Slovák v Zaklínačovi končí: Furdík už Cavilla nebude ďalej učiť boju s mečom

Slovák v Zaklínačovi končí: Furdík už Cavilla nebude ďalej učiť boju s mečom

 

Šermiarske scény patria nepochybne k najväčším kvalitám seriálového Zaklínača od Netflixu. Ani celosvetová chvála, na ktorej má obrovský podiel aj slovenský kaskadér a choreograf Vladimír Furdík, však producentku neodradila od zmeny v obsadení.

Slovák Vladimír Furdík tak, bohužiaľ, v Zaklínačovi ako hlavný choreograf bojových scén končí. Smutnú informáciu sme sa dozvedeli priamo od toho prominentného Slováka, ktorý má za sebou nielen množstvo dablérskych záskokov za herecké hviezdy (Dračie srdce, Thor: Temný svet), ale aj rolu Nočného kráľa v seriáli Hra o tróny.

Furdík na svojich sociálnych sieťach zdieľal video zábery zo zákulisia nakrúcania Zaklínača, konkrétne prípravu na bojové scény. Okrem množstva chvály sa v komentároch dočkal aj logickej otázky: či sa budeme môcť z jeho zásluh tešiť aj v druhej sérii Zaklínača. Slovenský filmový veterán však neznámemu fanúšikovi odpovedal stručne a najmä záporne: „Nie.“

Informáciu medzičasom uverejnili nielen v českom Nerdfixe, ale napríklad aj na poľskej Gazete.

Pred Zaklínačom Furdík pracoval ako choreograf súbojov v spomínanej Hre o tróny, kde však svoj talent zjavne nemohol naplno rozvinúť. Internet je tak plný porovnaní toho, aké „mizerné“ boli súboje v „Game of Thrones“ pri porovnaní s novým hitom „Witcher“. V priam až tanečných scénach, kde Cavill ladne seká mečom a skáče od jedného nepriateľa k druhému, sa Furdík očividne vybúril. Vidno, že sa snažil Sapkowského knižnú víziu čo najpresnejšie pretaviť do reality nakrúcania. Výsledok bol ohromujúci. Svoje si však „odmakal“ najmä samotný Henry Cavill, ktorý v Zaklínačovi stvárňuje hlavnú postavu, bielovlasého zabijaka príšer Geralta z Rivie.

Furdík sa pred časom o Henrym vyjadril, že je neskutočným makačom a má obrovský talent. Vraj nepozná nikoho iného, kto sa dokázal náročné kroky a pohyby naučiť za dve hodiny.

V kuloároch sa však špekuluje (a zdôrazňujem, že naozaj ide len o špekulácie), že Furdíka by mal nahradiť kaskadér Wolfgang Stegemann, ktorému sa pripisuje scéna masakry v Blavikene, nepochybne jeden z najimpozantnejších momentov v celej prvej sérii. Stegemann je navyše Cavillovým dobrým známym, dvojica spolu totiž nakrúcala najnovšie Mission: Impossible s podtitulom Fallout (2018). Furdík bol v prvej sérii Zaklínača, seriálu na motívy kníh od poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského, zodpovedný za všetky scény s mečom – s výnimkou tých v Blavikene, informovala Gazeta.

Žeby si Cavill presadil, aby jeho talentovaný kamarát dostal Furdíkovu stoličku? Alebo padlo toto rozhodnutie na strane producentky Lauren Schmidt Hissrichovej? Samozrejme, možno Vladimír Furdík odišiel z vlastnej vôle – dôvod jeho odchodu zo seriálu zatiaľ nepoznáme.

Isté však je, že Zaklínač bude v druhej sérii ochudobnený o veľmi talentovaného umelca. Ibaže by Furdíka, podobne ako tomu bolo v Hre o tróny, obsadili priamo do nejakej (zápornej) úlohy. A my presne vieme, ktorá by mu sedela najlepšie!


Na rolu Lea Bonharta je Furdík ako ušitý, a to nielen výzorovo, ale najmä, pokiaľ ide o šermiarske schopnosti.

... a keď sme už pri tom, čo tak Mark Hamill ako Vesemir?

V každom prípade, druhá séria je už dlho istá a prvá klapka by mala padnúť už vo februári.

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk