Cooler Master prináša PC skriňu HAF 700 a ventilátory Mobius

Cooler Master prináša PC skriňu HAF 700 a ventilátory Mobius

Cooler Master sa vracia ku koreňom radu HAF uvedením modelu HAF 700 a uvádza aj výkonné ventilátory radu Mobius.

HAF 700

Model HAF 700 stelesňuje DNA séria HAF. Prioritou je prúdenie vzduchu a výkon, a to vďaka maximálnemu dôrazu na detaily konštrukcie, ktorá si hravo poradí s komponentmi s najvyššou spotrebou na trhu. Od základných dosiek SSI-EEB EATX, cez mnoho voľných pozícií na umiestnenie chladičov s dĺžkou až 480 mm, až po najnovšie a najvýkonnejšie grafické karty. Aj po inštalácii základných komponentov poskytuje skriňa dostatok voľného priestoru na vlastné vedenie vodného chladenia, uhladeného cable managementu, na úložisko alebo akékoľvek ďalšie príslušenstvo.

S cieľom maximalizovať účinnosť chladenia je predný panel modelu HAF 700 v celej dĺžke tvorený mriežkou vyladenou tak, aby znížila hladinu hluku. Dva 200mm a tri 120mm Sickleflow ARGB PWM ventilátory, ktoré sú súčasťou, boli predinštalované do pozícií, ktoré boli starostlivo vybrané a otestované pre ideálne prúdenie vzduchu.

Intuitívna inštalácia bez nutnosti použitia náradia

Jednoduchý prístup a možnosť ľubovoľného zásahu kedykoľvek si používateľ spomenie, prináša špeciálne navrhnutá konštrukcia umožňujúca úpravu bez nástrojov. V rámci skrine sú využité napríklad špeciálne multifunkčné uzamykateľné držiaky, odnímateľná klietka na disky a pripravená forma na inštaláciu grafickej karty. To všetko výrazne zjednoduší celý proces zostavovania. Všetky vnútorné časti sú odnímateľné a vymeniteľné, čo dáva užívateľom slobodu pre vlastnú individualizáciu.

Nekonečná estetická sloboda

Zatiaľ čo HAF 700 EVO bola vytvorená od základu ako umelecký stredobod herného brlohu, model HAF 700 sa snaží nájsť rovnováhu medzi rôznym estetickým vkusom každého užívateľa a funkčnosťou. Predný panel je striedmejšieho dizajnu a ukrýva dva ventilátory Sickleflow s ARGB 2. generácie. Toto ARGB riešenie je spätne kompatibilné s ARGB 1. generácie, ale umožňuje ešte väčšiu mieru slobody nastavenia v spojení s aplikáciou MasterPlus+. Užívatelia majú možnosť získať kontrolu nad farbami a efektmi každej jednotlivej LED diódy.

Výkon na prvom mieste

Počítačová skriňa HAF 700 bola navrhnutá pre tých, ktorí potrebujú zo svojho počítača dostať maximum. Každý detail je premyslený tak, aby vo výsledku priniesol nielen výkon, ale aj spoľahlivosť akéhokoľvek zvoleného setupu. Či už sa jedná o fanúšika pôvodného radu, profesionálneho tvorcu alebo hardvérového nadšenca, model HAF 700 je efektívnym riešením pre prácu aj hranie.

Cena a dostupnosť: Cooler Master HAF 700 bude k dispozícii u lokálnych predajcov na konci septembra 2022 za odporúčanú koncovú cenu 359 euro.


Ventilátory radu Mobius

„Ring Blade Design“ je špeciálna konštrukcia predstavujúca vzájomne prepojené lopatky ventilátora. Takéto riešenie prináša celkové spevnenie, elimináciu vibrácií, vyššiu stabilitu a tým aj vyšší výkon. Vnútorná výstuž má skosené hrany, ktoré uľahčujú prúdenie vzduchu, maximalizujú tlak vzduchu a znižujú množstvo hluchých miest. Ventilátor bol vyladený natoľko, že dosahuje hodnoty hluku pod 6 dB bez ovplyvnenia výkonu.

Vylepšení sa dočkali aj ložiská. Nová konštrukcia zaisťuje spätný tok oleja do ložísk na konzistentné premazávanie, čo má pozitívny vplyv na výkon, ale aj na celkovú životnosť ventilátora. Tú podporuje aj zatvorená schránka ložiska zabraňujúca pôsobeniu prachu pre stály a plynulý pohyb po celú dobu prevádzky. Magnetický prsteň drží os ložiska na mieste a stabilizuje ventilátor vo všetkých možných orientáciách. Rad Mobius pri uvedení na trh reprezentujú modely Mobius 120 a Mobius 120P ARGB s maximálnymi otáčkami 2050, respektíve 2400 otáčok za minútu.

Cena a dostupnosť: Nové ventilátory budú lokálne k dispozícii na konci septembra 2022 za odporúčané ceny: Cooler Master Mobius 120 za 24,99 euro a Cooler Master Mobius 120P ARGB za 28,99 euro.

Zdroj: Cooler Master

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk