Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Nicole

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Nicole

 

V okrúhlom dvadsiatom vydaní nášho seriálu spoznáte hráčku, ktorá vám môže čosi vytetovať na telo a dozviete sa, či sa jej páčia polonahé prsnaté ženské postavy. Predstavujeme vám Nicole, ktorá predviedla skvelý cosplay Maleficient.

Ahoj Nicole, môžeš nám povedať čosi o sebe? Kto si a čo ťa priviedlo k hrám?

Ahoj, moje meno už viete. Som obyčajná 24 ročná baba z Nových Zámkov. Začala som hrať vo svojich 9 rokoch, keď sestra nevedela prejsť jednu pasáž v Tomb Raider:The Last Revelation. Skúšala preskočiť s Larou z jedného vagóna na druhý a ja som to dala na prvý pokus, asi prirodzený talent.

Hehe, takže hry v krvi. Spomenieš si aj na nejaké iné tituly, ktoré ťa kedysi bavili?

Jasné, veď klasika Crash Bandicoot, pravidelne som hrávala na PS1. Potom Hercules, Spyro The Dragon a na viac si asi nespomeniem, ale bolo toho dosť.

Vedela by si dať dokopy svoj rebríček TOP5 hier?

Jasné, hneď teraz. Tomb Raider, Killzone, Resistance, God of War, Shadow of the Colossus, Last of Us ... Sakra, to je 6.

Dobre, však nebudeme rozoberať tvoje matematické schopnosti.

(smiech)


Snáď ti neunikol ani minulý rozhovor: Desana


A dnes hráš na PC, konzolách alebo oboje?

Na PC hrávam iba The Sims 3, keď chcem dačo ľahšie, hehe. Ale jedine na Playstation, keď ide o moje obľúbené tituly.

Takže si skôr fanúšikom konzol. Žánrovo tiež niečo vyhľadávaš, alebo hráš všetko čo ti príde pod ruky?

Joj, ja som akčná, ale to odmalička sedí aj na povahu, hehe. Určite dávam prednosť FPS-kám, akčným adventúram poprípade som zvykla byť "autíčková" a milovala som Midnight Club.

Tak to trošku vyčnievaš z priemeru, ktorý sme tu doteraz mali. Ale to bude asi aj v iných oblastiach. Hráčky často pracujú vo sfére IT, niečo mi ale hovorí, že to nebude tvoj prípad. Mýlim sa?

Okolie mi vždy vravelo, že mám v sebe asi 2 osobnosti, kedže ja pracujem ako vizážistka a tetujem obočia. Čiže táto sféra nemá nič s hrami, chcem začať tetovať aj na telo.

A premieta sa tento tvoj zmysel pre vizuál aj do hier? Myslím tým napríklad prispôsobenie postavičiek svojmu vkusu. Brnenie ladiace k farbe vlasov a podobne.

Haha, áno, dobre si to vystihol. V Soul Calibur, keď som si vytvárala svoje postavy, muselo vždy pekne všetko ladiť. Ten vzťah k estetike sa mieša i do hier.

Čo ty a násilie v hrách? Vadí ti či nie? Lebo na túto otázku sme tu už mali rôzne odpovede.

Aké násilie máš na mysli? Hrala som aj God of War a to býva dosť brutálne, hehe.

Niekomu vadí aj sem-tam striekajúca krv nepriateľov, a ktosi sa nezháči ani pri vzduchom lietajúcich končatinách, vyťahaných črevách po okolí a prehliadkach dutiny lebečnej. Máš nejakú hranicu, kde už je to pre teba priveľa?

No, mne strašne vadí, keď sa ubližuje očiam. Keď som videla gameplay jednej hry, kde protivníkovi vtlačili oči, tak mi to bolo trochu prot srsti. Ale hrala som Dead Space, ktoré je riadne brutálne, fatality v Mortal Kombat sú mi skôr vtipné.

OK, takže ťa zaraďujem do kategórie bežnej hráčskej odolnosti. Teraz nasleduje tradičná sféra otázok. Čo vravíš na nadmerne obdarené a sporo odeté hrdinky v hrách?

To milujem, ale vážne. Milujem také krivky na ženách a ak sú krásne zvýraznené, tak mám danú postavu v hre ešte radšej, a som hetero, haha. Len vnímam ženy v hrách veľmi pozitívne.

*High five!* LOL ... ehm, pardon! Nechal som sa uniesť... Takže tu na feministické názory zrejme nenarazím. A neštvú ťa ani hráči v multiplayer či online hrách, ktorí ak sa dozvedia, že si žena, správajú sa k tebe inak?

Haha, ja neznášam feministky, ale ľúbim silné a sebestačné ženy. Tie môžu byť tiež obnažené, no nie? Tých moc nemusím, ale asi majú doma niečoho málo a potrebujú si to dokazovať online. Naposledy mi tiež vykrikovali blbosti, ale zasmiala som sa.

Ty si idol! Vo všetkom s tebou súhlasím. Pre rozhovor by bolo asi prospešnejšie, ak by sme sa v niečom nezhodli, ale smola. Chápem ťa správne, že si sa stretla s odlišným prístupom k ženám v online priestore? Skôr zvýhodnenie či posmech?

Ďakujem, to dobre padne, aj keď si to osobne nemyslím. Zvýhodnenie alebo posmech, zavisí na tom ako sa na to zadívaš, veľakrát ide so mnou celý tím, no neodpustia si "vtipné" reči. Ale určite nás muži skôr podceňujú.


Prečítaj si aj tento rozhovor: Slávka


Hej, na toto podceňovanie som narážal. Hráš nejaké online hry, kde by ťa naši čitatelia mohli stretnúť?

Chcem sa dostať k Battlefield 1, ale dajak mi to nejde hehe. Milujem Killzone a stále zvyknem hrať Killzone Shadow Fall multiplayer, ale so žiadnym Slovákom som sa tam ešte nestretla. Takže som osamelučká.

Po tomto rozhovore to sotva bude tak aj naďalej. Máš nejaký svoj typický nick, podľa ktorého ťa možno spoznať?

Hej, mám ho už roky rokúce. Je to NicoleRayMabelle. Asi si idem rovno Battlefield objednať, aby som mala online spoločnosť.

Neviem či ti to odporúčať či nie, nehral som. Ale ak hľadáš spoluhráčov, určite sa nájdu. A čo v reále? Máš nejakého svojho "Player2"?

Jasné, ja som sa nepýtala na odporúčanie, hehe. Áno mám, síce nie je hráč, ale má pre to pochopenie, kedže naposledy som obsadila obývačku na celý deň.

Ale to ste celkom neštandardný pár, ak ty hráš a on má iba pochopenie. Zaujímavé. Aby som dodržal tradíciu - otázka mimo. Ak by za tebou prišli mimozemšťania s tým, že potrebujú zaľudniť ich planétu a minuli sa im ženy. Kam presne a ako silno by si ich kopla?

Nemôžem použiť nadávky, ale povedala by som im, že sa nájdu dosť hlúpe ženy v našom showbiznise, takže nech berú.

OK, ak toto čítajú nejakí mimozemšťania, tak si im práve dala návod kde hľadať. Sleduješ Gamesite.sk? Už sa nepýtam na obľúbeného redaktora, lebo ešte ani jedna respondentka neodpovedala podľa mojich predstáv.

Šak ty si určite ten naj naj, nie? Hehe. Neboj sa, nie je to ironicky myslené. Gamesite sledujem, ale máličko. Priznám sa, nemám na to čas.


Aj tento rozhovor s dvojičkami bol zaujímavý: Martina a Veronika


Ďakujem! Konečne niekto dodržal čo sme si dohodli pred rozhovorom. A na záver - ak by si mohla odkázať niečo tvorcom hier a naším čitateľom. Čo by to bolo?

Hry mi dali niečo, čo mi nič iné dať nemohlo. Svet, ktorý sa nenachádza okolo nás, ale v našich srdciach a predstavách. Pre niekoho zbytočnosť, pre nás relax, odpočinok, iná realita. Drahí hráči, hrajte ďalej, je to skvelá zábava. A tvorcom, tvorte! Musia byť tak dokonalé hry ako doteraz!

To je krásne! *Utiera si mužné slzy dojatia.* Ďakujem za rozhovor, Nicole!

Ďakujem aj ja.

Ak aj vy poznáte vo svojom okolí, alebo trebárs aj z internetu hráčku, dajte nám o nej vedieť. Ak ste vy sama hráčka, dajte nám o sebe vedieť. Môžete nám poslať správu na našej FB fanpage, alebo e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk