Games Workshop ohlásili seriálovú adaptáciu zo sveta Warhammer 40,000

Games Workshop ohlásili seriálovú adaptáciu zo sveta Warhammer 40,000

 

Uvidíme, ako dopadne.

Napriek obrovskej popularite značky Warhammer 40,000 ktorá sa prejavuje v knihách, hrách sa zatiaľ nikdy nepodarilo ju verne preniesť na strieborné plátno. Prakticky jediným pokusom je Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie z roku 2010.

Teraz sa však dočkáme ďalšieho prírastku, aj keď nie vo forme filmu, ale televízneho seriálu. Spoločnosti Big Light Productions a Games Workshop oznámili prípravy seriálu Eisenhorn zo sveta Warhammer 40,000, ktorý bude založený na novelách Eisenhorn od Dana Abnetta. Ľudstvo je v nich na pokraji vyhynutia a hlavnou postavou bude Inkvizítor Gregor Eisenhorn, ktorý musí zastaviť plány mimozemšťanov, heretikov a démonov spolu so svojimi vyšetrovateľmi.

Výkonným producentom seriálu bude Frank Spotnitz, ktorý stojí za seriálom The Man in the High Castle: „Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Games Workshop, aby sme ich svet Warhammer 40,000 presunuli do televízneho seriálu. Svet Warhammer 40,000 má komplexnú históriu, veľké množstvo tradícií a príbehov, ktoré sa počas rokov nazbierali a patria medzi tie najvzrušujúcejšie značky na seriálovú adaptáciu. V televízii momentálne neexistuje nič podobné a sme radi, že môžeme načrieť do svojich skúseností pri jeho tvorbe.“

Zatiaľ nie sú známe podrobnosti ohľadom dátumov začiatku produkcie a ani vydania, takže nám neostáva nič iné, len čakať.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk