RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

 

Aj cez skutočnosť, že som bol od svojho útleho veku vychovávaný v akejsi kresťanskej hierarchii, sotva by ste dnes u mňa našli čo i len snahu obhajovať vieru v čokoľvek konkrétne. Nie, za tie roky lemované dospievaním a z veľkej časti hlavne životnými skúsenosťami som sa naučil veriť maximálne tak v chaos a náhodu, do ktorých sme čoby na istý čas žijúce bytosti uvrhnutí, nech už sa nám to páči alebo nie. Preto beriem na vedomie, ak sa trocha pozastavíte nad faktom, že sa vám tu v nasledujúcom texte budem snažiť opísať moje názory ohľadom tlakomeru na pažu, čiže výhradne medicínskej pomôcky. Skutočnosť je však taká, že pod tlakom chaosu a náhody som v čase komunikácie s distribútorom firmy TrueLife prežíval istý záchvev strachu o vlastné zdravie. Náhoda jednoducho chcela, aby som sa cítil v ohrození, a preto zároveň kývol na test produktu, ktorý čiastočne dokáže nejedno ohrozenie monitorovať. Dnes už mi je lepšie, samozrejme som navštívil svojho praktického lekára a absolvoval niekoľko komplexných testov, ale bol to súčasne aj daný tlakomer s prívlastkom Pulse BR, ktorý mi v kritickej rovine pomohol si overiť, či ešte žijem, alebo je čas si nachystať papierové topánky.

Odpustite mi jemnú fabuláciu v úvode, humor totižto k chaosu patrí a poďme sa spoločne pozrieť na to, čo vlastne daný výrobok dokáže. Strážiť si svoj krvný tlak a súčasne uchovávať dáta o nazbieraných údajoch, to je asi dennodenná rutina našich starších spoluobčanov, avšak nie je nič zlé na tom mať doma práve niečo také ako TrueLife Pulse BT, minimálne pre prípad náhleho zhoršenia zdravotného stavu niekoho z vašej rodiny a návštevy. Daný digitálny tlakomer v hodnote cca 90 eur vám v balení ponúka odnímateľnú manžetu s jednoduchým návodom na jej aplikáciu, ako aj sadu alkalických batérií (v dnešnej dobe unikum). Kto by nechcel dokupovať baterky, môže siahnuť po klasickom DC adaptéri, avšak ten sa v základnom balení nanešťastie už nenachádza.

Pri opise dizajnu tlakomeru ako takého musím dozaista začať priam obrovským 6,5 palcovým displejom, kde sa vám zobrazujú aktuálne informácie počas merania, ako aj uložené dáta. Tlakomer vyzerá robustne a dokáže súčasne uchovať údaje pre dve osoby s tým, že za každú jednu je schopný archivovať 480 meraní. Prepnutie medzi prvou a druhou osobou neprebieha digitálnou formou, ale slúži na to špeciálny a dostatočne veľký prepínač v dolnej časti tela. Toto ocenia hlavne technologicky menej zdatní konzumenti, ktorým tak stačí len zvoliť osobu jedna alebo osobu dva, následne nasadiť manžetu a stlačiť hlavný spínač. O všetko ostatné sa postará automatika, a to od natlakovania cez zmeranie až po vypustenie vzduchu z manžety. Dokonca tu nájdete aj snímač pohybu, vďaka ktorému vám systém odporučí zopakovať meranie, ak došlo k nechcenému trhnutiu pažou alebo ďalším neželaným pohybom.

WHO graf rizika

Ten, kto je v oblasti posúdenia výšky krvného tlaku skôr laikom, určite docení názornú pomôcku v podobe farebnej stupnice na grafe svetovej zdravotníckej organizácie. Tá na základe vami zvoleného profilu jasne naznačí, či by ste nemali v najbližšej dobe navštíviť svojho lekára, keďže váš tlak a rovnako meraný srdečný rytmus spadá do kritickej hladiny. Páčilo sa mi, že systém berie vždy do úvahy predošlé dve merania a spolu s tým aktuálnym ponúka aj akýsi priemer – čo si budeme nahovárať, sú situácie, kedy ani technika nevie posúdiť, či práve pijete červené víno alebo kávu.

To, čo odlišuje tento tlakomer od mnohých jeho technicky menej zdatných kolegov, je určite Bluetooth konektivita. Akonáhle si do svojho mobilného telefónu alebo tabletu nainštalujete aplikáciu MedM Health, nastáva významný progres s už spomínaným zhromažďovaním dát a ich ďalším šírením. Chápem, že naši starkí a starké budú sotva vedieť pomocou smartfónu preniesť údaje z meraní rovno do rúk ich ošetrujúceho lekára, avšak s pomocou mladších to určite zvládnu a aj táto funkcia je u uvedenej aplikácie možná – nechcem samozrejme nikoho podceňovať, hovorím o tých vyložene starších ročníkoch. Aplikácia je pochopiteľne úplne zadarmo a funguje prekvapivo dobre. Ponúka niekoľko dôležitých funkcií a pomocou výpočtu priemeruje vývoj tlaku na jednoduchej grafickej krivke. Prenos dát z tlakomera do aplikácie je vykonaný okamžite ako sa manžeta po meraní vyfúkne a nie je preto nutné robiť niečo manuálne alebo nebodaj čakať pár minút na samotný prenos. Nikdy by som nepovedal, že ten zoznam možných nastavení tlakomeru bude tak pestrý. Čo tu máme ďalej? Možnosť nastavenia pripomenutí na nové merania alebo automatickú deaktiváciu pre šetrenie batérie.

V prípade, ak v súčasnosti hľadáte do rodiny, možno ako darček pre rodičov či starých rodičov, digitálny tlakomer s obrovskou škálou funkcií, firma TrueLife sa v súvislosti s týmto výrobkom môže oháňať aj certifikátom klinickej presnosti podľa nárokov WHO. Ide o kompaktné zariadenie vybavené praktickým prenosným puzdrom a obrovským LCD panelom, aký uvidia aj zrakovo slabší užívatelia, ktoré pokryje dve osoby súčasne. Strážiť si svoje zdravie je v dnešnej dobe o to viac dôležitejšie a prevencia tu ide ruka v ruke so spoľahlivou a dostupnou technikou. Určite pochopíte, že testovať takto špecifický produkt bolo pre mňa takým vzrušením, až som si z toho musel zmerať tlak.

Naše hodnotenie

Spoľahlivý a kompaktný výrobok plný zaujímavých funkcií.

Klady

 • BT
 • obsah balenia
 • odolnosť
 • LCD panel
 • pred dve osoby

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

TrueLife Pulse BR

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 136 mm
 • Výška: 190 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 52 mm
 • Hmotnosť: 805 g
 • Orientačná cena: 90 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk