Hra Tilt Brush pre virtuálnu realitu dostáva režim pre viac hráčov

Hra Tilt Brush pre virtuálnu realitu dostáva režim pre viac hráčov

 

Virtuálna realita sa čím ďalej tým viac dostáva do popredia a preto niet divu, že sa do tohto sveta pomaly, ale isto vkráda hra pre viacero hráčov.

Hra Tilt Brush od Google prišla na svet už pred viac ako dvoma rokmi a mnohí jej dávajú pomenovania, ako napríklad MS Paint pre virtuálnu realitu. Tilt Brush sa ale dočkal niečoho, čo vo svete virtuálnej reality nie je až tak veľmi bežné - režimu pre viac hráčov. Každý hráč je v hre reprezentovaný obrysom headsetu, takže nikto neuvidí ako vyzerá. Pokiaľ chcete ale trochu personalizácie, môžete si svoj "virtuálny headset" ozdobiť napríklad zaujímavými fúzmi, či kvetinkami.

Portál do skutočného sveta

Niekedy ale predsa budete chcieť z virtuálneho sveta nahliadnuť do sveta skutočného. Napríklad ako píšu vývojári, keď si budete chcieť spomenúť, kde ste položili svoju kávu, či nahliadnuť na komické kreácie vašich kamarátov, ktorí sú s vami v miestnosti a tiež majú VR headset na hlave. Na to bude slúžiť predná kamera HTC Vive s 30 snímkami za sekundu.

Virtuálny manekýn

So svojimi kamarátmi môžete odteraz do hry importovať 3D objekty. Zatiaľ sa s ními síce ešte nedá hýbať, ale podľa slov tvorcov hry príde aj na to. Ako ukážku zvolili drevenú figúrku s kĺbmi. Spoločne budete môcť na tieto predmety maľovať a tak spolu s priateľmi skúmať možnosti virtuálnej reality.

Je pre vás virtuálna realita od HTC Vive až príliš drahá? A čo tá od SONY?

Zdroj: Engadget, TheVerge, Google, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk