RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

 

Recenzovať herné podložky je vždy priam nadľudský výkon, ktorý si vyžaduje často týždňové stáže v textilných továrňach na okraji mesta Tan-tung v Severnej Kórei, kde vám umelá brada a veľké slnečné okuliare zabezpečia tenkú čiaru medzi verejnou popravou a klasicky nenáročným bičovaním. Povolanie herného publicistu preto berte ako sito, čo oddelí schopné zrno od slabých pliev. Ostatne, ja sám som bol nedávno vybraný do prvej línie testerov nových podložiek spoločnosti SteelSeries, ktoré by sa bezproblémovo uplatnili aj ako tradičná forma posteľnej kultúry.

Dúfam, že som vám úvodnými vetami tohto článku aspoň trocha spríjemnil tento pomaly, ale isto sa končiaci rok plný padnutých sánok ako ekvivalent večného prekvapenia lomené šoku, ktorý by sme všetci najradšej zakopali za domom a pre istotu zasypali haseným vápnom. Veď nech už je vo svete akokoľvek zle a nedobre, nám, zástupcom ľudskej populácie, vždy ostane aspoň ten smiech, aj keď sem-tam tlačený jedným potrubím so slanou vodou. A presne s ním som sa pustil do recenzovania ďalšej aktualizácie spomínaných podložiek dánskeho výrobcu SteelSeries, ktoré možno poznáte pod skratkou QcK Prism.

Pulzuje do rytmu hudby

V tomto prípade sa mi na stole ocitla vôbec najvyššia možná konfigurácia podložiek z jemných mikrovlákien, ktorú okrem RGB linky a striktnej čiernej farby charakterizuje jej prívlastok 5XL. Kto nakupuje v konfekčnej veľkosti značky plachty na osobné vozidlá, si s touto podložkou môže dozaista utierať nos, avšak ja osobne som bol z jej šialených rozmerov 1600 x 800 x 4 mm doslova ohromený. Musel som si pracovňu vybaviť extra širokým jedálenských stolom, aby som vôbec mal ako tento herný obrus rozložiť, a musím povedať, že samotný výsledok zase len podtrhol tú frázu, že na veľkosti často záleží viac, než si myslíte.

Kto by ale nemal doma stôl porovnateľný s letiskovou dráhou pre RC modely lietadiel, môže si z ponuky výrobcu vytiahnuť aj oveľa kompaktnejšie varianty od označenia M, XL, 3XL, 4XL až po tú moju indiánsku plachtu na zachytávanie snov. Všetky sú cenovo prijateľné a je možné ich nakonfigurovať aj bez okrajového osvetlenia.

Nočné scenérie

Po stránke materiálu tu asi netreba nejako výrazne zachádzať do detailov. SteelSeries ostáva verná svojej povesti továrne na profesionálne herné náradie, a to platí nielen o ich štandardnom hardvéri, ale, pochopiteľne, aj o „obyčajnej podložke“ pod myš. Na spodnej strane QcK Prism sa nachádza celoplošná pogumovaná plocha, ktorá zabezpečuje plnohodnotnú priľnavosť ku všetkým povrchom, a zároveň tak udržuje podložku na mieste, nech už do nej ryjete akýmikoľvek časťami svojho tela. Naopak, krásne hladunký povrch, určený pre najmodernejšie snímače myší, vám zaručuje ideálnu plochu pre monitoring DPI v jeho nízkom alebo vysokom rozsahu. Podložku som testoval po boku rôznych myší z pomedzi súčasných noviniek, kde v jednom prípade išlo dokonca o výrobok určený priamo do rúk eSport scény a všetko prebiehalo na báze dobre naolejovaného stroja.

Kapitolou samou o sebe je toľko riešené RGB podsvietenie. Ak sa rozhodnete si práve tú svoju podložku zakúpiť vo verzii s plastovou trubicou plnou miliónov farieb, určite vás poteší možnosť aktivovania špeciálnych upozornení v Discorde, čo však nie je vôbec koniec. Všetko ostatné sa, samozrejme, realizuje prostredníctvom spoľahlivého a prehľadného SteelSeries softvéru, ktorý ponúka širokú paletu svetelných úprav aj pre samotné hranie. Poteší napríklad špeciálna signalizácia pri nízkej úrovni zdravia alebo dosiahnutie novej úrovne. Toto všetko a ešte omnoho viac vám QcK Prism vie vizuálne sprostredkovať, a tak samotné užívateľské rozhranie, ktoré začína a končí u jednoduchého USB pripojenia k PC alebo notebooku, musí uspokojiť každého, kto si na zladení svojho herného kútika skutočne potrpí.

Naše hodnotenie

Ideálny a funkčný doplnok pre hráčov, ktorým záleží na detailoch.

Klady

  • materiál
  • RGB
  • funkcie
  • variabilita veľkosti

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: od 40 po 160 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk