Umelá inteligencia od výskumníkov z MIT sa učí rozpoznávať tvár po vzoru ľudí

Umelá inteligencia od výskumníkov z MIT sa učí rozpoznávať tvár po vzoru ľudí

 

Umelá inteligencia, to nie je iba Terminator, WestWorld, či nebodaj Číslo 5 žije. Vďaka výskumu umelej inteligencie sa môžeme dozvedieť vždy niečo nové a zaujímavé, čo naviac ľudstvu skutočne pomôže.

Webová stránka Engadget včera priniesla veľmi zaujímavé informácie od výskumníkov z inštitútu MIT. Tím vedcov zameraných na výskum mozgu a strojov zistil, že ich systém navrhnutý na rozoznávanie tvári dokáže spontánne identifikovať portréty ľudskej tváre bez ohľadu na jej natočenie. Ich zatiaľ nepomenovaný systém je výpočtovým modelom toho, ako ľudský mozog rozoznáva tváre a bol trénovaný na identifikáciu konkrétneho vzhľadu zo sady vzorových obrázkov. V procese učenia rozpoznania tváre, vytvorí ich program krok, ktorý zistí stupeň rotácie (napríklad 45 stupňov od stredu tváre, ale nie smer). Inak povedané, systém, ktorý zisťuje nemennosť medzi vzormi, bol schopný tvár rozoznať aj keď bola otočená o nejaký iný uhol.

Krátke vysvetlenie s odborným výkladom si môžete pozrieť vo videu, kde vám o ich projekte povie viac riaditeľ Centra pre výskum mozgu a strojov Tomaso Poggio.

Vedeli ste, že:

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk