Séria Xiaomi 12 predurčuje kategóriu vlajkových lodí

Séria Xiaomi 12 predurčuje kategóriu vlajkových lodí

Xiaomi oznámilo uvedenie úplne novej vlajkovej lode Xiaomi 12 Series pre globálne trhy, ktorá obsahuje tri priekopnícke zariadenia: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 a Xiaomi 12X.  Zároveň aj uvádza na slovenský trh najnovší prírastok do svojej ponuky inteligentných hodiniek - Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active. Hudobný zážitok novej generácie zas prinášajú slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro.

Zachyťte kinematografické zábery kedykoľvek

Séria Xiaomi 12 umožňuje používateľom nahrávať zábery v štúdiovej kvalite bez ohľadu na situáciu, či už ide o náročné svetelné podmienky alebo pohybujúce sa objekty. Všetky tri telefóny sa môžu pochváliť profesionálnou trojitou sústavou fotoaparátov pre všestranné snímanie. Hlavnú úlohu zohráva masívny 50 Mpix širokouhlý fotoaparát s možnosťou nahrávania 8K videa (na Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12).

Xiaomi 12 Pro vyniká najmodernejšou trojitou 50Mpix sústavou kamier, ktorá obsahuje špičkový ultra rozmerný hlavný snímač Sony IMX707. Ten je schopný zachytiť veľké množstvo svetla a rozširuje možnosti pokročilého snímania s rýchlejším zaostrovaním a zvýšenou presnosťou farieb. Xiaomi 12 a Xiaomi 12X sú vybavené 13Mpix ultraširokouhlým fotoaparátom spolu s 5Mpix telemacro fotoaparátom na natáčanie čohokoľvek z rôznorodých perspektív.

Okrem pôsobivého hardvéru, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 tiež vylepšujú algoritmy Xiaomi AI. Vďaka inováciám v oblasti umelej inteligencie je pre používateľov zaznamenanie každého okamihu, podľa vlastných predstáv, jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. A to aj pri slabom osvetlení alebo rýchlo sa pohybujúcich objektoch. Xiaomi ProFocus inteligentne rozpozná a sleduje objekty, čím zabraňuje rozmazaniu alebo rozostreniu pohybujúcich sa alebo zaclonených objektov. Tieto pokroky zahŕňajú aj funkcie automatického zaostrovania očí a tváre. Funkcia Ultra Night Video využíva vlastné algoritmy spoločnosti Xiaomi na nahrávanie videa aj pri extrémne slabom osvetlení, čo znamená, že náladové a atmosférické zábery sú jasnejšie ako kedykoľvek predtým.

Funkcia One-click AI Cinema, ktorá je k dispozícii na všetkých troch zariadeniach, ponúka množstvo kreatívnych možností na efektné úpravy videa, ako napríklad režimy Paralelný svet, Freeze Frame Video a Magic Zoom.

Špičkové spracovanie, bezprecedentný výkon a energetická efektivita

Zážitky používanie tejto vlajkovej lode medzi telefónmi si vyžadujú výkon na najvyššej úrovni. Séria Xiaomi 12 je vybavená pokročilými mobilnými platformami Qualcomm SnapdragonTM. Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 sa môžu pochváliť procesorom Snapdragon 8 Gen 1 - najpokročilejšou mobilnou platformou spoločnosti Qualcomm. Tento procesor je postavený na 4nm výrobnom procese a v porovnaní s predchádzajúcou generáciou zlepšuje aj možnosti grafického vykresľovania GPU o 30 % a energetickú účinnosť o 25 %. Zariadenie Xiaomi 12X je zase poháňané výkonným procesorom - Snapdragon 870 - pre plynulé každodenné používanie, vrátane podpory 5G. Všetky tri zariadenia sú vybavené systémom UFS 3.1 s výnimočnou rýchlosťou načítavania a prenosu dát spolu s pamäťou LPDDR5 RAM s rýchlosťou prenosu až 6 400 Mb/s.

Pre optimálny zážitok je séria Xiaomi 12 vybavená vysoko výkonnými chladiacimi systémami. Tie sú posilnené mimoriadne veľkou odparovacou komorou a viacerými vrstvami grafitu, ktoré ponúkajú špičkové chladiace schopnosti.

Vylepšené zážitky zo zábavy

Séria Xiaomi 12 umožňuje používateľom nielen zachytiť každý okamih v dokonalých detailoch, ale aj prežiť tieto okamihy vďaka výnimočnému spojeniu technológií a inovácií. Všetky tri zariadenia ponúkajú žiarivé zobrazovanie na AMOLED Dot displeji s podporou TrueColor s hodnotením A+ podľa DisplayMate. Pre zvýšenie pocitu komfortu je displej vybavený sklom Corning Gorilla Glass Victus odolným voči poškriabaniu.

Podporuje Dolby Vision, špičkovú zobrazovaciu technológiu, ktorá oživuje obsah presnými farbami a detailmi. Séria Xiaomi 12 podporuje aj HDR 10+. Xiaomi 12 Pro má certifikát SGS Eye Care Display Certified, ktorá dbá o zdravie zdravie zraku používateľov počas dlhých herných maratónov.
Súčasne je Xiaomi 12 Pro vybavený displejom hodným pre vlajkovú loď.. Určuje ho vysoko úsporný 6,73-palcový WQHD+ displej, ktorý využíva technológiu AdaptiveSync Pro. Dokáže inteligentne nastavovať dynamickú frekvenciu vykresľovania LTPO v rozmedzí 1 Hz až 120 Hz v závislosti od obsahu.

Xiaomi 12 a Xiaomi 12X prinášajú doteraz najfarebnejší displej smartfónu Xiaomi s viac ako 68 miliardami farieb na 6,28-palcovom displeji s rozlíšením Full HD+. Oba sú vybavené 120 Hz AdaptiveSync, pre pôsobivo vysoké rozlíšenie, živé a neblikajúce zobrazenie, ktoré vykresľuje každý detail.
Žiadny filmový zážitok nie je naozaj plnohodnotný bez profesionálneho zvuku. Séria Xiaomi 12 je vybavená technológiou SOUND BY Harmon Kardon a vytvára pohlcujúci zvukový zážitok poháňaný technológiou Dolby Atmos, ktorá poskytuje priestorový zvuk s bohatými detailmi, čistotou a hĺbkou pri všetkej vašej obľúbenej zábave.

Štvorica reproduktorov Xiaomi 12 Pro - v podobe dvoch výškových a dvoch basových reproduktorov - poskytuje jasné detaily a pokrýva ohromujúci rozsah zvuku. Xiaomi 12 aj Xiaomi 12X poskytujú vyvážený stereofónny zvuk ideálny pre strhujúce hry alebo videá. Pre ďalšiu optimalizáciu používateľského zážitku obsahuje rad Xiaomi 12 nadstavbu MIUI 13, ktorá bola globálne vydaná začiatkom tohto roka. Aktualizácia obsahuje rýchlejšie úložisko, vyššiu efektivitu procesov na pozadí, inteligentnejšie procesy a dlhšiu výdrž batérie. Medzi novinky v aktualizovanom prostredí patrí vlastné úložisko Xiaomi Liquid Storage, Atomized Memory, Focused Algorithms a Smart Balance.

Nabíjanie novej generácie

Aby zariadenia radu Xiaomi 12 poskytovali profesionálne filmové či herné zážitky po celý deň, prinášajú rýchlosť a bezpečnosť nabíjania novej generácie.
Xiaomi 12 Pro disponuje neuveriteľne rýchlym 120W nabíjaním Xiaomi HyperCharge. S batériou s kapacitou 4 600 mAh plne nabitou len za 18 minút pomocou režimu Boost prináša Xiaomi 12 Pro možnosti nabíjania novej generácie, ktoré držia krok s požiadavkami používateľov.

Xiaomi 12 a Xiaomi 12X dostali do kompaktného tela batériu s kapacitou 4 500 mAh. Obe zariadenia podporujú 67W káblové turbo nabíjanie. Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 podporujú aj 50W bezdrôtové nabíjanie a 10W reverzné nabíjanie. Xiaomi 12 Pro aj Xiaomi 12 využívajú technológiu Xiaomi AdaptiveCharge, inteligentný nabíjací algoritmus, ktorý sa učí a prispôsobuje nabíjacím návykom, čo predlžuje výdrž batérie.

Vlajkový výkon zabalený v ikonickom dizajne

Tieto „vreckové filmové štúdiá“ sa vám pohodlne zmestia do dlane vďaka ikonickému dizajnu radu Xiaomi 12 vyvinutého pre používateľa. Tenšie vysokokapacitné batérie šetria vzácny priestor v zariadení. 6,73-palcový displej Xiaomi 12 Pro je zasadený do elegantného rámu so sofistikovanými 3D krivkami. Naproti tomu 6,28-palcový displej Xiaomi 12 a Xiaomi 12X meria na šírku len 69,9 mm a je zvýraznený hladkými krivkami pre dokonalé prispôsobenie sa. Všetky tri zariadenia sú dostupné v sivej, fialovej a modrej farbe.

Služba YouTube Premium bezplatne

Záujemcovia o zariadenia radu Xiaomi 12 získajú až tri mesiace služby YouTube Premium celkom bezplatne, čo je krok, ktorý má používateľom umožniť prístup k tomu najlepšieho obsahu bez reklám a off-line, ak je k dispozícii. Medzi výhody patrí predplatné služby YouTube Music Premium, kde môžu používatelia získať neobmedzený prístup bez reklám k viac ako 80 miliónom oficiálnych skladieb plus živým vystúpeniam, coverom a remixom.

Dostupnosť na trhu: Xiaomi 12 Pro sa dodáva v dvoch variantoch, 8 GB+256 GB, 12 GB+256 GB, a bude k dispozícii od 999 USD. Xiaomi 12 sa dodáva v troch variantoch, 8GB+128GB, 8GB+256GB, 12GB+256GB, a bude k dispozícii od 749 USD. Xiaomi 12X sa dodáva v dvoch variantoch, 8GB+128GB, 8GB+256GB a bude k dispozícii od 649 USD.


Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 boli vytvorené pre moderných profesionálov s rušným harmonogramom a sofistikovaným životným štýlom. Dokazuje to aj profesionálny, uhladený dizajn zariadenia so zafírovým sklom a rámom z nehrdzavejúcej ocele, v ktorom je umiestnený 1,43" AMOLED displej hodiniek. Xiaomi Watch S1 Active sú navrhnuté na spestrenie životného štýlu zameraného na fitness, ponúkajú dynamicky pôsobiace farby a vysoko prispôsobiteľný športový štýl s maximálnym komfortom.

Používatelia si pri dvojici noviniek môžu prispôsobiť grafické rozhranie hodiniek alebo si vybrať spomedzi 200 ciferníkov. Xiaomi Watch S1 ponúka na výber medzi klasickými koženými remienkami alebo remienkami z fluorokaučuku, odolnými voči znečisteniu v rôznych farbách. Model Xiaomi Watch S1 Active má k dispozícii šesť žiarivých farieb fluorokaučukového remienka. Moderný profesionál neustále zvláda viacero úloh naraz, preto hodinky Xiaomi Watch S1 zefektívňujú každodenný život. Vďaka hovorom cez Bluetooth, notifikáciám z aplikácií, podpore platieb Mastercard NFC , vstavanej hlasovej asistentke Amazon Alexa a bezdrôtovému nabíjaniu používatelia nič nezmeškajú. Rovnaké funkcie podporuje aj model Xiaomi Watch S1 Active.

Hodinky Xiaomi Watch S1 aj Watch S1 Active sú tiež vybavené funkciou sledovania telesnej kondície a zdravia na next-level úrovni pre bezproblémové prechody z práce na šport a zábavu. Hodinky majú 117 fitnes režimov a 19 profesionálnych režimov a dokážu automaticky rozpoznať tréningové režimy, ako je bežecký pás či chôdza. Nie je potrebné žiadne mikromanažovanie, pretože Xiaomi Watch S1 zostávajú vždy pripojené prostredníctvom dvojpásmového GPS a ponúkajú nepretržité sledovanie zdravia tým, že monitorujú srdcovú frekvenciu používateľa, kvalitu spánku, úroveň stresu, saturáciu krvi kyslíkom (SpO2) a ďalšie. Používatelia môžu tieto údaje synchronizovať s aplikáciami Strava alebo Apple Health. Pri bežnom používaní vydržia hodinky Xiaomi Watch S1 12 dní v pohotovostnom režime alebo 24 dní v úspornom režime.

 Cena: Hodinky Xiaomi Watch S1 bude možné zakúpiť od 269 USD. Hodinky Xiaomi Watch S1 Active bude možné zakúpiť od 199 USD.

Zdroj: Xiaomi

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk