Zamestnanci jadrovej elektrárne zatknutí pre pokus o ťažbu kryptomien cez superpočítač

Zamestnanci jadrovej elektrárne zatknutí pre pokus o ťažbu kryptomien cez superpočítač

 

Toto už trochu prestrelili. 

Zamestnávatelia väčšinou nemajú v obľube využívanie firemných zdrojov pre vlastné účely. Na toto pravdepodobne nepomysleli zamestnanci zariadenia na výrobu jadrových zbraní, ktoré sa nachádza vo vyhradenej oblasti nachádzajúcej sa pri meste Sarova. Mimochodom, práve v tomto zariadení bola vyrobená prvá atomová bomba počas studenej vojny pre armádu ZSSR.

 

Niekoľko zamestnancov zatkla Federálna bezpečnostná služba (FSB) pre neúspešný pokus, využiť tamojší superpočítač na súkromné účely, vrátane ťažby kryptomien. Táto mašinka má výkon 1 petaflop, takže nápad to určite nebol zlý, keby nešlo práve o tajné, prísne strážené zariadenie. Počítač z bezpečnostných dôvodov dokonca nemôže byť ani pripojený k internetu a tento fakt sa zamestnancom stal osudný. Akonáhle sa snažili pripojiť k spomínanej ťažbe kryptomien, počítač poslal varovanie bezpečnostnému oddeleniu, že systém beží online. Následne na to boli aktéri odhalení, zatknutí FSB a bolo na nich podané trestné oznámenie. 

V Rusku sa ťažba kryptomien teší obrovskému záujmu. Zaujímavosťou je fakt, že obchodník Alexey Kolesnik nedávno kúpil dve elekrárne v Perm Krai a Udmurtia, práve kvôli ťažbe Bitcoinu.   

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk