QNAP predstavuje cenovo dostupné rozširujúce karty PCIe QM2

QNAP predstavuje cenovo dostupné rozširujúce karty PCIe QM2

Karty QM2 je možné nainštalovať do kompatibilných QNAP NAS alebo počítačov/pracovných staníc so systémom Windows/Linux, ktoré takto získajú sloty M.2 NVMe SSD (M.2 SSD moduly sa predávajú samostatne) prinášajúce zvýšenie výkonu systému a úložnú kapacitu.

Inovatívne karty QM2 sú vybavené tepelnými snímačmi, ktoré umožňujú sledovanie teploty M.2 SSD v reálnom čase, a účinným chladiacim modulom (chladičom a inteligentným ventilátorom) pre minimalizáciu prehrievania a zaistenie vysokého výkonu. Je ich možné použiť na konfiguráciu SSD cache pre aplikácie náročné na IOPS. Umožňujú tiež vytvoriť stupňované úložisko v QNAP NAS, ktoré optimalizuje využitie úložného priestoru.

Karty QM2-2P-344A a QM2-2P-384A predstavujú cenovo výhodné rozširujúce riešenie pre QNAP NAS a PC/pracovné stanice a poskytujú flexibilnú konfiguráciu M.2 NVMe SSD s jednoduchou inštaláciou bez použitia náradia. V porovnaní s SSD diskami využívajúcimi rozhranie SATA poskytuje rozhranie PCIe QM2 väčšiu šírku pásma a zaisťuje tak rýchlejší prenos a prístup k dátam.

Andy Chuang, produktový manažér spoločnosti QNAP

Karty QM2-2P-344A a QM2-2P-384A podporujú operačné systémy Windows a Linux a sú ideálne pre vytváranie úložných zväzkov NVMe SSD pre aplikácie náročné na výkon, ako je napríklad strih videa.

Zdroj: Qnap

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk