Scenár k Minecraft filmu napíše scenáristka Frozen 2

Scenár k Minecraft filmu napíše scenáristka Frozen 2

 

Film však tak skoro neuvidíme.

V záplave filmov na motívy hier ste možno zabudli na to, že sa chystá aj film založený na značke Minecraft. A nie je sa čo diviť. Minecraft stále patrí k najpopulárnejším hrám na svete a jej sfilmovanie je mokrým snom mnohých producentov v Hollywoode. Ako to však už pri filmových adaptáciách hier býva, okolo produkcie filmu sú veľké problémy.

Práva na sfilmovanie získala spoločnosť Warner Bros. ešte v roku 2014, no za päť rokov projekt nebol schopný vstúpiť do fázy produkcie. Menili sa scenáristi, menili sa režiséri a producentské duo Roy Lee a Jon Berg hľadali spolu so štúdiom Mojang ideálnych adeptov.

A našli minimálne scenáristu a režiséra. Producenti oznámili, že scenár k filmu napíše Allison Schroeder, ktorá napísala scenár k Forzen 2. Režisérom zas bude Peter Sollet, ktorý režíroval Nick and Norah’s Infinite Playlist. Film má stanovený dátum premiéry na 4. marca 2022 a jeho príbeh je charakterizovaný takto:

„Zlý drak Ender Dragon sa vydáva na cestu ničenia, ktorá nabáda mladé dievča a jej skupinu nepravdepodobných dobrodruhov, aby sa vydali na záchranu sveta Overworld.“

Minecraft
Zdroj: Hollywood Reporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk