Detective Pikachu mieri na špičku rebríčka najzárobkovejších filmových adaptácii podľa videohier

Detective Pikachu mieri na špičku rebríčka najzárobkovejších filmových adaptácii podľa videohier

 

Stelesnená roztomilosť v podobe Detektíva Pikachu sa odráža aj na zárobkoch.

Filmová adaptácia najobľúbenejšieho pokémona sa aktuálne pohodlne usadila na druhej priečke najzárobkovejších filmov podľa videohier.

Detective Pikachu hravo predbehol minuloročný blockbuster Rampage, ktorý potiahol hlavne The Rock v hlavnej úlohe. Rampage zarobil $428 miliónov a doteraz bol druhý v rebríčku. Aktuálne Detective Pikachu dýcha na chrbát kráľovi, ktorým sa stal v roku 2016 Warcraft. Očarujúci svet Warcraftu dokázal zarobiť $433 miliónov a s prehľadom sa tak vyhupol na prvé miesto, kde dodnes drží pozíciu. Pikachu, ktorý sa v kinách stále vysiela, a má na konte $429 miliónov, je na najlepšej ceste túto hranicu pokoriť. Chýbajú mu k tomu už „len“ $4 milióny.

Pri pohľade do minulosti zistíme, že Tomb Raider z roku 2018 zarobil $274 miliónov, zatiaľ čo nevýrazný Assassin’s Creed utŕžil slušných $240 miliónov. Lara Croft z roku 2001, ktorú si zahrala očarujúca Angelina Jolie, zarobil v tom období $274 miliónov a po zarátaní inflácie sa nám suma dostane na $396 miliónov. Pokemon: The First Movie, prvý animák o slávnom pokémonovi zarobil $163 miliónov ($251 miliónov po zohľadnení inflácie) a Mortal Kombat $122 ($205 po inflácii). Treba však povedať, že rebríčky infláciu v zárobkoch nezohľadňujú.

Zdroj: vg247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk