MSI predstavuje vlastný rad NVIDIA GeForce RTX radu 40

MSI predstavuje vlastný rad NVIDIA GeForce RTX radu 40

Ako popredná značka v oblasti herného hardvéru sa MSI hrdo hlási ku novým grafickým kartám NVIDIA radu GeForce RTX 4090 a RTX 4080, ktoré spájajú najnovšie grafické technológie, vysoko výkonný dizajn a pokročilé chladenie.

SUPRIM

Karty SUPRIM sú navrhnuté s ohľadom na výkon, efektivitu a prestíž. Chladenie pomocou TRI FROZR 3S, najpokročilejšieho systému vzduchového chladenia MSI, účinne odvádza teplo od kritických komponentov dosky pomocou ventilátorov TORX FAN 5.0, až 10 heatpipe a rebrovaním Airflow Control s novými hranami Wave-curved 3.0. Srdcom modelov založených na RTX 4090 a RTX 4080 16G je odparovacia komora vapor chamber, model RTX 4080 12G sa potom bude pýšiť masívnou poniklovanou medenou základnou doskou.

Brúsený hliník na vonkajšej strane chladiča a zadný backplate panel prepožičiava karte pancierovanú estetiku a zároveň spevňuje jej dĺžku. LED osvietlením RGB Mystic Light prúdia milióny farieb a rad prispôsobiteľných možností dynamického osvetlenia oslní každého. Vďaka systému duálneho biosu Dual BIOS sa používatelia môžu rýchlo rozhodnúť pre nízku hlučnosť alebo pre dodatočný výkon jednoduchým prepnutím prepínača. Všetky modely SUPRIM sú rovnako pôsobivé čo do výkonu aj veľkosti, model založený na RTX 4090 zaberá 3,75 slotu, zatiaľ čo modely RTX 4080 majú neuveriteľných 3,75, resp. 3,5 slotu.

SUPRIM LIQUID

Okrem vzduchom chladených verzií radu SUPRIM sa v tejto generácii predstaví aj verzia s názvom SUPRIM LIQUID. Tento rad, ktorý je k dispozícii iba u GeForce RTX 4090, používa uzavretý systém kvapalinového chladenia, ktoré udržuje teploty ešte nižšie a umožňuje tak dosiahnuť novú úroveň výkonu. Chladič s priemerom 240 mm je ochladzovaný dvojicou 120 mm ventilátorov MSI Silent Gale P12, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali masívny tlak vzduchu pri extrémne nízkej hlučnosti. Jediný ventilátor TORX 5.0 na hornej strane vyhradeného chladiča zaisťuje viac než dostatočné chladenie napájacích komponentov.

GAMING TRIO

Verzia GAMING TRIO bola inovovaná a získala nový ale pritom známy vzhľad a zachováva si to, na čo sú hráči zvyknutí, skvelú rovnováhu medzi výkonom, chladením a nízkou hlučnosťou. Na čele tohto aktualizovaného produktového radu stojí nový dizajn ventilátora TORX Fan 5.0 s dvojicami troch lopatiek spojených vonkajším článkom, ktoré tvoria obrúčku, sústreďujúcu prúdenie vzduchu do aktualizovaného chladiaceho systému Tri Frozr 3. Jadro chladiča modelov, založených na RTX 4090 a 4080, je vybavené osvedčenou poniklovanou medenou základnou doskou. Aj tento rad GAMING TRIO je vybavený duálnym systémom BIOS, ktorý umožňuje ľahké prepínanie medzi tichým a herným režimom pre vyšší výkon. Kartáčovaný kovový backplate s efektívnym dizajnom spevňuje grafickú kartu a zároveň zaisťuje pasívne chladenie vďaka implementácii tepelných podložiek. Vonkajšiu stranu grafickej karty zdobí Mystic Light, ktorý môžete farebne synchronizovať so zvyškom počítača prostredníctvom aplikácie Mystic Light Sync a Ambient Link. Aj tieto GAMING TRIO karty sa vyznačujú pôsobivými rozmermi, kedy model založený na RTX 4090 zaberá 3,75 slotu a model založený na RTX 4080 prichádza s veľkosťou 3,25 a 3 slotov.

VENTUS

Populárny rad VENTUS je späť, novo vybavený troma oceňovanými ventilátormi TORX 4.0. Karty VENTUS sú stelesnením filozofie sparťanského designu, ale zachovávajú si to najdôležitejšie pre splnenie akejkoľvek úlohy. Robustný systém chladenia, spevňujúca zadná doska z brúseného hliníka a dobre vyladený dizajn robí túto grafickú kartu vhodnú pre akúkoľvek zostavu. Vzhľadom na to, že sa jedná o nenápadnejší rad, sú zostávajúce dva modely VENTUS 3X, založené na RTX 4080, ešte štíhlejšie a zaberajú 3 alebo 2,5 slotu.

SUPRIM, SUPRIM LIQUID, GAMING TRIO a VENTUS budú tvoriť predvoj radu MSI GeForce RTX 40, v blízkej budúcnosti sa tak plánuje príchod ďalších radov.

Zdroj: MSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk