Henry Cavill sa pravdepodobne vzdal role Geralta kvôli únavnému súpereniu s vedením

Henry Cavill sa pravdepodobne vzdal role Geralta kvôli únavnému súpereniu s vedením

 

Fanúšikovia sú presvedčení o tom, že poznajú skutočný dôvod Cavillovho odchodu zo seriálu The Witcher.

Najskôr kolovali špekulácie o tom, že k náhlej zmene hlavnej postavy Geralta z Rivie v Netflixovej šou prišlo kvôli Henryho návratu do role Supermana. Fanúšikovia si však myslia, že skutočným dôvodom jeho odchodu je, že ho jednoducho unavil neustály boj s Netflixom o to, aby hlavná postava zostala verná svojej literárnej predlohe.

Rozhovor s Cavillom v The Hollywood Reporter ešte z novembra minulého roka ukazuje, že predstaviteľ Geralta naozaj už nejakú dobu súperil s tvorcami o to, aby hlavná postava dostávala viac dialógov a podobala sa na svoju knižnú predlohu.

„Najťažšou časťou pre mňa bolo nájsť prienik medzi víziou tvorcov šou a mojou vášňou pre knihy. Snažil som sa im priniesť toho Geralta, ktorého poznám z knižiek, ale bolo to kráčanie po tenkej čiare. Napokon to bola vízia tvorcov seriálu, ktorá zvíťazila, a tak som sa musel prispôsobiť, no bolo pre mňa trocha zložité hľadať toho Geralta z knižiek a zároveň sa prispôsobovať seriálovej postave. Veci, na ktoré som tlačil neboli len bohatšie dialógy. Snažil som sa priniesť na plátno viac knižného Geralta, pretože Geralt, ako ho poznáme z kníh je amatérsky filozof, je inteligentný a hĺbavý, je zábavný no vie byť aj morbídny a mrzutý. Pre mňa je dôležité, aby bola postava trojrozmerná.“

Henry Cavill pre The Hollywood Reporter

Cavill pred rokom v tom istom rozhovore vyjadril vôľu na dodržanie svojho záväzku voči tvorcom seriálu, ale s jednou podmienkou. „Som absolútne zaviazaný splniť plán na 7 sérií natáčania, pokiaľ budeme môcť rozprávať skvelé príbehy, ktoré ctia prácu autora Andrzeja Sapkowského.“

Na tomto konflikte nie je, pravdupovediac, nič prekvapivé, keďže vieme, aký prístup majú filmári k pôvodným literárnym prameňom od poľského autora. Henry Cavill je známy perfekcionista, vášnivý hráč a okrem iného aj fanúšik knižiek o Zaklínačovi. Niet teda divu, že mu svojrázny prístup tvorcov nesedel.

Zdroj: kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk