Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Slávka

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Slávka

 

Osemnáste pokračovanie našich rozhovorov s hráčkami bude čímsi iné, konečne sa nám podarilo zlomiť jedno pravidlo, ktoré sme tu doteraz mali. Neprezradíme však dopredu o čo ide, prečítajte si rozhovor so Slávkou, ktorá je veľmi sympatická, vtipná a hrala Postal 2.

Ahoj Slávka, môžeš sa nám v skratke predstaviť? Kto si a aký je tvoj vzťah k hrám?

Ahojte, ako už bolo spomenuté, volám sa Slávka, prezývkou Lilweq, a mám 25 rokov. Hry hrávam už od malička, začiatky na Didaktik M/Didaktik Kompakt a hranie ma drží dodnes:)

Jeeej! Didaktik M, to bol aj môj prvý počítač! Spomenieš si aj na nejaké tituly z tej doby?

No, pre mňa bola hra č.1 určite Pssst!, kde si s takým robotom naháňal a ničil hmyz a rôzne húseničky, aby ti nepojedli rastlinku ktorú si chránil. ZX Spectrum som tiež mala, na tom sme najviac hrávali.

Pssst! si pamätám, to bola aj jedna z hier v geniálnom Československom počítači Maťo. Krásne spomienky. A dnes hráš na čom? Konzoly, PC či oboje?

Z konzol sa musím priznať vlastním iba PS2, na ktorej si občas zahrám Kingdom Hearts 2 a GBC kvôli Pokémonom a Zelde. Takže hry hrávam na PC.Keby som chcel, aby si dala dokopy tvojich top 5 herných titulov všetkých čias, dalo by sa?

Tak toto popremýšlam. Pre mňa top hra na ktorú sa veľmi teším kým výjde nová seria je Walking Dead, dlho ma nijaká hra tak nebavila. Ďalej by to bolo WoW, lebo vďaka nemu som začala spoznávať a hrať aj iné hry a žánre. Number 3 - Sims, lebo kto si nerád utopil svojho Simíka, number 4 by bolo GTA Vice city a Number 5 - Half Life 2. Ale je veľa titulov ktoré by som vedela menovať. Napr. Abe's Exoddus alebo The Neverhood. 

*Smiech* Tak Simíka si zabila.... doslova. Takže si na príbehové hry, ale nepohrdneš ani streľbou?

Bavia ma príbehové línie, aj vo WoWku som rada questila, na PVP som nikdy nebola. Strieľačky ako CS ma nikdy nebavili.


Prečítaj si aj rozhovor s dvojičkami Veronikou a Martinou.


A vo WoWku tvoji spoluhráči a protivníci vedia, že si žena, alebo to tajíš?

No začiatky boli ťažké. V minulosti sa každý kto hráva za ženu pokladal za nejakého 30 ročného úchyla a samozrejme mňa to tiež neobišlo. Avšak najdlhšie som hrávala na Anthorii kde sme boli skoro čisto ženská guilda. Skoro, nakoniec sa z guildmastra vykľul presne takýto úchyl, čo to len tvrdil, ale boli sme tam aj ženské. *smiech* Ja som hrávala za dwarfku hunterku. Nebolo krajšej na serveri... Lebo ju skoro nikto nehrával.A stretla si sa aj s tým, že by ťa zvýhodňovali, alebo naopak ti nadávali do n00bov len preto, že si žena?

Nejaký extra hate speech som neobdržala, ale tak niečo málo bolo. Keď dievča porazí chlapca, tak sa nejak musel obhájiť.

Aký je tvoj názor na násilie a krv v hrách? Podľa tých titulov, ktoré si menovala mi to príde, že asi nevyhľadávaš zásadne rozdielne hry oproti mužskému hráčovi.

No, keď už sme spomínali naj tituly, ktoré som hrávala, musím dodatočne spomenúť Postal 2. Keby tá hra nebola taká zvrátená a krvavá aká je, nebola by taká skvelá a geniálna *diabolský smiech* Čím odpovedám aj na otázku - násilie a krv mi nevadí, viem rozlišovať realitu a fikciu.


Rozhovor s Martinou bol tiež zaujímavý.


Hej, Postal 2 ... čo som sa ja tej hry nahraaaal. Ale inak som úplne normálny! Takže násilie s tebou nepohne. A čo nahota? Armory, ktoré sotva zakryjú intímne partie postáv? Nepríde ti to sexistické?

Mňa skôr fascinuje predstava o tom, ako by to fungovalo reálne:

No dobre, ale neštvú ťa tým tvorcovia hier? Nezanadávaš si pri tisícej polonahej hrdinke? Úprimne!

Nejde ani o to, či ma to štve, je to zvláštna voľba armoru (viď obrázok). Občas sa pozastavím nad tým, že "that is too much", ale nehrávam hry, kde by to bolo až také poburujúce. Ale zase sakra! Hry hrávajú aj ženy - we need more halfnaked men! *zase smiech* ...

Aha, čiže si za rovnoprávnosť v nahote na oboch stranách. To znie fér. Ale poďme sa trošku pozrieť aj do tvojho súkromia. Toto je už 18. pokračovanie tohto seriálu a zatiaľ sme tu ešte nemali hráčku, ktorá by bola single. Prelomíš ty túto kliatbu?

Call me the curse breaker.

YES! konečne! *otvára šampanské a potláča slzu dojatia*. Takže som sa dožil toho okamihu! Chcel by som poďakovať sponzorom... Ale k veci - aké máš skúsenosti s nadväzovaním vzťahov v hrách. Zatiaľ sme tu mali prevažne odpovede v tom zmysle, že je možné nájsť reálnu lásku aj v hre.

U mňa to tak bolo raz, ale áno, dá sa to. Ja som sa tiež s ex spoznala vďaka nemenovanej hre.OK, to znamená, že nádej vždy žije. Dajme si jednu tradičnú otázku mimo - keby ťa zavreli do horskej chaty, kde by nebola žiadna elektronika, žiadne telefóny, nič, len jedlo voda a drevo na kúrenie... vydržala by si mesiac?

Budem znieť ako rozmaznaný fagan 21. storočia - nie. Potrebujem svoju týždennú dávku GOT.


Snáď ti neušiel ani rozhovor so Zuzkou!


Nevadí, tu si medzi svojimi, asi nikto z nás by to mesiac nevydržal... Mimochodom, sleduješ Gamesite.sk?

Sledujem, samozrejme, odoberám aj newsletter a bezúspešne sa zapájam do súťaží.

Dobre, niečo vybavíme... Ak sa nájde pre Hira nejaký alkohol a pre mňa peniaze. (pozn. pre nechápavých - je to žart, pozn. pre Hira - nebi ma!) Tak ale to si naša verná čitateľka aj s nálepkou! To si vysoko ceníme! Nebudem sa pýtať, kto je tvoj obľúbený redaktor, lebo riskujem, že to zase nebudem ja.

Prepáč ale Hiro je Hiro. *nespravodlivý smiech*

Hej, nie si prvá čo mi to hovorí. Koľko som ja zo žiarlivosti už preplakal nocí... (pozn. pre nechápavých - chcem byť obľúbený, nechcem Hira pre seba!) Ale neodbiehajme. Radšej sa ťa spýtam aký je tvoj vzťah k anime a cosplayu. Zvyčajne sa to zvykne s hrami spájať.

Zvykla som pozerať anime aj cosplayovať, ale vekom som od toho upustila. Aj keď festivaly tohto typu naďalej obľubujem.

A máš aj nejaký obrázok svojho cosplay, ktorý by si nám mohla ukázať?

Posledná otázka. Ak by si mala nechať odkaz naším čitateľom alebo tvorcom hier, čo by to bolo?

Still waiting for Half life 3...

Tak to sa načakáš. OK, Slávka, ďakujem ti za rozhovor!

Ak aj vy poznáte vo svojom okolí, alebo trebárs aj z internetu hráčku, dajte nám o nej vedieť. Ak ste vy sama hráčka, dajte nám o sebe vedieť. Môžete nám poslať správu na našej FB fanpage, alebo e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk