Svetová zdravotnícka organizácia zaradila do svojho zoznamu novú poruchu, ktorá sa týka hrania videohier

Svetová zdravotnícka organizácia zaradila do svojho zoznamu novú poruchu, ktorá sa týka hrania videohier

 

Odteraz si dávajte pozor na to, ako dlho sa hráte a či to naozaj nepreháňate.

Hranie videohier je naozaj zábava a prináša veľa pozitívnych vecí. Okrem toho si pri hraní hier často krát oddýchneme, či prežijeme nové, nevšedné príbehy. No nič by sa nemalo preháňať a o hraní videohier to platí dvojnásobne. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pridala na zoznam duševných porúch novú poruchu, ktorá sa bude týkať fanatického hrania videohier.

Aká je diagnóza? Podľa webu TechnologyReview trpí touto poruchou ten, pre ktorého je hranie videohier dôležitejšie, než ostatné životné záujmy a vo svojom konaní pokračuje aj vtedy, ak jeho konanie negatívne vplýva na iné aspekty jeho života po dobu dlhšiu ako rok a viac. Avšak Allen Frances z Duke University v Severnej Karolíne varuje pred tým, že takáto definícia môže viesť k záplave diagnóz ľudí, ktorí sú len pre videohry zapálení, avšak nemusia byť v skutočnosti chorí. 

Máte pocit, že nie je niečo v poriadku? Ak si aj tak nie ste istí tým, či je všetko okolo vášho hrania hier v poriadku, poraďte sa o tom so svojimi priateľmi, kamarátmi, alebo vyhľadajte odbornú pomoc. Nezabúdajte na to, že pár hodín hrania videohier denne ešte nemusí znamenať žiadnu poruchu a určite nehľadajte diagnózu pomocou internetu, ale len pomocou odborníkov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk