Sapkowski sa pustil do seriálu Hra o tróny: Do Zaklínača žiadneho Eda Sheerana nepustím!

Sapkowski sa pustil do seriálu Hra o tróny: Do Zaklínača žiadneho Eda Sheerana nepustím!

 

Andrzej Sapkowski, autor knižnej predlohy zaklínačských hier, seriálov (sú dva, nezabúdajte!) a fanúšikovského filmu, je známy dvomi vecami: že má rád peniaze na drevo a prostorekosťou.

To prvé je, samozrejme, narážka na jeho dávnejší spor so štúdiom CD Projekt RED, ktorému predal práva preniesť Zaklínača do herného sveta. Zlá krv medzi obľúbeným vývojárom a už menej obľúbeným spisovateľom je však dnes už minulosťou, nakoľko sa obe strany dohodli na primeranej kompenzácii.

Pokiaľ ide o druhú poznámku, tá sa vzťahuje na Sapkowského citáciu z roku 2018, kedy na varšavskom Comic Cone zakopal pod čiernu zem seriál Hra o tróny. Sapkowski je totiž čosi ako poradcom pre kreatívny tím, ktorý stojí za najnovšou seriálou adaptáciou Zaklínača. Ten sa v poslednom čase čoraz častejšie spomína ako nástupca Hry o tróny, ktorý svoju „konkurenciu“ hravo prekoná. Už sa mu to, koniec koncov, podarilo, pokiaľ ide o súbojové scény. Tie boli v prvej sérii Zaklínača neskutočné, pod čo sa do veľkej miery podpísal slovenský choreograf, šermiar a kaskadér Vladimír Furdík. Ten sa však už nakrúcania druhej série, ktoré by sa malo začať na budúci mesiac, nezúčastní.

Sapkowski si na Comic Cone rýpol do Hry o tróny v súvislosti s kameom, teda jednorazovým hosťovaním speváka Eda Sheerana v obľúbenom fantasy seriáli. Ryšavý hudobník sa objavil na začiatku jednej časti ako člen Lannisterskej stráže, zaspieval pieseň a už ho nebolo. Fanúšikovia Sheeranovu prítomnosť veľmi neocenili a Sapkowski na to, zdá sa, nezabudol. „Mojou prácou je, aby sa Ed Sheeran v žiadnom bode Zaklínača neobjavil a nezačal spievať,“ zavtipkoval Sapkowski. „Postarám sa, aby sa to nestalo, o to sa ja veru postarám!“

Vďaka, Gamebyte, za info.

Zdroj: Gamebyte

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk