Lamax Gentilight Touch - Recenzia

Lamax Gentilight Touch - Recenzia

 

Gentilight Touch je dizajnová LED lampička z ušľachtilých materiálov s dotykovým ovládaním a prevádzkou na sieťový adaptér aj na vstavanú batériu. Ponúka plynulú reguláciu intenzity jasu a tri prepínateľné módy svetla, ktoré neškodia vašim očiam. Lampičku možno vďaka ohybnosti tela kamkoľvek umiestniť či zavesiť.

Technológie

Tri farby svetla, smerový zdroj svetla

 • Vďaka možnosti emitovania troch rôznych farieb svetla, môžete lampu používať prakticky pri akejkoľvek činnosti. Pri písaní môžete zvoliť studené svetlo 5400K, pri čítaní zasa neutrálne biele svetlo 4200K a pri práci s počítačom či telefónom najšetrnejšie svetlo pre oči a zároveň aj s najteplejšou farbou svetla 3100K. Svetlo je napokon generované tak, aby osvetľovalo predovšetkým priestor pred sebou. Nebude tak oslňovať vás ani vaše okolie.

Plynulá regulácia jasu, dotykový panel

 • Jas lampy je možné plynulo regulovať na dotykovom paneli pohybom prsta. Dotykový panel umožňuje regulovať jas, meniť farbu svetla, či zapnúť a vypnúť lampu.

Napájanie zo siete alebo na vstavanú batériu

 • Lampu môžete používať pri zapojenom napájaní cez univerzálny microUSB konektor. Keď potrebujete byť mobilný, postačí vám interná batéria, ktorá zabezpečí výdrž lampy až do tridsiatich hodín.

Odolná konštrukcia

 • Vďaka kompaktnej a odolnej konštrukcii lampy vyrobenej z kovu a taktiež protišmykovému vyhotoveniu gumy, je možné lampu bez problémov prenášať tak, aby sa nepoškodila žiadna jej časť. Lampu je možné do určitej miery tvarovať podľa vlastnej potreby.

Dizajn

Dizajn lampy je v podstate jednoduchý. Dominuje mu matná čierna farba, do ktorej je odetá ohybná základňa obsahujúca batériu spolu s dotykovým panelom a napájacím konektorom. Ďalej tu nachádzame samotnú LED lampu. Jej obal je tvorený sivým kovovým materiálom, na ktorom nachádzame informácie o produkte a zrkadlovo ladené logo Lamax umiestnené v podlhovastom ráme. Lampa vyzerá luxusne a môžete si ju prakticky vytvarovať do vami požadovaného tvaru pre každý účel.

Test

Po vybalení lampy sme našli v originálne ladenej krabičke napájací kábel a 1A microUSB adaptér. Lampa bola vybitá, tak sme ju ihneď dali nabíjať. Nabíjanie indikovala vstavaná LED dióda. Po vyše dvoch hodinách bola lampa nabitá. Samozrejme, lampu bolo možné používať už počas nabíjania. Zapli sme ju dotykom prsta na gumenej základni a vytvarovali sme si ju vďaka jej ohybnosti do nami požadovaného tvaru. Aj po páde lampy na zem sa jej nič nestalo. Pri teste sme vyskúšali všetky tri dostupné farby svetla a boli sme s nimi spokojní. Plynulá a rýchla regulácia jasu potiahnutím prsta zabezpečila optimálny lampou vyžarovaný jas.

Maximálna svietivosť lampy nám ale prišla slabá pri napájaní z adaptéra aj z internej batérie. Ako bolo písané, lampa naozaj slúži ako smerový zdroj svetla a svieti naozaj len tam, kam má. Pri kreslení či čítaní lampa nevyžarovala svetlo inam ako pred seba. Pri našom teste lampa vydržala svietiť približne deväť hodín pri cca 80% jase a farbe svetla 3100K.

Naše hodnotenie

LED lampa Gentilight touch je vynikajúci pomocník pri každodennej práci za počítačom, či pri čítaní. Vďaka jej jedinečnému dizajnu lampa hravo zapadne do akéhokoľvek interiéru. Regulácia jasu a tri farby svetla zase prospejú vášmu zraku. Vďaka stavenej batérii, ohybnej a pevnej konštrukcii zároveň, môžete lampu bez obáv prenášať a priniesť si svetlo tam, kam potrebujete. Myslíme si, že cena do 70 EUR je optimálna pri porovnaní vlastností a funkcií lampy.

Klady

 • výdrž batérie, rýchle nabíjanie
 • použité materiály, konštrukcia
 • funkcie

Zápory

 • slabý maximálny jas

Informácie o produkte

Lamax Gentilight Touch 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 21 mm
 • Výška: 562 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 65 mm
 • Hmotnosť: 385g g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 69 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk