Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Emie

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Emie

Hrám zdar! Sme tu s prvým prázdninovým rozhovorom. Tento je zvláštny tým, že Emie mala v ten deň narodeniny a rozhovor dostala ako darček. Dozviete sa, že sa venuje cosplayom a kresleniu, ale tiež aké sú jej obľúbené hry. Príjemné čítanie!

Ahoj, môžeš sa nám predstaviť?

Volám sa Ema a dnes oslavujem 21 rokov, študujem dizajn na STU a uz od malička veľa kreslim, vyrábam veci a cosplaye a hrávam nejake tie hry.

Ja o tebe viem, že sa venuješ cosplayu. Ako je to už dlho?

V podstate už ako malá som sa doma len tak prezliekala za Pikachu, ale tak vážnejšie asi od 2008, konkrétne cosplay Haruhi Suzmiye.

To si doma pobehovala celá žltá či ako?

Presne tak, žlté tričko, žlté legíny, čelenka s ušami a papierový chvost a, samozrejme, dve červené bodky na líčkach. To som mohla mať tak asi 6 rokov.

Škoda, že to nemáš na fotke, to muselo byť podarené. A koľko takých "dospelých" cosplayov sa ti už podarilo vyrobiť?

Pokiaľ dobre počítam, tak asi 7 alebo 8.


 Prečítajte si aj minulý rozhovor: Vierka


Wow. A koľko trvá vyrobenie takého kostýmu?

Ako kedy, niekedy je to otázka pár týždňov, inokedy niekoľko mesiacov. Čím som staršia, tým ťažšie postavy si vyberám a tým je to aj náročnejšie na výrobu. Posledný trval asi 3 mesiace.

Uff a čo to bolo? Máš fotku?

Bolo to na Comics salón 2014, Daedric armor zo Skyrimu.

Tlieskam, veľmi dobré! A to z r. 2008 je čo?

To je hore spomínaný prvý "dospelý" cosplay Haruhi Suzumye.

Aha, prepáč, ja sa do toho nerozumiem, myslel som si, že ti niečo spadlo do oka. (Za toto ma asi fans zlynčujú.)

Hahaha, to je len taká anime póza, v tom čase som bola viac blázon do anime než do hier, i keď ani tie nezaostávali.

Tak poďme teda k hrám. Aký žáner uprednostňuješ?

Fantasy stratégie asi najviac, ale aj fightovačky či strieľačky, v podstate všetko možné okrem online multiplayer hier.

No konečne som našiel dievča, ktoré nemá rado online multiplayerovky. Aj vieš zdôvodniť prečo?

Ani asi neviem, jednoducho som tomu nikdy neprišla na chuť. Možno ma tu budú preto, čo teraz napíšem, všetci hejtovať, no vždy mi to prišlo ako len také nekonečné klikanie a také chaotické, kde len vkuse niekto okolo pobehuje. Pre mňa to proste nie je to pravé orechové.


 Tento rozhovor bol tiež zaujímavý: Veronika


Nech hejtujú, aspoň nie si too mainstream. A naopak - vedela by si dať tak 5 herných titulov, ktoré sú tvoje osobné TOP hry?

Moja najväčšia srdcovka je jednoznačne Skyrim a potom také ďalšie srdcovky určite klasiky ako: Age of Empires, Heroes of Might and Magic 3/4/5, Star Wars: Jedi Academy aj veci ako Mortal Kombat, Tekken, Call of Duty a tak.

Tak za tieto tituly ťa nebude nikto hejtovať! Pekný rebríček... Spýtam sa ťa na niečo, čo už je v tejto rubrike klasická otázka - čo vravíš na ženy v hrách? Herné hrdinky - nevadí ti prehnane sexi zobrazenie ako u Lary Croft?

Nikdy som to nejako neriešila, i keď ma celkom baví fakt, že čím vyšší level brnenia, tým je toho menej. Ale čo sa mňa týka, v hrách sa snažím, aby moje hrdinky vyzerali temné a nebezpečné so, samozrejme, čo najlepším brnením.

A ženy ako hráčky? Máš pocit, že očakávajú od hier niečo iné, alebo v tomto na pohlaví nezáleží a všetci hrajú to isté bez rozdielu?

Myslím si, že je to individuálne, neviem, čo očakávajú iné ženy a v podstate je to ich vec, ale ja očakávam dobrý príbeh, veľa napätia a v niektorých tituloch čo najviac krvi a brutálnych slow motion dorážok.

Tak už sme zase u toho, že väčšine žien násilie v hrách nevadí. Teraz by som sa asi, ako obyčajne, spýtal, či máš priateľa... tu však ide o výnimočný prípad, keď to viem. Tvoj priateľ pre teba tento rozhovor vyžiadal ako darček k tvojim dnešným narodeninám a tak ti poprajem všetko najlepšieeeee!!! Za celú redakciu Gamesite! Nech ti to fičí, nielen v hrách!

Hahah! Bolo to od neho to najväčšie prekvapenie a, samozrejme, z celého srdca ďakujem!


 Dúfame, že vám ani tento rozhovor neunikol: Nikky


Tak nám o ňom niečo povedz? Zoznámili ste sa v hre?

Práveže vôbec. Zoznámili sme sa na jednej z párty Euby na intrákoch, kde ma kamaráti pozvali. A niečo o ňom? Asi by som mu chcela aj touto cestou poďakovať ze jeho neuveriteľnú podporu v rámci cosplayu a za to, že ho to neodradilo so mnou vytrvať už takmer dva roky.

Tak to je pekné. A nespomínala si, že okrem cosplayu sa venuješ aj kresleniu?

Áno, tiež už od detstva a momentálne najviac asi v rámci školy, no vždy si nájdem aj čas na kreslenie len tak pre radosť.

Dáš nám k tomu aj nejakú vzorku?

Nič prepracované teraz po ruke nemám, ale aspoň skica.

Alebo niečo viac hmmm kontroverzné niečo ako toto:

Celkom dobré, ale to druhé neviem, či môžeme zverejniť. Je to autoportrét?

Samozrejme, že nie je. Veľmi rada kreslím len také nejaké neznáme expresívne žienky.

Tak táto je trochu podvýživená, prikresli jej tam nejaký rezeň radšej. Dajme si jednu tradične absurdnú otázku - ak by si mala žiť v prostredí nejakej hry, ktorá by to bola?

Budem sa síce opakovať, ale jednoznačne Skyrim. Počas rokov hrania často zabijem niekoľko hodín len prechádzaním po tej nádhernej krajine.

Tak to hej, je vôbec niekto, kto dohral všetky questy a bol na každom mieste v Skyrime?

Hahaha! No napríklad ja! Trvalo mi to síce asi 3 roky príležitostného, niekedy aj intenzívneho hrania, no dostala som sa do bodu, kde už sa mi len opakovali nekonečné side questy.

Keďže sa venuješ cosplayu, predpokladám, že ťa naši čitatelia môžu stretnúť na nejakých eventoch... chystáš sa na nejaký?

Samozrejme, tento rok ešte určite Comics Salón a premýšľam ešte nad Mangafestom a Advikom, uvidím podľa školy a ako sa mi bude dariť s realizáciou.

Tak držím palce s tvorbou a chválim Skyrim! Je niečo, čo by si chcela na záver odkázať naším čitateľom alebo tvorcom hier (či už za seba, alebo za hráčky všeobecne)?

Ďakujem! Hmmm, asi ak by mali záujem o moju prácu, tak budem len rada, ak navštívite moju fanpage : EM.S. Cosplay & Props. Prajem všetkým veľa krásnych a zábavných chvíľ v tých nádherných virtuálnych svetoch a veľa úspešných bitiek a questov.

Ja ďakujem za skvelý rozhovor a ešte raz všetko naj k narodkám!

Emie nás nechala nahliadnuť do svojej záľuby - cosplay, ale vidieť, že je aj skúsená hráčka. Ak nám o sebe chcete porozprávať aj vy alebo máte kamarátku, ktorá je zaujímavou hráčkou, dajte nám o nej vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Za všetky tipy ďakujeme a pamätajte, že vyspovedáme každú z vás!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk