The Last of Us bude jedným z najdrahších seriálov histórie

The Last of Us bude jedným z najdrahších seriálov histórie

 

Sony a HBO tomuto projektu veria.

Produkcia seriálu The Last of Us sa začala, čo nám dokázali prvé fotografie z natáčania, keď sa miesto v štáte Alberta v Kanade zmenilo na texaský Austin.

Pedro Pascal, Bella Ramsey a ďalší tak už zarezávajú na pľaci, scenár by mal byť hotový a o tejto veľkej seriálovej udalosti začínajú presakovať nové a nové informácie. Podľa reportáže ide totiž o jeden z najdrahších seriálov v histórii, pretože rozpočet na jeden diel presahuje 10 miliónov dolárov. Vzhľadom na 10 plánovaných dielov je teda zrejmé, že celkový rozpočet seriálu prekročí 100 miliónov dolárov, čo už suma za pekný letný blockbuster. Seriál by tak v tomto ohľade prekonal ôsmu sériu Game of Thrones, ktorá mala na jeden diel rozpočet 15 miliónov dolárov, no produkovaných bolo iba šesť dielov.

Ďalej sme sa dozvedeli, že natáčanie je plánované na obdobie jedného roka a prípravy na produkciu trvali 6 mesiacov a na celom projekte pracuje 5 Art Directorov a stovky technikov.

Scenár k seriálu je výsledkom spolupráce jedného z prezidentov štúdia Naughty Dog a tvorcu série Neila Druckmanna a scenáristu seriálu Černobyľ Craiga Mazina. Hudbu k seriálu zloží rovnako ako pri hre argentínsky skladateľ Gustavo Santaolalla a seriál má sledovať príbeh prvej hry, no bude rozšírený o nové príbehové pasáže. Dátum vydania zatiaľ prezradený nebol, no nepochybujeme, že Naughty Dog sa bude chcieť zviesť na úspechu seriálu vydaním remaku prvého dielu pre PlayStation 5.

Zdroj: Calgary CTV News

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk