Budúcnosť vo vzdelávaní prichádza konečne aj na Slovensko! V Košiciach sa budú študenti učiť anatómiu pomocou virtuálnej reality!

Budúcnosť vo vzdelávaní prichádza konečne aj na Slovensko! V Košiciach sa budú študenti učiť anatómiu pomocou virtuálnej reality!

 

Virtuálna realita prišla konečne aj do našich škôl. Dúfajme, že toto je iba začiatok nového typu výučby!

Do košickej Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici prišla taká malá revolúcia vo vzdelávaní. Žiaci okrem učebníc používajú aj najnovšiu modernú technológiu - virtuálnu realitu. Anatómia sa tak razom stáva obrovskou zábavou, keďže sa ju môžu študenti učiť vo virtuálnej realite. To čo doposiaľ videli iba na obrázkoch, teraz uvidia takmer ako keby to bola skutočnosť. Využitie virtuálnej reality tak pomáha študentom niektoré súvislosti pochopiť oveľa rýchlejšie, ako keby sa to všetko museli učiť iba z kníh a obrázkov.

Pýtate sa, ako to je možné? Spoločnosti Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine usporiadali súťaž, ktorú táto škola vyhrala. A ich odmenou bola Virtuálna anatomická učebňa. Tá pozostáva zo 16 VR Setov Samsung Gear VR so Samsung Galaxy S8, Google Chrome Castu, obrovskej 65 palcovej Samsung televízie a licencie na aplikáciu pre výučbu. A ako sa to pozdáva samotným študentom? Tí sú nesmierne nadšení a viac ako 80% z nich potvrdilo, že učenie anatómie je pre nich teraz oveľa jednoduchšie. A čo viac! Až 92% z nich by chcelo využívať VR aj na iných predmetoch!

A čo vy? Prijali by ste takúto výučbu na školách? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: OmniPublic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk