RECENZIA: Niceboy ION SmartSonic - Mladosť ‒ pochabosť

RECENZIA: Niceboy ION SmartSonic - Mladosť ‒ pochabosť

Keď som bol decko, k starostlivosti o zuby som pristupoval takým istým spôsobom ako k dôležitosti navštevovania kostola – preto namiesto omši som chodil do cukrárne s neumytými zubami. A tieto dve zdanlivo nesúvisiace veci si na mňa počkali v temnej uličke páchnucej po dezinfekcii a plnej zubárskych nástrojov. Dnes už viem, že starať sa o zuby je alfou a omegou, ktorú z pozície otca vštepujem aj svojej dcérke, a vždy keď je možnosť spraviť nejakú tú hygienickú osvetu formou testovania a následnej recenzie na zubnú kefku, neodmietnem žiadny relevantný produkt. Aj preto som kývol na test cenovo dostupnej sonickej kefky od spoločnosti Niceboy, o ktorej vám teraz poviem niečo bližšie.

 
RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi Flash G2 - Kvalitná herná podložka

RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi Flash G2 - Kvalitná herná podložka

Vybrať si podložku pod myš sa môže zdať ako naozaj jednoduchá vec. Ale nie je to úplne také jednoduché. Existuje viacero faktorov, na ktorých si pri výbere treba dať pozor. Ide napríklad o rozmery podložky, či ide o podložku určenú výlučne pod myš, alebo je zároveň určená aj pod klávesnicu. Ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje výber, je použitý materiál na výrobu podložky, a v neposlednom rade záleží aj na výbere toho správneho dizajnu. Dnes sa preto pozrieme na schopného kandidáta na vašu novú podložku od spoločnosti Genesis, konkrétne na model Carbon 500 Maxi dizajnu Flash G2.

 
RECENZIA: TCL 55C745 - Pán XY

RECENZIA: TCL 55C745 - Pán XY

Jeden z mojich stále dobrých priateľov by sa z pohľadu nakupovania moderných technológií dal označiť za skutočného nomáda s klapkami na očiach – áno, je to metafora trocha pritiahnutá za vlasy, ale hneď ju vysvetlím. Onen kamarát, nazvime ho pán XY, totiž od mala miluje videohry a nadovšetko ctí hrateľnosť nad vizuálnymi orgiami. Svoje prvé hry na kazetách spúšťal cez CRT televízor, ostatne tak ako aj ja, avšak na rozdiel odo mňa s ním nijak nepohol nástup LCD obrazoviek s HD Ready rozlíšením. On to jednoducho zaznamenal, no vyhodnotil ako zbytočnosť, keďže videohrám vo svojej podstate stačí, aby boli vidieť a je úplne jedno, či sú ostrejšie, alebo rozmazané ako sopeľ pod nosom dvojročného decka. Pán XY preto s obrovskou nevôľou prechádzal na HDMI štandard v čase, keď sa už herný hardvér nedal spúšťať cez analógové káble a ten prvý Full HD televízor, čo si pred mnohými rokmi kúpil, mu doma stále tróni ako istá pripomienka jeho nátury. A čuduj sa svete, stále je funkčný a stále mu úplne vyhovuje. Prečo spomínam pána XY v súvislosti s testom nového televízora od spoločnosti TCL? Dôvodom je fakt, že pán XY na mňa dal vždy pri výbere čohokoľvek v rámci techniky a preto som prvý, komu bude volať v momente, keď sa jeho staručká SONY krabica rozhodne odísť do kremíkového neba. Celú budúcu konverzáciu medzi nami si viem živo predstaviť už teraz a jej gro bude znieť nejako takto: Filip, potrebujem televízor za čo najnižšiu sumu, ktorý mi poslúži ďalších desať rokov a ponúkne aspoň to, čo ten predchádzajúci. Hádajte, ktorý model zaznie z mojich úst.

 
RECENZIA: Xiaomi Mi Truclean W10 Ultra - Pátranie pokračuje

RECENZIA: Xiaomi Mi Truclean W10 Ultra - Pátranie pokračuje

Seriálová odysea s vysávačmi pokračuje. To, čo som vám sľúbil už v závere mojej nedávnej recenzie na Vacuum Cleaner G9 Plus od Xiaomi, dnes svedomito plním, a preto pokračujeme rozborom kvalít ďalšieho adepta na spasiteľa mojej vlastnej domácnosti – pripomeniem, že pátram po ideálnom bezdrôtovom partnerovi pre duo už zaškolených autonómnych vysávačov, ktorý by zvládol pokryť štvorizbový dom. Tentokrát sa však posúvame, a to dosť výrazne, vyššie po cenovej stupnici, čo však so sebou automaticky prináša aj oveľa viac funkcionalít, ako ponúkal produkt G9.

 
RECENZIA: Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L - Smažím, pečiem, grilujem...

RECENZIA: Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L - Smažím, pečiem, grilujem...

Áno, milujem to. Jedlá smažené, tepny upchávajúce a srdcové infarkty navodzujúce pokrmy z mäsa a zeleniny (bolo to už haiku, alebo som sa zase netrafil?). Aj keď sa snažím (prečo mi toto slovíčko v hlave znie ako smažím?) žiť zdravo v rámci svojich psychických možností a keď je čas, tak dokonca aj športujem, v momente, keď v diaľke zbadám vlajúcu tvár Colonela Sandersa aj s tou jeho bielou rovnošatou a šedivým fúzom, spustí sa u mňa taký Pavlovov reflex, že slinami môžem napúšťať detské bazéniky. Aj z tohto dôvodu by ste u mňa v kuchyni našli rôzne množstvo automatických prístrojov, ktoré sa starajú o praženie, grilovanie a pečenie. No a z toho istého dôvodu som s radosťou kývol na ponuku distribútora spoločnosti Xiaomi otestovať jej najnovšiu teplovzdušnú fritézu s označením Smart Air Fryer Pro 4L.

 
RECENZIA: Xiaomi Vacuum Cleaner G9 Plus - Vysávač alebo sci-fi zbraň?

RECENZIA: Xiaomi Vacuum Cleaner G9 Plus - Vysávač alebo sci-fi zbraň?

S rastúcim vekom si čoraz viac uvedomujem, že akokoľvek som už minimálne dve dekády kategorizovaný ako dospelý človek, vnútri neustále pociťujem túžbu hrať sa. Primárne mi ju pomáha uspokojovať fakt, že sa živím písaním o videohrách, ale súčasne je za tým oveľa viac než len nejaká digitálna interakcia v neexistujúcich svetoch. Hrať sa totižto môžete s čímkoľvek, a špeciálne s modernou elektronikou ako takou. Aj preto nesmierne rád, a v poslednej dobe viac než inokedy, testujem domáce spotrebiče. Jednak je to priestor na oddych v rámci kreatívnej časti mojich textov, ale súčasne tým šetrím rodinný rozpočet, keďže si viem overiť kvalitu jednotlivých produktov vopred, a až keď prejdú cez moje sito, som ochotný do nich investovať peniaze.

 
RECENZIA: Xtorm Power Bank Titan - Nič, čo by ste dali do vrecka

RECENZIA: Xtorm Power Bank Titan - Nič, čo by ste dali do vrecka

Externé dobíjacie batérie si v istom bode – je to už, samozrejme, pár rokov – prešli akousi renesanciou predovšetkým v zmysle komerčnej dostupnosti. Dnes už preto na trhu môžeme nájsť skutočne pestrú paletu kapacitne rozdielnych pomocníkov na cestách a rovnako tak aj extrémy, z ktorých hneď dva sme vám pred rokom predstavili v obsiahlej textovej recenzii (určite si ešte spomeniete na kempingové batérie od EcoFlow). V tomto texte sa spoločne pozrieme na síce výrazne menej výkonnejšiu power banku od firmy Xtorm, ktorá však svojou kapacitou dokáže obslúžiť naraz hneď tri zariadenia, z čoho jedno môže pokojne spadať do kategórie pracovných notebookov.

 
RECENZIA: Xiaomi Robot Vacuum X10M+ - Vysávač džentlmen

RECENZIA: Xiaomi Robot Vacuum X10M+ - Vysávač džentlmen

Nazbieralo sa to. Za tie roky, čo sa aktívne venujem testovaniu elektroniky so širším presahom v rámci domácnosti ako takej, som v praxi mal možnosť pozorovať už veľké množstvo automatických vysávačov a preto viem dostatočne rozlíšiť džentlmena od buldozéru. Časy, keď sa prvý automatický vysávač značky Samsung snažil počas upratovania mojej obývačky premiestňovať nábytok, pretože jednoducho nedokázal správne zmapovať cestu cez prekážky, sú už, našťastie, len matnou spomienkou. Vývoj tohto segmentu totiž napreduje rok od roku a aj tie najväčšie buldozéry sa postupne menia na citlivé mašinky, ktoré sú pomocou laseru schopné odlíšiť chlp z brady od vlasovej folikuly. Pred viac než mesiacom som dostal možnosť dlhodobo testovať aktuálne jeden z vôbec najmodernejších automatických vysávačov, konkrétne model X10M+ od Xiaomi. V nasledujúcich riadkoch vám budem referovať moje celkové skúsenosti s týmto sofistikovaným pomocníkom a nezabudnem k tomu prihodiť aj nejakú tú vtipnú príhodu, ktorých sa pri recenzovaní tohto typu elektroniky vyrojí vždy viac než dostatok.

 
RECENZIA: Xiaomi Smart Doorbell 3 - Zvonili ste?

RECENZIA: Xiaomi Smart Doorbell 3 - Zvonili ste?

Aplikácia od Xiaomi, združujúca ich takmer nekonečné portfólio produktov z rôznych sfér (vedeli ste, že tento čínsky výrobca má už registrovaných 29 000 patentov?), sa mi za posledný rok nafúkla ako krabica mlieka zabudnutá počas letnej dovolenky na kuchynskej parapete. Na jednu stranu túto skutočnosť môžeme pripísať masívnemu rozšíreniu rôznych pomocných robotov, narážam teraz špeciálne na automatické vysávače/mopy, avšak rovnako za to môže aj moja chuť pustiť do svojho domova viac moderných technológií. Predmetnou aplikáciou tak doma, ako celá rodina, ovládame nielen upratovanie, ale súčasne si nastavujeme osvetlenie, kúrenie, zapíname práčku, či monitorujeme pohyb okolo pozemku. Po nákupe štandardných domových kamier však môže prísť na pretras aj možnosť cenovo rozumnej investície do inteligentného domového zvončeka, ktorú vám aktuálne môže pomôcť vyriešiť práve Xiaomi so svojou treťou generáciou produktu menom Doorbell.

 
RECENZIA: Braun BodyGroomer 3 - Storočie plné skúseností

RECENZIA: Braun BodyGroomer 3 - Storočie plné skúseností

Nemecká spoločnosť Braun sa tento rok rozhodla niekoľko vybraných novinárov zo Slovenska pozvať do svojho výskumného centra v meste Kronberg a ak ste pravidelne čítali naše reportážne články, tak dobre viete, že medzi spomínanou vzorkou žurnalistov bola aj moja skromná maličkosť. Toho času síce išlo o prípravu článku spojeného s pozorovaním zaujímavých procesov, ktoré sú používané pri tvorbe najkvalitnejších inteligentných zubných kefiek na svete, avšak než sme sa vôbec dostali do liahne robotických ramien, čo si 24 hodín v kuse čistia svoju umelú zubnú protézu, len aby pokrok v ústnej hygiene nezaspal na vavrínoch, mali sme súčasne šancu nazrieť aj do akéhosi múzea venovaného produktom firmy Braun. Išlo o jedinečnú príležitosť prezrieť si chronologicky zostavené defilé rôznych výrobkov, ktoré Braun za viac než sto rokov svojej existencie dokázal dostať na trh. Firma založená Maxom Braunom sa už v roku 1921 preslávila predovšetkým vďaka jedinečnému priemyselne orientovanému dizajnu a rovnako tak aj silným zmyslom pre nemeckú konštruktérsku precíznosť. Ich gramofóny a holiace strojčeky by ste dodnes našli funkčné kade tade po zaprášených povalách a aj preto si predmetnú značku stále vyberá značná časť skúsených zákazníkov, keď nastane čas výmeny dosluhujúcej alebo pokazenej spotrebnej elektroniky. Mne sa nedávno dostala do rúk najnovšia verzia pánskeho zastrihávača s označením BodyGroomer 3 a v súvislosti s vyššie opisovanými zážitkami som sa s nadšením pustil do jeho recenzovania.

 
RECENZIA: Genesis Pallad 410 - Do batôžka si nalož notebook, myš aj všetko ostatné

RECENZIA: Genesis Pallad 410 - Do batôžka si nalož notebook, myš aj všetko ostatné

Nielen ľudia, ktorí sú stále na cestách, dokážu oceniť dobrý batoh. Samozrejme, všetci pracovne vyťažení manažéri často siahajú po brašnách či aktovkách, no najmä pri prenášaní ťažších notebookov alebo iných elektronických zariadení je ruksak oveľa lepšia voľba, keďže neťahá iba jedno rameno a rozkladá váhu rovnomerne. Počítačových ruksakov, ale aj tých obyčajných, ktoré ako-tak poslúžia aj pri prenášaní elektroniky, je v obchodoch neúrekom, takže výber je často otázkou osobných preferencií, hlavne po stránke dizajnu. Keďže nám v redakcii pristál kúsok menom Genesis Pallad 410, pustili sme sa do jeho otestovania a zisťovali sme, či, odhliadnuc od hernejšie ladeného zovňajšku, ponúka dobrú ergonómiu, dostatočný úložný priestor a možno aj niečo navyše.

 
RECENZIA: ESET Smart Security Premium 2022 - Komplexná, viacvrstvová a pritom nenáročná ochrana

RECENZIA: ESET Smart Security Premium 2022 - Komplexná, viacvrstvová a pritom nenáročná ochrana

Je to už nejaký ten rok, čo som mal možnosť pozrieť sa zblízka na fungovanie antivírovej ochrany, respektíve akéhokoľvek programu poskytujúceho celkovú ochranu nielen proti vírusom, ale aj proti iným nástrahám na vzdialenom internete či blízkych zariadeniach. Osobne zastávam pravidlo, že bezpečnosti nie je nikdy dosť, no treba sa vedieť chrániť najmä múdro a nie sa len odstrihnúť od internetu a už nikdy k počítačom nepripájať žiadne zariadenia. Na vlastných zariadeniach som si doteraz vystačil s „free“ verziami antivírovej ochrany alebo s celkom schopným Windows Defenderom, programom pre VPN, a logickým uvažovaním, na aké odkazy asi neklikať. Vždy však existovalo riziko, že sa mi šmykne prst alebo si nejaká nechcená pliaga predsa len nájde cestičku do mojich zariadení. Preto nie je na škodu, že v spoločnosti Eset každý deň usilovne pracujú na budovaní databáz nebezpečných webových adries, nechcených programov a iných nástrah a našej redakcii poskytli na skúšku produkt s názvom ESET Smart Security Premium.

 
RECENZIA: Bissell CrossWave C3 - 2 v 1

RECENZIA: Bissell CrossWave C3 - 2 v 1

Americká spoločnosť Bissell, akokoľvek ste o nej možno nikdy vlastne nepočuli, bola založená ešte v roku 1876 podnikateľom a inovátorom menom Melville Reuben Bissell. Tento rodák z New Yorku sa po tamojšej hospodárskej kríze rozhodol vytvoriť prototyp vysávača kobercov a po trojročnom výskume si patentoval špeciálny prístroj s jednou rotujúcou kefou, ktorý sa po podlahe pohyboval vďaka gumeným kolieskam. Biznis značky Bissell následne rástol rok od roku a nedokázal ho zdecimovať ani nešťastný požiar, ani nečakaná smrť samotného zakladateľa. Po smrti pána Bissella (zomrel na zápal pľúc) totižto firmu prevzala jeho manželka Anna a stala sa tak vôbec prvou ženou v USA zastávajúcou pozíciu riaditeľky veľkej a rešpektovanej spoločnosti. Dnes, viac než štrnásť dekád od založenia firmy Bissell, mám možnosť testovať jeden z ich najnovších modelov domácich zberačov špiny, ktorý však, okrem nasávania prachu a nečistôt, dokáže jedným ťahom zároveň aj umývať.

 
RECENZIA: Genesis Nitro 720 - Ergonomická herná stolička

RECENZIA: Genesis Nitro 720 - Ergonomická herná stolička

Ak trávite veľa svojho času za počítačom, určite je skvelým nápadom investovať do kvalitnej stoličky. Pri správnom type stoličky si dokážete nielen spríjemniť dlhé hodiny hrania vašich obľúbených titulov, ale zároveň si šetríte aj vašu chrbticu, s ktorou má množstvo hráčov problémy. Pri výbere stoličky sú najdôležitejšie aspekty: jej určenie, typ a najmä komfort a kvalita spracovania, čo zohráva dôležitú úlohu pri jej výdrži a vašom pohodlí. Kvalitné stoličky sa dajú kategorizovať na herné a kancelárske, pričom ich výber je častokrát celkom zložitý. V dnešnej recenzii sa pozrieme na hernú stoličku od spoločnosti Genesis s modelovým označením 720 z radu Nitro.

 
RECENZIA: TP-Link Tapo L920-5 - Svetlo v duši

RECENZIA: TP-Link Tapo L920-5 - Svetlo v duši

Spoločnosť TP-Link, ktorá sa zaoberá výrobou produktov spadajúcich do sekcie inteligentnej domácnosti, si opäť rozšírila svoje už tak bohaté portfólio v rámci ekosystému Tapo a najnovšie ponúka špeciálne LED pásiky. V tejto súvislosti by som vás teraz rád privítal u našej recenzie Smart Wi-Fi LED pásika s názvom Tapo L920-5, ktorý môžeme hodiť do už uvedeného vreca domácich zariadení ovládaných pomocou jednej aplikácie. Tentokrát však nejde o bezpečnostnú kameru alebo inteligentnú zásuvku, ale skôr o dizajnový doplnok, ktorý má potešiť nielen vaše oko, ale aj ľudí vo vašom okolí (ach, tie moje slovné hračky).

 
RECENZIA: GENESIS CARBON 400 XXL - Jednoduchá herná podložka

RECENZIA: GENESIS CARBON 400 XXL - Jednoduchá herná podložka

Spoločnosť Genesis disponuje obrovským portfóliom rôznych výrobkov, presnejšie počítačových doplnkov a periférií. Jednou z ich najrozšírenejších kategórií produktov sú pritom látkové podložky pod najzákladnejšie periférie, teda klávesnicu a myš. V dnešnej recenzii sa pozrieme na podložku zo série Carbon, konkrétne na nižší, lacnejší rad 400 vo veľkosti XXL, ktorý pokryje ako klávesnicu, tak aj myš.

 
RECENZIA: SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 - Kreslo pre tých pravých hráčov

RECENZIA: SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 - Kreslo pre tých pravých hráčov

Hráčska stolička, alebo lepšie povedané hráčske kreslo, je vec, ktorú riešim neustále dokola. Mal som už niekoľko veľmi lacných, aj takú tú super drahú, no ani jedna nebola nezničiteľná a po čase proste niečo ruplo, takže bola potrebná výmena. Tentokrát som sa rozhodol vyskúšať kreslo strednej triedy, čiže ani drahé, ani úplne lacné, no hlavne - hráčske.

 
RECENZIA: Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro - Čuch na dobrý hardvér

RECENZIA: Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro - Čuch na dobrý hardvér

Čuch je pre nás, ako ľudské bytosti, nesmierne dôležitým vnemom. Vďaka nemu sa dokážeme vyvarovať hrozbám, ako si aj dopomôcť k očarujúcim zážitkom. Užiť si dobré jedlo totižto neznamená len ho napchať do tráviaceho traktu a rovnako tak si vieme užiť vône jednotlivých ročných období oveľa viac, než zápach vychádzajúci z kanálu alebo záchodu pre mačky. Súčasné letné obdobie so sebou prináša oveľa viac príležitostí na nasávanie pachov/vôní/smradu a či už sa budeme rozprávať o grilovaní alebo jazde v neklimatizovanom autobuse, v oboch prípadoch je náš čuch vždy v plnej pohotovosti. Počas posledného mesiaca som ja osobne mal možnosť testovať ďalšiu zaujímavú čističku vzduchu, ktorej koncepčným poslaním je spríjemňovať život tam, kde sa náhle zjavia rôzne nechcené pachy. Smart Air Purifier 4 Pro od čínskeho výrobcu Xiaomi je už podľa papierových predpokladov potencionálne správnou voľbou v prípade, ak si chcete domácnosť vybaviť práve týmto typom takzvanej chytrej elektroniky. Keďže ani pri tomto prevedení sa nedá tvrdiť, že ide o dokonalú elektroniku bez čo i len jedinej chybičky, komplexnejší rozbor jednotlivých predností je rozhodne na mieste.

 
RECENZIA: Genesis Carbon 700 Maxi - Čo dokáže jeden zlomený prst

RECENZIA: Genesis Carbon 700 Maxi - Čo dokáže jeden zlomený prst

Človek robí väčšinu rutinných vecí viac-menej automaticky. Ráno vstanete a vaše prvé kroky smerujú na toaletu, bez toho, aby ste mali obe oči na sto percent otvorené. No napriek tomu tak nejako predvídate, čo všetko sa vám počas tej cesty môže pripliesť pod nohy. Poloautomatické programy nastavené v našich mozgoch berieme ako samozrejmosť a preto ak sa počas takýchto procesov niečo vyložene pokazí, čudujeme sa s tak šokovaným výrazom v tvári, ako keby sme snáď skutočne uverili, že sme umelé formy života. Niečo podobné sa mi osobne stalo pred viac než mesiacom, kedy som si počas cesty do kúpeľne na dvakrát zlomil prst na pravej nohe. V tej sekunde, zatiaľ čo mojou nervovou sústavou leteli tisícky imaginárnych výkričníkov upozorňujúcich na stupňujúcu sa bolesť, som bol stále vnútorne presvedčený o tom, že sa nič nedeje. O hodinku neskôr som už však sedel v ordinácii chirurgickej pohotovosti a uhrančivo zízal na zdrap akejsi špinavej látky, ktorú tamojšia lekárka používala ako podložku pod myš. Zdalo sa mi to nesmierne úsmevné, aj napriek všetkým bolestivým okolnostiam, keďže zohnať dnes kvalitnú podložku je tak jednoduché a vo finále aj finančne nenáročné, že som si neodpustil menšiu poznámku – vidím, že naše zdravotníctvo je na tom skutočne zle, ak musíte používať vreckovku miesto podložky. S personálom sme si následne vymenili niekoľko pohľadov, ako keď kovboji na pravé poludnie tasia kolty, ale krátko na to už padali len samé úsmevy. Vysvetlil som im v rýchlosti, že vo svete hier, kde sa aktívne pohybujem, sú dnes práve podložky ekvivalentom nohy poisťovacieho agenta vrazenej rovno medzi dvere, a že sa ich akosi v zmysle testovania neviem zbaviť. Mám ich plnú kanceláriu, vravím, a rád vám jednu venujem hneď, ako to bude možné.

 
RECENZIA: Oral-B iO Series 9 - Táto kefka to myslí vážne

RECENZIA: Oral-B iO Series 9 - Táto kefka to myslí vážne

Nie je to ešte ani rok, čo som sa vám prostredníctvom našej sekcie recenzií prihováral v akomsi imaginárnom bielom plášti, zatiaľ čo to všade okolo mňa páchlo doslova ako u zubára a cez ústa som mal natiahnuté rúško. Toho času sme rozoberali kvality prémiovej zubnej kefky od spoločnosti Philips, z ktorej som bol vo finále nadšený a nemohol som si ju, až na pár detailov, vynachváliť. Skúsenosti sú však v určitých smeroch vecou stále dôležitejšou, než zdĺhavé metodické učenie a dnes, zatiaľ čo si v hlave postupne sumarizujem poznatky z testovania ďalšej zubnej kefky, vidím isté súvislosti v oveľa jasnejšom svetle. Áno, spomínaný Philips Sonicare 9900 Prestige si moju chválu zaslúžil a na vyznení recenzie by som ani dnes, po necelom roku nechcel nič meniť, avšak po aktuálnych skúsenostiach s Oral-B iO Series 9 vám mám opäť chuť prehovoriť do duše, tentokrát s ešte väčším dôrazom na vlastnú odbornosť. Nie, medzi časom sa zo mňa nestal zubár, aj keby to z ekonomického hľadiska bolo dozaista výhodnejšie, než sa živiť ako žurnalista, no za posledné mesiace som mal možnosť navštíviť jedno fascinujúce výskumné centrum, s čím sa priamo spája aj test vyššie menovanej kefky. Ak náš magazín Generation čítate vždy od prvej stránky až po poslednú, tak vám určite neunikla reportáž z nemeckého Frankfurtu, kam sme sa ako redakcia vybrali s cieľom nahliadnuť pod povrch komplikovaného a zdĺhavého vývoja zubných kefiek spomínanej americkej značky. Bola to nesmierne cenná skúsenosť, ktorá mi pomohla pochopiť, ako vlastne unikátna technológia magnetického pohonu funguje a to aj v spojitosti s patentovanou rotujúcou hlavicou, ktorú Oral-B využíva. Nasledujúce riadky by som preto rád venoval súhrnným dojmom z používania stále najnovšieho modelu série iO, ktoré sa pokúsim doplniť aj o fakty vyplývajúce z nezávislých a verejne publikovaných výskumov.

 

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk