ROZHOVOR: Tukan a Alžběta Trojanová o ich novej relácii New Game +

ROZHOVOR: Tukan a Alžběta Trojanová o ich novej relácii New Game +

 

Pokiaľ obľubujete herné relácie, tak vám celkom určite neunikol nový projekt televízie Seznam.

V dnešnom rozhovore sme vyspovedali Tukana (Mikoláš Tuček) a Alžbětu Trojanovú, ktorí po ôsmych rokoch opustili reláciu Re-Play a presunuli sa do inej  televízie, kde sa pustili do úplne nového nového projektu - New Game +.

Relácia New Game + sa už začala vysielať, aké sú zatiaľ ohlasy?

Alžběta: Ohlasy sú skvelé a máme radosť, že sme veľa noviniek dobre trafili. Predovšetkým, takmer 40-minútová stopáž, štúdio alebo vylepšený formát recenzií. Na csfd.cz máme v tejto chvíli hodnotenie 86%, čo je paráda.

Mikoláš: Na druhú stranu si sami uvedomujeme, že je pred nami ešte dlhá cesta a rozhodne je čo zlepšovať. V každom prípade sme obaja a celý tím radi, že už prvý diel bol podľa nás na vysokej úrovni.

Aká najväčšia zmena, z vášho pohľadu, to pre vás bola?

Alžběta: Aj keď s nami prešla veľká časť pôvodného tímu, stále je to úplne nový projekt na novej televízii. No v Sezname sme dostali skvelý tím, ktorý je do hier taktiež zapálený a na výsledku je to vidieť.

Pozrel som si pár častí nového Re-Playu a zároveň tie z New Game +. Pre mňa osobne, je Re-Play viac dospelejší, aspoň na mňa tak pôsobí, a to mi vyhovuje. Pri New Game + cítim akoby cielenie na mladšiu generáciu, je to tak aj z vášho pohľadu?

Mikoláš: Nie, skutočne nie je. A nie je to tým, že by sme nechceli mladších divákov, je nám jasné, že je to stále relácia o hrách. Preto by mal byť zároveň hravý a zábavný. Logicky sa na nás nebude pozerať veľa dôchodcov, ale že by sme cielili na mladších, to mi tak nepríde. Naopak, mnoho prvkov vnímam, ako “dospelejšie” práve u nás.

Myslíte si, že v takom formáte, v televízii, má relácia tohto typu v dnešnej dobe vôbec význam? Nebolo by lepšie sa sústrediť na YouTube a byť oveľa viac aktuálnejší? Predsa len, za týždeň sa toho v hernom priemysle stane viac než dosť.

Alžběta: Pokiaľ človek hrami žije každý deň, tak pre neho je logicky týždenník málo. Ale je mnoho ľudí, ktorí hry hrajú, majú ich radi, ale nekončia každý deň na Gamespote, IGN, či Twitchi. Pre nich je týždenný sumár skvelé zhrnutie, čo sa v hernom priemysle deje. Ide aj o spracovanie a napríklad recenzie si už niekde čítal, ale to neznamená, že nový pohľad ti nič neprinesie. Aktuálnosti môžeme sotva konkurovať, aj preto sme napríklad novinky výrazne zrýchlili.

Rozumiem, že v Čechách ste v hernom prostredí známe osobnosti, tu na Slovensku je to asi niečo iné, nie každý vás možno pozná. Nemyslíte si, že by bolo fajn pridať do tímu aj nejakého Slováka? Alebo to proste mierite výlučne na české obecenstvo?

Mikoláš: Nech sa Gogo kľudne  ozve :). Slovákov budeme naveky vnímať ako bratov, ale tretieho moderátora v tejto chvíli nezháňame. A inak, či už po ôsmych rokoch Re-Playu, alebo takmer dvadsiatich rokoch v SCORE, podľa ohlasov vieme, že na Slovensku máme veľa fanúšikov, čím ich touto cestou pozdravujeme a ďakujeme.

Všimol som si, že v oboch reláciách zapájate do formátu aj youtuberov. Rozumiem, že dnešná mladá generácia toto vyhľadáva. Je to z vášho pohľadu skutočne správna voľba? Dosť často sa stretávam s názorom, že youtuberi či streameri sú otrava. 

Alžběta: V New Game + chceme mixovať herných vývojárov, známe osobnosti, ale aj youtuberov a streamerov. No musia mať nejakú spojitosť s hrami! Čo väčšinou nie je taký problém, Ment hrá stále, Agraelus je najväčší český streamer, a kovaný hráč je aj Kovy, ktorý sa posunul iným smerom, začínal na kanále Gameball.cz.

Párkrát som vás stretol na rôznych novinárskych akciách, ste stále vysmiati, práca vás zjavne baví aj po toľkých rokoch.

Alžběta: „Jo!“.
Mikoláš: Áno :)

Aké najznámejšie herné osobnosti ste za svoju kariéru stretli? Je pre vás napríklad E3 herným sviatkom? A čo si myslíte o každoročnom úpadku tejto Los Angeleskej akcie?

Alžběta: Stretli sme ich mnoho, či už Johna Romera alebo Tima Willitse (id Software), a taktiež Randyho Pitchforda (Gearbox – Borderlands a pod.). Ale to bolo väčšinou v rámci dohodnutých stretnutí. Ešte lepšie sú nečakané stretnutia, tak napríklad sme sa s chlapcami s Naughty Dogs stretli v bare v LA a rozprávali sa o Uncharted, alebo sa po tlačovej konferencii náhodou zrazíte s Harvey Smithom (Deus Ex, Dishonored) a zarozprávate sa na pol hodiny, nie len o hrách, ale napríklad aj o Českej republike.

Mikoláš: Pivo s Harveym bolo super. Pre mňa osobne je ale najviac asi 40 minút, čo som sa mohol porozprávať s Kenom Levinom (System Shock, Bioshock), to je absolútny herný boh. A taktiež, rozhovor s Willom Wrightom, čo je zas mastermind za SimCity a The Sims, v hamburgskom hoteli bol veľmi zaujímavý. Bolo to fakt awkward :)

Alžběta: A čo E3? Pre nás je to stále skvelá možnosť, ako nabrať neuveriteľné množstvo informácií, rozhovorov a dojmov na celé prázdniny. Všetko na jednom mieste.

Mikoláš: Ja by som nehovoril o úpadku, aj keď je jasné, že veľké firmy sa snažia oslovovať svojich zákazníkov priamo. V každom prípade, je to stále obrovská akcia a už sa do Los Angeles v júni tešíme. Tušíme pár veľkých oznámení!

Na záver len v krátkosti. Myslíte si, že po toľkých rokoch bol presun do inej televízie, no prakticky rovnakej relácie správna voľba? Bolo to to, čo ste chceli?

Jednoznačne. Re-Play sme robili osem rokov a toto je nová šanca pre nás všetkých. Nakoniec to prospeje všetkým, najviac divákom, ktorí majú teraz dve herné relácie :)

Zdravíme na Slovensko a budeme radi, keď sa na New Game + pozriete a dáte nám vedieť, ako sa vám páči.

Ďakujeme za rozhovor!

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk