SAPPHIRE predstavuje najnovšie GPU série Radeon RX 6000

SAPPHIRE predstavuje najnovšie GPU série Radeon RX 6000

Séria je vybavená novými funkciami, ktorých výsledkom sú vysokokvalitné komponenty a preslávená spoľahlivosť a odolnosť SAPPHIRE.

Edícia PURE White

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE je 3,5-slotové monštrum s vysoko kvalitnými komponentmi a športovou bielou ultramodernou estetikou. Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE je vybavená 5120 stream procesormi pri frekvencii pamäte 18 Gb/s, beží s dvoma predvolenými taktmi; OC BIOS Boost Clock až do 2435 MHz a Game Clock až do 2226 MHz. Sekundárny BIOS je nastavený na maximálne nastavenie TGP pre optimalizovaný výkon.

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE je vybavená až 4 výstupnými portami vrátane 1x HDMI 2.1 VRR a FRL a 3x Display Port 1.4 s výstupmi DSC pre podporu najnovších zobrazovacích monitorov na trhu. Na podporu raytracingu v hrách je dodávaný s 80 Ray akcelerátormi.

Množstvo nových funkcií

Chladiaci systém grafickej karty NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE pozostáva z pozoruhodnej technológie chladenia Tri-X, ktorá pracuje súčasne s dizajnom Wave Fin, ktorý znižuje trenie a prietok vzduchu, čím sa znižuje hluk, a dizajn V Shape Fin pre chladenie GPU zrýchluje a centralizuje prúdenie vzduchu okolo GPU, aby bolo teplo efektívne odvádzané. Novo pridaný tlakovo odlievaný chladič prednej dosky prekrýva celé PCB, aby chladil VRM, pamäť a tlmivky, čo vedie k vynikajúcemu odvodu tepla pre špičkové prúdenie vzduchu a chladiaci výkon. GPU je namontovaná na High TG Copper PCB – 14-vrstvová 2oz medená doska PCB s vysokou hustotou a s vysokou hodnotou teploty TG [Glass Transition] PCB, aby vyhovovala požiadavkám na napájanie GPU a pamäte a zaručovala mechanickú stabilitu PCB počas prevádzky.

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE je vybavená najnovšou inováciou ventilátora SAPPHIRE – dizajnom Angular Velocity Fan Blade. Poskytuje dvojitú vrstvu tlaku vzduchu smerom nadol, čo spolu s tlakom vzduchu na vonkajšom krúhu axiálneho ventilátora vedie k až o 44% vyššiemu tlaku vzduchu smerom nadol a až o 19% väčšiemu prietoku vzduchu pre tichšiu a chladnejšiu prevádzku v porovnaní s lopatkami ventilátora predchádzajúcej generácie.

Pre zvýšenú odolnosť a zvýraznenie elegantnej športovej bielej estetiky je NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT PURE skonštruovaný s rámom z hliníkovo-horčíkovej zliatiny odlievanej pod tlakom. Aby sa posilnila štrukturálna tuhosť plášťa, aby bol pevný a odolný voči poškriabaniu, tento špeciálny rám obklopuje strany PCB a vytvára vysokokvalitnú povrchovú úpravu, ktorá zvyšuje estetiku a pevnosť grafickej karty. Kovová zliatina hliníka a horčíka a vysokoteplotne odolné polykarbonátové materiály spolupracujú na dosiahnutí rovnováhy medzi pevnosťou konštrukcie, hmotnosťou, štýlom a kvalitou povrchovej úpravy. Vysokokvalitná hliníková kovová zadná doska s tepelnou podložkou chráni komponenty na zadnej strane PCB a pomáha odvádzať teplo z PCB s vysokovýkonnou tepelnou podložkou medzi nimi.

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT je vyvinutá s dvomi predvolenými taktmi pri 18 Gbps efektívnej pamäti; Boost Clock až do 2324 MHz a Game Clock až 2116 MHz. High TG Copper PCB pracuje súčasne s V Shape Fin Design pre chladenie GPU a Wave Fin Design, aby udržal PCB počas prevádzky mechanicky stabilnú a generovala prúdenie vzduchu na odvádzanie tepla pri nízkej hladine hluku. Hybridný dizajn lopatiek ventilátora kombinuje tradičný axiálny ventilátor a dúchací ventilátor, aby generoval silný tlak vzduchu smerom nadol, aby odvádzal teplo preč z GPU. Ide o ventilátory s dvojitým guľôčkovým ložiskom ARGB, ktoré zaisťujú dlhšiu a tichšiu životnosť a môžu byť osvetlené pomocou softvéru SAPPHIRE TriXX alebo ARGB Bypass Connector, aby vyhovovali štýlu osobnej bojovej stanice každého hráča.

Grafická karta TOXIC AMD Radeon RX 6950 XT Limited Edition

Grafická karta TOXIC AMD Radeon RX 6950 XT Limited Edition sa môže pochváliť neuveriteľným OC BIOS Boost Clock až 2565 MHz a Game Clock až 2343 MHz. Tento OC BIOS je nastavený na maximálne nastavenie TGP pre brilantné zvýšenie výkonu, najmä v spojení s 18 Gb/s pamäťou a 5120 stream procesormi. Kvapalinou chladený dizajn je navrhnutý s chladičom Asetek AIO Cooler s výkonným 360 mm radiátorom, ktorý umožňuje až 425 W TBP, pričom zostáva chladný pod 60 °C a tichý pod 30 dBA. Rám z hliníkovo-horčíkovej zliatiny odlievaný pod tlakom spolu s kovovou zadnou doskou s tepelnou podložkou zaisťujú štrukturálnu integritu celej karty pre silný, vysoko kvalitný a ľadovo chladný produkt. High TG Copper PCB stanovuje požiadavky na napájanie GPU a pamäte a zaručuje mechanickú stabilitu PCB.

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6750 XT

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6750 XT je pretaktovaná s taktovaním pamäte 18 Gbps a dvoma predvolenými taktmi; Boost Clock až 2623 MHz a Game Clock až 2554 MHz. Kompozitné tepelné trubice na grafickej karte NITRO+ AMD Radeon RX 6750 XT sú doladené pre dizajn chladenia s optimálnym tokom tepla, efektívne a rovnomerne rozvádzajú teplo do celého chladiaceho modulu. Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6750 XT je vybavená novo navrhnutým chladičom a primárne chladená pomocou renomovanej technológie chladenia Tri-X, pričom tri veľké ventilátory optimalizujú účinnosť prúdenia vzduchu. Tieto tri ventilátory sú vybavené najnovším dizajnom lopatiek ventilátora Angular Velocity pre dvojitú vrstvu tlaku vzduchu smerujúceho nadol, aby sa vytvoril prakticky tichý a chladný systém. PCB je zaistená vysoko výkonnou tepelnou podložkou medzi ňou a vysokokvalitným hliníkovým zadným panelom pre maximálnu ochranu.

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6650 XT

Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6650 XT je pretaktovaná s taktovaním pamäte 17,5 Gb/s a dvoma predvolenými taktmi; Boost Clock až 2694 MHz a Game Clock až 2523 MHz. Grafická karta NITRO+ AMD Radeon RX 6650 XT s novým dizajnom chladiča je implementovaná s pozoruhodnou technológiou chladenia Dual-X poháňanou dvoma masívnymi a tichými ventilátormi a najmodernejším dizajnom chladiča. Dizajn lopatiek ventilátora Angular Velocity má za následok väčšie prúdenie vzduchu, zvýšený tlak vzduchu smerom nadol a vynikajúce pokrytie chladiča pri nízkej hlučnosti. Kompozitné tepelné trubice boli prispôsobené pre dizajn chladenia, aby sa zabezpečil maximálny chladiaci výkon v kompaktnom dizajne.

Grafické karty PULSE AMD Radeon RX 6750 XT a RX 6650 XT

Rad SAPPHIRE PULSE obsahuje grafické karty AMD Radeon RX 6750 XT & RX 6650 XT s príslušnými Boost taktmi 2618 MHz a 2635 MHz a príslušnými Game taktmi 2512 MHz a 2410 MHz. Príslušné takty pamäte sú 18 Gb/s a 17,5 Gb/s. Grafické karty PULSE AMD Radeon RX 6750 XT a RX 6650 XT využívajú technológiu Dual-X Cooling na zefektívnenie prúdenia vzduchu a chladenia spoločne pomocou optimalizovaných kompozitných tepelných trubíc pre najlepší možný tepelný tok na efektívne a rovnomerné rozloženie tepla do celého chladiaceho modulu. Kovová zádná doska je štýlová a vybavená tepelnými podložkami na ochranu komponentov na zadnej strane PCB a pomáha odvádzať teplo. Ventilátory s dvoma guľôčkovými ložiskami zaisťujú odolné a spoľahlivé ventilátory pre adekvátne prúdenie vzduchu. Aby bola karta chránená, do obvodu externého napájacieho konektora PCIE-E je zabudovaná ochrana poistky, aby boli všetky komponenty v bezpečí.

Softvér SAPPHIRE TriXX

Produkty SAPPHIRE TOXIC a SAPPHIRE NITRO+ v tejto najnovšej sérii obsahujú ikonický softvérový prepínač BIOS TriXX, kde si hráči môžu nastaviť BIOS v rámci softvéru TriXX do požadovaného režimu BIOS a späť bez potreby manuálneho nastavovania. Ventilátory ARGB na produktoch SAPPHIRE TOXIC a NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT a kryt ARGB tiež vrátane NITRO+ AMD Radeon RX 6750 XT a 6650 XT je možné prispôsobiť v rámci TriXX pre množstvo farieb LED a režimov osvetlenia ARGB alebo cez funkciu externého bypassového konektora ARGB. Použite TriXX Boost na všetkých produktoch a posuňte hranie na ďalšiu úroveň úpravou možností rozlíšenia. Upravte rozlíšenie pomocou prispôsobiteľnej stupnice alebo z ďalších vlastných rozlíšení na základe vstupu používateľa na zvýšenie FPS miernym znížením rozlíšenia pomocou softvéru TriXX, ktorý je upravený pomocou funkcie Radeon Image Sharpening.

Dostupnosť: Rad SAPPHIRE TOXIC a NITRO+ AMD Radeon RX 6950 XT, NITRO+ a PULSE AMD Radeon RX 6750 XT & NITRO+ a PULSE AMD Radeon RX 6650 XT Series sa dodávajú od 10. mája 2022 a budú dostupné u vybraných obchodníkov po celom svete.

Zdroj: Sapphire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk