Netflix s reklamami príde za necelých 6€ mesačne s predpotopným rozlíšením

Netflix s reklamami príde za necelých 6€ mesačne s predpotopným rozlíšením

 

Po testovaní nová realita.

Spoločnosť Netflix oficiálne ohlásila plánované spustenie novej úrovne predplatného s reklamami, no zatiaľ sa toto spustenie bude týkať iba vybraných krajín. Slovensko tam momentálne nie je. Každopádne, aj tak sme sa dozvedeli zaujímavé informácie.

V prvom rade je to cena. Netflix stanovil cenu predplatného s reklamami na 4,99€ (Nemecko), 5,49€ (Taliansko a Španielsko) a 5,99€ (Francúzsko) mesačne čo znamená, že pri spustení u nás bude cena tohto predplatného na jednej z týchto troch úrovní.

Našťastie nás nečaká tradičné „viac reklamy ako seriálu,“ ktoré poznáme z domácich televízií. Netflix totiž konkretizoval, že počas hodinového sledovania sa vyskytne 4-5 reklám, pričom ich dĺžka bude od 15 do 30 sekúnd.

Problém však nastáva v ďalších detailoch. Netflix sa totiž rozhodol pri tomto predplatnom znížiť maximálne rozlíšenie na 720p, čo je tak trochu na smiech a je zrejmé, že na iných zariadeniach ako na smartfónoch nepôjde o veľmi príjemný zážitok zo sledovania. Taktiež nebude možné stiahnuť si seriály/filmy, ktoré chcete sledovať.

Ďalším problémom je fakt, že Netflix v tejto úrovni predplatného neponúkne kompletne celý katalóg seriálov a filmov. Netflix síce nekonkretizoval, aký obsah bude chýbať, no podľa ich tvrdení pôjde primárne o licencovaný obsah pričom licencia na tento obsah pravdepodobne zabraňuje jeho vysielaní spolu s reklamami.

Zdroj: Netflix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk