpravu terénu, tvorbu hôr, nížin, proste prírodnej krajiny. Okrem toho bude možné zapnúť editor Brick-to-Brick, kde si budeme môcť vytvoriť hocijaký objekt, na aký si len spomenieme. Vytvorený svet si hráči budú môcť oživiť pridaním postáv či rôznych kreatúr.

V hre budeme môcť ovládať aj rôzne vozidlá ako autá alebo helikoptéry, či využívať pre pohyb po svete napríklad takého koňa. Že to je príliš konvenčné? Páčil by sa teda drak? Pokojne, v Lego Worlds sa medze nekladú. Na stavbu sa budú používať nielen klasické kocky, ale aj ich moderné a súčasné verzie. Tvorcovia sľubujú, že do Lego Worlds postupne pribudnú nové herné módy a obsah. Minecraft v štýle Lego? Zaujímavé, že to niekoho napadlo až teraz.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk