Herné novinky od HP, ktoré ponúknu revolučné zážitky

Herné novinky od HP, ktoré ponúknu revolučné zážitky

HP predstavilo svoj najnovší rad herných produktov vrátane desktopu OMEN 45L, Victus by HP 15L a herného monitoru HP OMEN 27u 4K. HP taktiež modernizovalo svoje notebooky OMEN 16 a 17 a predstavilo nový poistný plán, ktorý pomáha chrániť herný ekosystém hráča.

POKROK V HRANÍ NA STOLNÝCH POČÍTAČOCH

Stolný počítač OMEN 45L vyvolal rozruch svojim revolučným patentovaným riešením chladenia procesora s názvom OMEN Cryo Chamber. Chladiaca jednotka je umiestnená až 43 mm nad hlavným vnútorným priestorom počítačovej skrine a obsahuje kvapalinový chladič AiO s rozmermi až 360 mm, ktorý dokáže oproti identickému modelu bez tohto typu chladenia znížiť teplotu procesora pri plnom zaťažení až o ďalších 6°C. Celý systém funguje tak, že k rebrovaniu chladiča je privádzaný chladnejší okolitý vzduch zvonku namiesto vzduchu z hlavného vnútorného priestoru, aktívne ohrievaného CPU, GPU a ďalšími komponentmi.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre tradičnejší vežový design, je určená nedávno vydaná verzia OMEN 40L, ktorá ponúka rovnaké možnosti konfigurácie ako jej väčší súrodenec, nie je však vybavená chladením OMEN Cryo Chamber a má o jeden 120mm ventilátor menej, vďaka čomu môže byť skriňa počítača o niečo nižšia.

Ďalšie funkcie stolného počítača OMEN 45L:

 • Špičkový výkon: Sledujete, ako virtuálne svety ožijú vďaka grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 3090 s 24 GB pamäte GDDR6X alebo karte AMD Radeon RX 6700 XT s úplne novou technológiou Infinity Cache, vždy s jedinečným vizuálnym dizajnom OMEN. O mimoriadne plynulé hranie sa postará najnovší procesor Intel Core i9-12900K 12. generácie alebo osemjadrový procesor AMD Ryzen 9 5900X. Oba tieto procesory sú vybavené vrchnou vrstvou tepelnej pasty Shin-Etsu MicroSi Extreme. Pre dokonalý zážitok z hrania sa dodáva s operačným systémom Windows 11.
 • Špičkové komponenty: Jednoducho prepínajte medzi spustenými hrami a mnohými bežiacimi aplikáciami vďaka až 64 GB pamäti HyperX DDR4 3733 MHz. O rýchly prístup hier k uloženým súborom sa postarajú dva 2TB SSD WD Black M.2 PCIe NVMe a podpora rozšírenia úložiska o ďalšie dva 2,5″ SATA SSD a dva 3,5″ SATA HDD. Stabilné a spoľahlivé napájanie počítača zaisťuje až 800W zdroj Cooler Master 80 PLUS Gold ATX, ktorý sa postará nielen o udržanie hry v chode, ale aj o napájanie RGB podsvietenia. Chladenie vnútorných priestorov zaisťuje sedem 120mm ventilátorov Cooler Master s podporou ARGB osvetlenia, ktoré je možné ovládať prostredníctvom herného centra OMEN.
 • Maximálna kontrola: Dodáva sa s predinštalovaným herným centrom OMEN, ktoré umožňuje využívať výkonné interné funkcie, ako sú Undervolting, Performance Mode, Network Booster a System Vitals, ktoré prispievajú k dokonalému vyladeniu chodu hier. Ďalšie funkcie ako Coaching, Rewards, Oasis Live a OMEN Light Studio navyše novým a zábavným spôsobom umocňujú zážitok z hry.

Chladenie OMEN Cryo Chamber stolného počítača OMEN 45L je možné zároveň použiť ako držadlo pre ľahké premiestňovanie počítača, podobne ako tomu bolo v minulosti pri niektorých herných konzolách.

KOMPLETNÝ POČÍTAČ NA ZOSTAVENIE NA DOSAH RUKY

Nadšenci, ktorí si radi zostavujú počítač od základu sami, tvorili ešte pred dvoma rokmi v porovnaní so značkovými systémami a perifériami 19 % celkového trhu s hernými komponentmi pre PC. Pre tento kritický segment je určená skriňa OMEN 45L ATX vybavená inovatívnym chladením OMEN Cryo Chamber, ktorá bude na trh uvedená v nadchádzajúcich týždňoch.

NAVRHNUTÉ PRE MAXIMÁLNY HERNÝ VÝKON A MOŽNOSTI ROZŠÍRENIA

Stolný počítač OMEN 25L, ktorý bol predstavený vlani na jar, poskytol hráčom inovované prevedenie s vylepšeným chladením a beznástrojovým konštrukčným riešením v jednoduchej, ale elegantnej veži. Dnes je estetika tohto stolného počítača ďalej vylepšená o veľmi žiadaný farebný variant Ceramic White – prvýkrát pri stolnom počítači OMEN – spolu s voliteľným bočným panelom z tvrdeného skla, ktorý dáva vyniknúť nádhernému interiéru s osvetlením RGB riadeným prostredníctvom herného centra OMEN. Odvod tepla bol ďalej vylepšený pridaním 120mm predného ventilátora. Vďaka tradične výkonnej grafickej karte vo verzii až NVIDIA GeForce RTX 3080 alebo AMD Radeon RX 6700 XT si môžu hráči vychutnať aj najnovšie herné tituly. V spojení s výpočtovou silou procesorov vo verziách až po najnovšie Intel Core i7 12. generácie alebo AMD Ryzen je tento stolný počítač pripravený zvládnuť akúkoľvek hru.

HRANIE NA ÚROVNI PRE AKÝKOĽVEK ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Keď bol tento rok v lete uvedený na trh rad Victus by HP, získali hráči príležitosť zoznámiť sa so značkou, ktorá chce ponúkať neobyčajné herné dobrodružstvá. Stolný počítač Victus by HP 15L je prvým stolným počítačom tohto radu a vyznačuje sa kompaktným dizajnom s dvoma farebnými variantmi – Mica Silver a Ceramic White. Jeho vzhľad dotvára nápadné, prispôsobiteľné RGB logo v podobe „nekonečného zrkadla“, ktoré zaručene upúta pohľad každého. Počítač je vybavený vysoko výkonnými grafickými kartami vo verzii až NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti alebo AMD Radeon RX 6600 XT. Nové procesory Intel Core i7 12. generácie alebo najnovšie procesory AMD vo verzii až Ryzen7 radu 5000G a až 32 GB operačnej pamäte DDR4 zaistí, že hráči neprídu ani o sekundu akcie.

Stolný počítač Victus by HP 15L sa vyznačuje udržateľným dizajnom. Obsahuje recyklované plasty a disponuje certifikáciami EPEAT Silver a Energy Star.

PRIPRAVENÉ PRE KONZOLY V SKVELOM ROZLÍŠENÍ 4K

Herný monitor OMEN 27u 4K je prvým herným monitorom OMEN s rozhraním HDMI 2.1 a prvým herným monitorom pripraveným na pripojenie konzol novej generácie. Trh s hrami v rozlíšení 4K sa rýchlo rozširuje a medziročne vzrástol o 257 % v USA, o 237 % v regióne APJ ao 185 % v regióne EMEA, pričom 6 z 10 hráčov si počas nákupu overuje, či sú monitory kompatibilné s ich hernou konzolou. Medzi rozšírené funkcie a ďalšie detaily patria:

 • Úchvatné vizuálne efekty: Vďaka technológii AMD FreeSync Premium Pro s nízkou latenciou a širokým rozsahom adaptívnych obnovovacích frekvencií môžete zabudnúť na trhanie obrazu. Ponorte sa do deja a vychutnajte si hranie v živších a pestrejších farbách vďaka panelu IPS oxide s technológiou VESA DisplayHDR 400, DCI-P3 95%, jasom 450 nitov avernými 8-bitovými farbami, ktorých zásluhou uvidíte obraz presne v tej podobe, akú vývojári zamýšľali.
 • Pripravené na konzole novej generácie: Kladne hodnotené exkluzívne tituly pre konzoly PS5 a Xbox radu X môžete hrať v tom najlepšom zobrazení vďaka podpore rozlíšenia 4K, obnovovacej frekvencii 120 Hz a technológii VESA DisplayHDR 400 – stačí len pomocou kábla HDMI 2.1 pripojiť konzolu k monitoru a zapnúť. Podporované sú tiež konzoly Nintendo Switch na úrovni maximálnych špecifikácií. Rýchle a jednoduché hranie na konzole je ďalej vylepšené integrovanými reproduktormi, ktoré sa u monitorov OMEN objavujú úplne prvýkrát, a hráči sa teda môžu rovno pustiť do hry.
 • Hrajte viac uvoľnene: Ide o prvý monitor od OMEN so štvorstranným dizajnom s mikrorámikom. Dodáva sa aj s certifikáciou HP Eye Ease a s certifikáciou Eyesafe, ktorá znižuje únavu očí pri hraní.

VYŠŠÍ VÝKON PRE HRANIE NA PRENOSNÝCH ZARIADENIACH

Notebooky OMEN 16 a OMEN 17 sa dočkali významného vylepšenia vďaka najnovším grafickým procesorom GeForce RTX 30 Series, určeným špeciálne pre notebooky. Okrem toho sú notebooky vybavené najnovšími procesormi Intel Core 12. generácie.

DOKONALÉ HRANIE NA POČÍTAČI

Rozšírte si knižnicu svojich herných titulov a predplaťte si službu PC Game Pass. Získate tým prístup k viac ako stovke vysoko kvalitných hier pre Windows na prvé tri mesiace iba za 1 dolár.

VŠETCI SME HRÁČI

Naši herní partneri zo spoločnosti HyperX predstavili na veľtrhu CES aj niekoľko nových veľkolepých herných produktov vrátane bezdrôtovej hernej náhlavnej súpravy HyperX Cloud Alpha s výdržou batérie až 300 hodín. Kliknite sem a dozviete sa podrobnosti!

Ceny a dostupnosti:

 • Stolný počítač HP 45L bude na Slovensku v predaji od marca za ceny od 2 569 Eur.
 • Stolný počítač HP 25L bude na Slovensku v predaji od marca za ceny od 1 379 Eur.
 • Stolný počítač Victus by HP 15L bude na Slovensku v predaji od februára za ceny od 769 Eur.
 • Informácie o dostupnosti a cene herného monitora OMEN by HP 27u 4K budú oznámené neskôr.
 • Herný notebook OMEN by HP 16 bude na Slovensku v predaji od januára za ceny od 1 519 Eur.
 • Herný notebook OMEN by HP 17 bude na Slovensku v predaji od januára za ceny od 1 519 Eur.
Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk