Scenáristi seriálu Zaklínač „aktívne neznášajú“ Zaklínačské knihy a hry

Scenáristi seriálu Zaklínač „aktívne neznášajú“ Zaklínačské knihy a hry

 

Uhh?

Zaklínač patrí medzi najpopulárnejšie seriály na platforme Netflix a v súčasnosti čakáme na vydanie tretej série. Z popularity profitoval nie len samotný Netflix, ale aj tvorca knižnej predlohy a vývojárske štúdio CD Projekt RED, tvorcovia herného Zaklínača.

Seriáloví tvorcovia však knižné predlohy a ani hry nemajú veľmi v láske. Prezradil to bývalý scenárista seriálu Zaklínač Beau DeMayo. Ten počas Instagram Q&A naznačil, že zatiaľ čo v súčasnom projekte (X-Men ´97 pre Disney+) je vyžadované, aby boli scenáristi fanúšikom zdrojového materiálu, pri Zaklínačovi to tak nebolo: „Bol som súčasťou projektu - konkrétne pri tvorení Zaklínača - kde niektorí autori neboli oboznámení alebo aktívne nemali radi knihy a hry (dokonca sa aktívne vysmievali zdrojovému materiálu.)“

„Je to recept na katastrofu a zlú morálku. Fanúšikovia sú ako lakmusový papierik – preveria vaše ego, všetky dlhé noci stoja za to. Musíte rešpektovať dielo skôr, ako vám bude dovolené prispieť k jeho odkazu.“

Nie je to prvýkrát, kedy sa hovorí o neprijatí zdrojového materiálu pri tvorbe seriálu Zaklínač. Tvorkyňa Lauren S. Hissrich už v minulosti potvrdila, že chce, aby scenáristi seriálu síce boli oboznámení so zdrojovým materiálom, no zároveň aby neboli „príliš blízko“ zdrojovému materiálu. Efektívne tak nechcela, aby scenár k seriálu Zaklínač tvorili fanúšikovia kníh Zaklínač.

Aj hlavný predstaviteľ Geralta, Henry Cavil niekoľkokrát prezradil, že musel zasahovať do priebehu scén, nakoľko je sám fanúšikom kníh a ich seriálové spracovanie sa mu často nepozdávalo.

Tretia séria Zaklínača príde v priebehu leta 2023, no Netflix už teraz schválil prípravu štvrtej a piatej série.

Zdroj: Instagram

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk