Vďaka HoloLens  môžu inžinieri premietať projektovú dokumentáciu do zmiešanej reality

Vďaka HoloLens môžu inžinieri premietať projektovú dokumentáciu do zmiešanej reality

 

Predstavte si, že by stavební inžinieri vedeli svoj projekt premietať priamo na mieste stavby pomocou súpravy Microsoft HoloLens. Na niečom podobnom momentálne pracujú vedci z anglickej renomovanej univerzity.

Podľa slov doktora Ioannisa Brilakisa z University of Cambridge, najväčší problém, ktorý v súčasnej dobe máme vo využití digitálnych informácií stavby, je ako s nimi interagovať. Hoci projektová dokumentácia vzniká prevažne v kanceláriách, pri určitých problémoch musí ísť projektant na stavbu osobne a na danú situáciu sa pozrieť na mieste. Na spomínanej univerzite pracujú na takzvanej zmiešanej realite, ktorá vám dovolí zobraziť virtuálnu kópiu vášho modelu, kam len chcete, aj napríklad do vašej kancelárie.

Ako ďalej dopĺňa Marianna Kopsida (post-doktorandka), zmiešaná realita dovolí inžinierom prinášať nové informácie o návrhu a zmenách priamo na stavbu. Rovnako táto technológia prinesie aj možnosť automatického sledovania stavu stavby, ľahšieho identifikovania problémov a včasnú nápravu chýb, čo bude mať v niektorých prípadoch za následok ušetrenie množstva peňazí a času.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk