Netflix pracuje na seriálovej adaptácii Resident Evil

Netflix pracuje na seriálovej adaptácii Resident Evil

 

Horšie ako filmy to hádam byť nemôže.

Resident Evil patrí k jedným z mála sérií, ktoré sa snažili o filmové spracovanie. No hádam, všetci sa zhodneme, že mali skončiť pri plánoch. Výsledkom snaženia je 6 hraných filmov, prevažne od režiséra Paula W.S. Andersona (ktorý sa chystá momentálne sprzniť sériu Monster Hunter) a filmy sa prinajlepšom dajú považovať za podpriemerné, prinajhoršom za tragické.

Zdá sa však, že táto séria dostane druhú šancu, pretože podľa informácií magazínu Deadline prejavil Netflix záujem o seriálovú adaptáciu Resident Evil v spolupráci s vydavateľom Capcom. Seriál má byť produkovaný spoločnosťou Constantin Film a má „expandovať univerzum Resident Evil a prehĺbiť súčasnú mytológiu a popritom preskúmať temné zákutia Umbrella Corporation a nový poriadok vo svete po vypustení T-vírusu.“ Samozrejme, podrobnosti nie sú dostupné, nakoľko scenár ešte nie je napísaný. Podľa Deadline to však vyzerá, že do seriálu majú byť zakomponované známe Resident Evil prvky.

Netflix má momentálne vo vačku skvelú animovanú sériu Castlevania a o príprave seriálu Zaklínač, kde bude hrať Geralta Henry Cavil sa toho už popísalo dosť. Uvidíme ako dopadne Zaklínač a taktiež ako dopadne projekt Resident Evil seriálu. Dúfajme, že si budú brať príklad zo sedmičky, alebo aktuálnych remakov. 

Zdroj: deadline

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk