Vedci zistili, že každý z nás sa môže stať internetovým trollom

Vedci zistili, že každý z nás sa môže stať internetovým trollom

 

Internetový trolling sa vo svete začína naozaj rozmáhať až tak, že tento fenomén zaujal už aj vedeckú komunitu.

Na webe Engadget sa dnes objavila informácia o novej štúdii zo Stanfordskej univerzity, ktorá hovorí o tom, že každý z nás sa môže stať internetovým trollom. Že neveríte? Vedci v jednom experimente zmenili nálady účastníkov (celkovo sa experimentu zúčastnilo 667 účastníkov) tak, že jednej polovici dali dopredu veľmi náročné testy a druhej testy veľmi ľahké. Potom obe skupiny "poslali" do diskusií pod články na internete, z ktorých niektoré už obsahovali komentáre od tzv. "trollov", niektoré zasa nie a začali skúmať a sledovať ďalšie správanie subjektov.

Následne zistili, že 35% ľudí zo skupiny, ktorá buď mala ľahký test, alebo nevidela žiadne príspevky od trollov, začalo písať trollovacie komentáre. Ako píše web Engadget, síce je 35% menej ako polovica, no aj tak ide o celkom znepokojivé číslo. Toto percento však narástlo v prípade, ak išlo o skupinu, ktorá dostala buď náročnejší test, alebo zahliadla príspevok od trolla. Celkovo išlo o naozaj znepokojivých 68%. Inak povedané - väčšina ľudí, ktorí majú zlý deň, si svoju zlosť a frustráciu mnohokrát vybíja na internete. Preto, ak máte deň ktorý nie je zrovna ukážkovým, či vás v škole/práci niečo nahnevalo, vyvarujte sa radšej internetovým diskusiám a využite svoj čas nejako inak - napríklad súťažou o herné kreslo, myšku a podložku Genesis, čo vám v prípade výhry vašu náladu rozhodne zlepší.

A čo si myslíte vy? Dá sa proti tomuto novému fenoménu nejako úspešne bojovať? Podeľte sa s nami o váš názor v diskusií.

Celú vedeckú štúdiu v originál znení si môžete pozrieť na tejto webovej stránke, alebo si ju môžete prečítať vo forme príspevku na webovej stránke Stanfordu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk