Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Desana

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Desana

 

Vitajte pri 19. pokračovaní nášho seriálu. Dnes sme sa o hrách porozprávali s Desanou, ktorá je informatička a napriek všeobecne vžitému názoru o informatikoch sa venuje množstvu fyzických aktivít.

Ahoj, Desana! Povedz nám, prosím, kto si a čo ťa spája s hrami.

Moje meno je Desana, mám 23 rokov a pochádzam z okolia Banskej Bystrice. Momentálne študujem informatiku na Masarykovej Univerzite v Brne a zároveň pracujem ako developer v jednej brnenskej firme. Medzi veci ktoré ma bavia patrí hranie PC hier a deskoviek, čítanie kníh, pozeranie seriálov, lezenie, splavovanie, beh a rôzne random udalosti s priateľmi. Čo ma spája s hrami? Hrám ich keď sa mi k tomu podarí nájsť čas a nálada.

Aha, takže si informatička. A myslíš si, že keby si sa zaoberala inou oblasťou, hrala by si hry aj tak? Vedie ťa k nim tvoje zameranie?

K hrám som sa dostala keď som bola ešte malá a informatika bola rozhodnutie strednej školy. Myslím si, že keby som si vybrala niečo iné, tak by som hrala určite viac, lebo by som netrávila celý deň za počítačom, ako to je v podstate teraz. Nezdá sa mi, že by ma informatika viedla k hraniu, ale môžem povedať, že ma hranie viedlo k informatike.To je zaujímavé! Hry ako motivácia k budúcej kariére, to je super! A keď hráš, uprednostníš nejaké žánre?

Hrám hlavne stealth hry a akčné adventúry, ale občas si zahrám nejakú stratégiu alebo FPS. Snažím sa vyhýbať RPG a MMORPG, pretože mám tendenciu plniť každý quest a zbierať každú vec viditeľnú na mape.


Už si si prečítal minulý rozhovor so Slávkou?


Veď na tom nie je nič zlé... aspoň vyexpíš na vysoký level. Vravíš, že aj FPS, takže nejaké to strieľanie ti nevadí a nemusia byť všetky hry len o príbehu?

Áno, občas je fajn vypnúť a nerozmýšľať nad príbehom. Je to podobné ako nejaká manuálna činnosť.Myslíš si, že ženy všeobecne hrajú rovnaké typy hier ako muži, alebo sú tam nejaké rozdiely?

Myslím, že v tom nie je rozdiel. Možno okrem hier targetovaných fakt na určité pohlavie.

Sú aj také?

Minimálne by som k nim zaradila The Sims.

No ...a ty a Sims? Spadá to do tvojho vkusu?

Sims bola určite veľkou časťou mojej mladosti a občas sa stane, že si to tak z nostalgie zahrám, ale nie je to niečo, čo by som hrávala často alebo to sledovala.


Pri tomto rozhovore s dvojičkami sme sa veľa nasmiali.


Tak nám skús povedať, ktoré konkrétne hry sú tvoje srdcovky. Tvoj vlastný rebríček TOP 5.

Dishonored, Half-life 2, Age of empires 2, Valiant Hearts a Max Payne.

A čo Half-Life 3?

Určite by to preskladalo môj rebríček TOP 5, ale neverím tomu, že tá hra niekedy vyjde. Je na to kladené až príliš veľa očakávaní a Valve sa do toho zjavne nechce.Čakal som odpoveď "still waiting", ale hej, máš pravdu. Čo sa týka platformy, si vyslovene členka Glorious PC gaming master race, alebo konzoly môžu byť?

Nemám nič proti konzolám, ale žiadnu nevlastním a zatiaľ tak úplne neplánujem. Ale určite si chcem niekedy zahrať The Last of Us, takže to asi skôr či neskôr prísť musí.

Tiež som na tom podobne, The Last of Us je lákadlo. Vŕta mi hlavou... ako informatička riešiš aj hardvér? Skladáš si vlastné PC?

Nie, hardvér nie je moja parketa. Momentálne si však poskladal PC môj priateľ a ja ho naplno využívam, keď mám čas. (myslí to PC - pozn. redakcie)Takže si nám zodpovedala aj klasickú otázku o tom, či si zadaná. Zoznámili ste sa v hre?

Nie, zoznámili sme sa naživo. Ale občas sme spolu potom hrávali.No, aspoň že tak! Myslíš si, že je pre hráčku všeobecne možný vzťah s človekom, ktorý nehráva hry, alebo sa hráči musia vždy stretnúť v páre?

Myslím si, že to nie je nemožné, ale určite je lepšie ak hrajú obaja. A ak ešte hrajú podobné hry, tak je to úplne super.


Nezabudni si prečítať rozhovor s Martinou, ktorá by chcela robiť cosplay Yennefer.


No jo, to je romantika, raz darmo. A keď už sme si vyjasnili, že ti násilie v hrách nijako zvlášť nevadí, čo sexuálne zobrazenie žien? Veľa zbraní, málo oblečenia...

Nikdy mi to nejak nevadilo. Podľa mňa na tom nie je nič zlé, a vôbec, skôr mi to príde empowering ako dehonestujúce alebo tak.

Sleduješ Gamesite.sk?

Facebook ho sleduje za mňa *smiech*. Ale sledujem hlavne novinky zo sveta hier a občas nejaké recenzie.No... dobre, dobre... to by šlo. Tradičná uletená otázka - ak by si mala mať nejakú superschopnosť, čo by to bolo?

Teleportácia - precestovala by som celý svet a spala by som pri tom v pohodlí domova. A už nikdy by sa mi nestalo, že by som nestihla šalinu.

To je pravda, veď na čo by si ju aj naháňala... Posledná otázka - ak by si mala čosi odkázať hráčom alebo tvorcom hier, čo by to bolo?

Hráčom, čo berú hry veľmi vážne by som odkázala: Nenechajte sa pohltiť hnevom. Hráte hry aby vás bavili a tešili, a nie preto, aby vo vás vyvolávali pocit nenávisti.Pekný odkaz. Mlátiť nevinné periférie nie je riešenie! Desana, ďakujem ti za rozhovor!

Aj ja ďakujem.

Ak aj vy poznáte vo svojom okolí, alebo trebárs aj z internetu hráčku, dajte nám o nej vedieť. Ak ste vy sama hráčka, dajte nám o sebe vedieť. Môžete nám poslať správu na našej FB fanpage, alebo e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk