Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Vierka

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Vierka

Vítame vás pri ďalšom pokračovaní nášho seriálu! Dnes sa vám predstaví Vierka, ktorá si rada zastrieľa, nevadí jej násilie v hrách a okrem toho má s Gamesite.sk niečo spoločné. Že čo to je? Čítajte ďalej...

Ahoj, Vierka! Povedz nám nejaké základné info o sebe a o svojom vzťahu k hrám.

Ahoj, tak teda, volám sa Vierka, mám 19 rokov, študujem na FCHPT STU a môj vzťah k hrám začal asi keď som mala 8-9 rokov, kedy som sedela vedľa mojej sestry a sledovala, ako hrá prvého Hitmana, Laru, The Sims atď....ja sama sa však plne venujem hrám asi až od 13 rokov.

A máš rada rovnaký typ hier ako sestra, či ťa to ťahá inými smermi?

Ani nie...v tomto sme úplne rozdielne. Ona hráva Simsko a adventúrky, zatiaľ čo ja som fanúšik strieľačiek, RPG a MOBA titulov.

Takže streľba, krv a kosenie nepriateľov, to je tvoje hobby?

Keď sa to napíše takto, tak to znie hrozne. Skôr by som naformulovala niečo ako: Mám rada hry s pútavými príbehmi a zvratmi, kde musí mať človek dobrú mušku a rýchle prsty.

Hej, rozumieme si, nemusia lietať končatiny. Tak nám povedz taký svoj osobný rebríček TOP 5 hier, aby sme mali presnejšiu predstavu, čo ťa baví.

Hm....nie je to ťažká voľba, ale nemôžem naisto povedať, ktorá je prvá a ktorá posledná, tak ich dám všetky na jednu úroveň a sú to hry: Mirror's Edge - milujem príbeh, prostredie, hrateľnosť a neviem sa dočkať dvojky; Dragon Age - je jedno ktorý, aj keď momentálne je to, samozrejme, Inquisition; Skyrim - tu ani netreba nič písať, každý, kto hral Skyrim, vie, prečo ho milujem; League of Legends - niekedy neviem, či tú hru mám alebo nemám rada, no každopádne pri nej trávim veľa času a hlavne so skvelou partiou ľudí, takže sem určite patrí a piata hra je určite The Sims - hra neuveriteľných možností a perfektná oddychovka.


Prečítajte si aj minulý rozhovor: Elfka Veronika


Plávaš aj vo vodách profi-gamingu, či len tak s kamarátmi?

Je pravda, že sme si založili vlastný team, ale profi-gamingom sa to nazývať nedá. Maybe one day....

V LoL-ku?

Áno, v LoL-ku.

Tak sa pochváľ názvom. Možno vás niekto stretne v hre a bude prstom ukazovať - "Aha, to sú oni!"

Každý jeden máme pred nickom skratku nášho tímu, takže sme neprehliadnuteľní. Nás názov je Too Hot To Handle so skratkou 2H2H.


Tento rozhovor bol tiež zaujímavý: Nikky


Už si naznačila, že násilie v prijateľnom množstve ti neprekáža. Majú podľa teba ženy (bez rozdielu veku) v hrách iné očakávania, alebo prekážajú im veci, ktoré chlapom nie? Majú radšej iné žánre?

Ja osobne to neviem posúdiť. Podľa mna je jedno, akého si pohlavia, pretože medzi mužmi sa môže nájsť niekto, kto má radšej príbehy ako násilie a naopak, u žien sa zase nájde niekto, kto si radšej zahrá L4D2 alebo CS-ko ako nejakú RPG.

A keď hráš, každému povieš, že si žena? Na to totiž bývajú reakcie rôzne. Niekto hráčku začne uprednostňovať, niekto zosmiešňovať... Stretla si sa s takým niečím?

Z môjho nicku každý Slovák/Čech hneď pochopí, akého som pohlavia . Ale väčšinou to ľudia neriešia, alebo si chcú len normálne zahrať, prípadne pokecať, ale so zosmiešňovaním len tak "z fleku" som sa ešte nestretla. Môj nick je všade Bojovnicka.

Tak to by si sa zrejme čudovala, koľko chlapov má takéto nicky v MMORPG... kvantum! A venuješ sa aj nejakým činnostiam, čo s hrami priamo nesúvisia? Anime, cosplay, LARP...

V tých, čo hrám ja, som sa ešte so žiadnou inou Bojovnickou nestretla. Čo sa týka takýchto činností, tak nie. Ešte tak rok dozadu som rozmýšľala, že by som skúsila spraviť môj prvý cosplay, ale keďže som pár týždňov na to nastúpila na VŠ, kde už na podobné veci nie sú peniaze ani čas, tak som od toho nápadu upustila.


Určite nevynechajte ani tento rozhovor: Mirka


A čas na hry ti zostáva?

Je to zázrak, ale áno, zostáva. Síce ho nie je na rozdávanie a niekedy si radšej zahrám ako sa poriadne vyspím, ale ja to skôr beriem ako tréning do budúcna. Verím, že prídu horšie časy, kedy nebudem môcť spávať kvôli škole a takto na to budem pripravená Ale, samozrejme, všetko s mierou. Najprv je škola, až potom hry.

Takže škola, hry... a čo láska? Máš nejakého priateľa?

Áno, mám priateľa.

Zoznámili ste sa v hre?

Určite sme sa nezamilovali v hre, no je pravda, že vďaka nej sme sa spoznali.

Takže zatiaľ sa nám potvrdzuje, že zoznámenie v hre je bežná vec, ale "láska na prvý multiplayer" (registrovaná ochranná známka) zrejme neexistuje ... hrávate niečo spolu, či každý má to svoje?

Keďže sme obaja plne zamestnaní školou, tak sa naše herné rozhranie zúžilo na naozaj pár titulov a väčšinou hrávame všetky spolu. A tie, ktoré spolu nehrávame, nemajú multiplayer.

Tak to je pekné. Dajme si na záver ešte jednu absurdnú otázku. Ak by si pri zombie apokalypse mala stáť proti hrdinovi/hrdinke z hry, ktorú si hrala ako poslednú, nakoľko zlé by to pre teba bolo?

V tom prípade by som bola celkom v keli, lebo ten bastard ovláda drakov a celú ríšu démonov.

...a to je kto?

Corypheus z DA: Inquisition.

Tak to by bola nezávidenia hodná situácia. Ešte sa ťa spýtam na Gamesite.sk, sleduješ nás, čítaš nás? (Ja mám stále taký divný pocit, že nás niekto sleduje... )

Áno, Gamesite sledujem aj čítam, dokonca som mala tú česť byť istý čas súčasťou GS tímu.

To bol môj druhý divný pocit, že ťa odniekiaľ poznám... Tak sa teraz priznaj otvorene, bez mučenia, naším čitateľom, čo si pre GS robila.

Moderátorku GS fóra a GS klubu.

A my ti za to dodatočne ďakujeme! Chcela by si na záver niečo ešte odkázať naším čitateľom? (Som si istý, že ti v komentároch odpovedia.) Prípadne tvorcom hier? (Nie som si istý, či ti odpovedia.)

POHNITE SI S TYM MIRRORS EDGOM !
Ale inak nemáte zač. A čitateľom by som chcela jedno: Nech vaše meče zostanú ostré.

Krásne odkazy! Vierka, ďakujem ti za rozhovor a nech sa ti darí v hernom i reálnom živote!

Ďakujem krásne. Aj Vám nech sa všetkým darí.

Vierka nám teda o sebe prezradila veľa zaujímavostí. Ak tak chcete urobiť aj vy, alebo máte kamarátku, ktorá je zaujímavou hráčkou, dajte nám o nej vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Za všetky tipy ďakujeme a pamätajte, že vyspovedáme každú z vás!

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk