Nové desktopy radu Z by HP s NVIDIA GPU posúvajú výkon na novú úroveň

Nové desktopy radu Z by HP s NVIDIA GPU posúvajú výkon na novú úroveň

HP pri príležitosti konferencie GTC 2021, usporiadanej spoločnosťou NVIDIA, informovala o významnom vylepšení GPU na svojom základnom rade stolných počítačov Z by HP vrátane modelov HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8 a Z2 Tower G8, vďaka ktorému ponúknu tieto počítače výkon doteraz dostupný len pri pracovných staniciach najvyššej triedy.

Nové grafické karty NVIDIA RTX A4000 a RTX A5000 ponúkajú zákazníkom, ktorí sa rozhodnú pre model HP Z2 Tower G8, možnosť nakonfigurovať svoj desktop radu Z a rozhodnúť sa pre najnovšiu generáciu jadier pre RT, výpočty tensorov či jadier CUDA, čo dáva dizajnérom, konštruktérom i umelcom k dispozícii vysoký výpočtový výkon, ktorý im umožní vytvárať budúcnosť bez obmedzenia. Výkonné modely stolných počítačov radu Z by HP vrátane modelov Z4, Z6 a Z8 možno tiež osadiť grafickými kartami Ampere, čo umožní dosiahnuť ešte lepší výkon vo sfére pracovných tokov naprieč segmentmi.

Na ďalšie zvýšenie výkonu stolných počítačov v základnom rade Z si zákazníci teraz môžu zvoliť konfiguráciu modelov Z1 Tower, Z2 SFF a Z2 Tower s nedávno uvedenými diskmi Samsung, podporujúcimi zbernicu PCIe Gen4. Najnovšie disky od spoločnosti Samsung ponúkajú vyššie prenosové rýchlosti a poskytujú väčšiu šírku pásma, čo umožňuje dosiahnuť ešte vyšší výkon. Ten pri práci s úlohami náročnými na spracovanie dát umožňuje pracovať bez zdržania a problémov. Zákazníci teraz vďaka inovatívnym tepelným riešeniam navrhnutým tvorcami série Z by HP získavajú možnosť využívať úložisko pri maximálnych výkonnostných parametroch.

HP Z2 G8 SFF a Z2 G8 Tower

Počítače Z2 Small Form Factor, najrýchlejšie pracovné stanice SFF na svete, na ktorých môžu bežať aplikácie Autodesk a SolidWorks, a tiež počítače Z2 Tower, nadväzujú na predchádzajúce generácie. Sú vylepšené o najnovšie komponenty od spoločností NVIDIA, Intel a Samsung. Aj naďalej sú jednotkou v oblasti udržateľnosti a súčasťou najudržateľnejšieho portfólia počítačov na svete. Modely Z2 SFF a Z2 Tower ponúkajú aj naďalej možnosť rozšírenia bez použitia náradia v priestorovo úspornom a kompaktnom prevedení, vďaka čomu pomáhajú uspokojiť potreby dnešných pracovníkov.

Z2 Small Form Factor je vybavený procesormi Intel Core a Xeon W až 11. generácie a grafickými procesormi až radu NVIDIA Quadro RTX 3000, ktoré poskytujú vynikajúci výkon pre akcelerovaný ray tracing a umelú inteligenciu v kompaktnom prevedení s nekonečnými možnosťami modernizácie. Model Z2 Tower je pre používateľov v tvorivých profesiách štandardom v oblasti výkonu pracovných staníc základnej úrovne. Vďaka pracovnú stanicu Z2 Tower môžu teraz používatelia pri multitaskingu spúšťať viacvláknové aplikácie a bez akýchkoľvek obmedzení naplno využiť výkon grafických procesorov NVIDIA RTX A5000, procesorov Intel Xeon vPro a procesorov Intel radu K, nestrácajúca sa ani v porovnávacích testoch SPECapc pre SOLIDWORKS 2021. To všetko navyše s možnosťou budúceho rozšírenia.

Pracovné stanice Z2 G8 SFF a Z2 G8 Tower ďalej ponúkajú:

  • Maximálny možný výkon. Špičkové tepelné charakteristiky modelov Z poskytujú procesoru a grafickej karte dostatočné chladenie, aby mohli bežať dlhú dobu na maximálny výkon.
  • Certifikovaný software. Pracujte s dôverou pri vedomí, že váš stolný počítač je certifikovaný na prácu so špičkovými softvérovými aplikáciami a poskytne vám maximálny výkon aj pri zložitých projektov.
  • Systém chladenia. Je inovatívne navrhnutý tak, aby boli hardvérové komponenty neustále chladné a tiché, bez ohľadu na to, ako intenzívne ich zaťažujete. Dáva vám istotu, že systém pôjde nepretržite aj pri maximálnom zaťažení.
  • Možnosť rozšírenia. Zvýšenie výkonu. Poskytuje priestor na rozšírenie a umožňuje prístup bez použitia náradia, a preto môžete pridávať rôzne komponenty, modernizovať grafickú kartu alebo pridávať špeciálne karty PCIe podľa toho, ako sa budú meniť vaše potreby.
  • Podpora operačných systémov Windows 10 Pro 64 alebo Linux na uspokojenie jedinečných potrieb používateľa.

HP Z1 G8 Tower:

Z1 G8 je najdostupnejší profesionálne certifikovaný model stolných počítačov Z spoločnosti HP, navrhnutý tak, aby zvládol projekčnú činnosť a dokonca aj hranie hier. Tento stolný počítač s certifikáciou SolidWorks a AutoCAD, ktorý teraz ponúka najnovší profesionálny výkon s grafickými kartami až radu NVIDIA Quadro P2200, je ideálny pre 2D/3D dizajn a projektovanie. Používatelia si môžu navyše zvoliť konfiguráciu Z1 G8 s grafickou kartou NVIDIA GeForce radu až RTX 3070 na vývoj softvéru a aplikácií využívajúcich VR. K zaisteniu vysokého výkonu pre zložité viacvláknové aplikácie ponúka Z1 G8 najnovšie procesory Intel Core vPro.

Dostupnosť a ceny: HP Z1 Tower G8 bude v predaji od júna za ceny od 790 Eur. HP Z2 Small Form Factor G8 bude v predaji od mája za ceny od 890 Eur. HP Z2 Tower G8 bude v predaji od mája za ceny od 890 Eur.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk