Rebecca Heineman: Remaster trilógie Bards Tale sa dokončí

Rebecca Heineman: Remaster trilógie Bards Tale sa dokončí

 

Šéfka vývojárov z Olde Skuul dnes vyhlásila, že remaster pôvodnej trilógie The Bard's Tale sa napriek zakopnutiu v podobe nedostatku peňazí dokončí. Informoval o tom dnes portál PC Gamer s odvolaním sa na vyhlásenie Rebeccy Heinemanovej.

Celá kauza vznikla na fórach štúdia inXile, ktoré vyvíja pokračovanie pôvodnej trilógie. N8pad na remaster pôvodných dielov vznikol na Kickstarteri, kde to bola jedna zo súčastí odmien za vyzbieranú sumu na The Bard's Tale 4. Na svojom fóre však nedávno spoločnosť napísala, že neverí v dokončenie remastrovaných dielov a práce na trilógii sa zastavili. Tie má na starosti štúdio Olde Skuul pod vedením Heinemanovej, ktorá stála už pri zrode The Bard's Tale 3. 

Pre ňu samotnú bolo vyhlásenie inXile prekvapením. Dnes vyhlásila, že celý problém je v peniazoch. Podľa vlastných slov požiadala inXile o zaplatenie doterajšej práce, čo firma odmietla. Firma Olde Skuul sa preto pustila do inej, platenej práce.

Śtúdio inXile medzitým stiahlo časť o remastrovaní pôvodných dielov zo stránky The Bard's Tale 4 na Kickstarteri. Firma sa bráni tým, že Olde Skuul mala zaplatiť až za hotové dielo, ale Olde Skuul prestala posielať testovacie verzie a komunikácia silne viazla. Preto inXile stratila nádej, že remastre budú dokončené. Práce na novom bardovom príbehu však pokračujú a netrpezliví fanúšikovia sa môžu pozrieť v novom videu na bojový systém

Zdroj: PC Gamer, inXile, Olde Skuul

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk