Lenovo odhalilo na veľtrhu CES množstvo nového hardvéru

Lenovo odhalilo na veľtrhu CES množstvo nového hardvéru

Lenovo na veľtrhu CES predstavuje nový ultra prenosný Lenovo IdeaPad 5G, inovatívny all-in-one počítač Yoga AIO 7 a dva štýlové tenké spotrebiteľské IPS monitory Lenovo L24i-30 a Lenovo L27e-30.

Flexibilitou Lenovo Yoga AIO 7 budete nadšení

Pokiaľ si doma chcete užiť pôsobivý výkon a prvotriedne štýl stolného počítača typu "všetko v jednom", nehľadajte nič iné ako nový desktop Lenovo Yoga AIO 7 s Windows 10.

Funkcia exkluzívneho otočného kĺbu od spoločnosti Lenovo vám umožní prispôsobiť nastavenie počítača vašim potrebám. Stačí bez akejkoľvek námahy otočiť tenký rám displeja z vodorovnej do zvislej polohy a vytvoríte tak vysoký a elegantný displej jednoduchým stlačením prsta. Alebo zmeňte pozorovací uhol z úplne plochého na 20 stupňov, aby ste dosiahli väčšie pohodlia. Vďaka integrovanému hardvéru pre bezdrôtové vysielanie navyše môžete displej Yoga AIO 7 aktivovať na diaľku z tabletu alebo smartfónu bez toho, aby ste museli zapínať samotný počítač.

Budúce aktualizácie vám tiež umožnia zobraziť online programy priamo na vašej obrazovke a premeniť ju tak na 4K smart TV. Váš obsah sa dokonca dokáže automaticky otáčať na obrazovke počítača. Zdieľanie webových stránok priamo z vášho mobilného zariadenia s divákmi v obývacej izbe je potom hračka pomocou optimalizovaného menu.Stereo reproduktory JBL s certifikáciou Harman sú orientované smerom k používateľovi v atraktívnom dizajne. Umiestnené sú pod rotačným displejom tak, aby zabezpečili silný a pohlcujúce zvuk aj pri vertikálnom otočení obrazovky. Minimalistický dizajn desktopu v odtieňoch Cloud Grey a Moon White z neho vytvára moderný stredobod každej domácej kancelárie alebo obývačky. Farebne zladené príslušenstvo, ktoré je jeho súčasťou, ako je bezdrôtová klávesnica, myš a odnímateľná horná webová kamera 5M, navyše zaisťuje čisté línie.

Nabite svoj notebook pomocou Yoga AIO 7 a zároveň prenášajte súbory jediným káblom. Alebo premiestňujte súbory z notebooku, zatiaľ čo ste pripojení k zdieľanému úložisku, keď vybavujete veľké kreatívne úlohy. Yoga AIO 7 je prvý all-in-one desktop na svete s 27-palcovým 4K IPS displejom, ktorý podporuje 99 % farebných štandardov DCI-P3 a 99 % farebných štandardov Adobe RGB pre oslnivý obraz. Výsledkom tejto kombinácie zobrazenia je širšie spektrum teplejších červených a žltých odtieňov a chladnejších zelených a azúrových odtieňov.

Tento stolný počítač vytvorený spoločnosťou Lenovo je poháňaný výnimočným výkonom procesora AMD Ryzen 7 4800H v kombinácii s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060 pre nekonečný multitasking, vytváranie obsahu a nepretržité hranie hier.

Nový monitor Lenovo L24i-30

Pozrite sa ešte raz; toto nie sú monitory typické pre stolové počítače. Obvykle sú umiestnené v miestnostiach, kde sa rodina stretáva najčastejšie, takže vy aj všetci ostatní strávite veľa času v blízkosti dizajnu a estetického vzhľadu monitora. Prečo teda obetovať elegantný štýl pre zábavu alebo produktivitu, keď môžete mať všetko naraz s novou sériou spotrebiteľských monitorov Lenovo: Lenovo L24i-30 a Lenovo L27e-30. Prémiové panely In-Plane Switching (IPS), ktorými disponujú obidva monitory Lenovo L24i-30 a Lenovo L27e-30 vám pomôžu vyťažiť maximum z filmov, online nakupovania, čítania správ, hrania hier alebo z vašej práce tým, že vám poskytnú ostrý a čistý obraz so širokými pozorovacími uhlami. Vzhľadom na dištančné vzdelávanie, ktoré je teraz bežnejšie ako predtým, zisťuje čoraz viac učiteľov a študentov, že pre svoje virtuálne lekcie potrebujú väčšie a kvalitnejšie monitory.

Stojan Lenovo L27e-30 v grafitovo šedej farbe

Oba stojany monitorov majú skryté funkcie pre správu káblov a integrovaný držiak smartfónu, ktoré vám pomôže zabezpečiť lepšiu organizáciu a poriadok na vašom stole. Jednoducho nakloňte displej pre pohodlnejší pozorovací uhol a vyberte si z dvoch robustných prevedení: buď prepracovaný celokovový stojan nového Lenovo L24i-30, ktorý vyniká svojimi dvojfarebnými prvkami alebo jednoduchú eleganciu skvele tvarovaného stojanu Lenovo L27e-30 v grafitovo šedej farbe. Každý monitor je potom v havranej čiernej farbe a je vyrobený tak, aby bol ultra tenký s 7,1 mm hornou časťou a na troch stranách takmer bez hrán.

Nový monitor Lenovo L27e-30

Vyberte si 23,8-palcový Full HD (1920 x 1080) IPS displej Lenovo L24i-30 alebo zvoľte o veľkosť väčší 27-palcový Lenovo L27e-30. Udržiavajte svoje oči svieže vďaka pokročilej antireflexnej úprave a technológii Eye Comfort s certifikáciou TÜV Rheinland, ktorá po celý deň pomáha redukovať modré svetlo a blikanie. Oba monitory sú pripravené podporovať technológiu AMD FreeSync pre plynulé hranie her. Tieto displeje naviac dokážu dosiahnuť obnovovacia frekvencia až 75 Hz prostredníctvom ich HDMI vstupného portu.

Ako bonus ponúka Lenovo pohodlné prispôsobenie vzhľadu, hlasitosti a ďalších charakteristík vášho monitora pomocou nastavenia On-Screen Display (OSD) prostredníctvom softvérovej platformy Lenovo Artery. Herný nadšenci, milovníci filmov alebo tí, ktorí chcú zvládať viac vecí naraz, teraz môžu ľahko ovládať monitory Lenovo tak, aby vyhovovali akémukoľvek spôsobu použitia.

Nové vylepšenia Vantage pre dobíjanie vášho zariadenia

Už tento mesiac sa dočká aplikácie Lenovo Vantage vylepšení niekoľkých svojich funkcií. V nadchádzajúcej aktualizácii získajú používatelia prístup k celej sérii nových nastavení, ako je funkcia Lenovo Smart Assist, ktorá vylepšuje funkciu prihlasovania bez použitia rúk s Windows Hello, rovnako ako rozšírená podpora aplikácií a prehliadačov pre prehrávanie videa bez použitia rúk a možnosti vylepšenia videa pomocou Super Resolution 2.0.8.

Prostredníctvom Vantage je tiež dostupný najnovší softvér Lenovo ako servisná služba – Vantage Smart Performance Services. Táto auto-diagnostická služba, ktorá je teraz v rámci aktualizácie prístupná na globálnych trhoch, poskytuje užívateľom prístup ku skenovanie jedným kliknutím, k opravám malwaru a k odstraňovaniu doteraz neznámych vírusov pre výkon all-in-one počítača, jeho údržbu a vylepšené zabezpečenie. Vďaka novému progresívnemu ukladaniu do medzipamäte webových aplikácií, ktoré Vantage načíta v priebehu iba niekoľkých sekúnd, získate rýchlejší prístup ku všetkým novým aj existujúcim funkciám Vantage bez ohľadu na to, kde na svete sa práve nachádzate.

Ceny a dostupnosť

Yoga AIO 7 bude dostupný na slovenskom trhu na začiatku mája 2021, cena zatiaľ nebola stanovená. Cena monitora Lenovo L27e-30 bude začínať na cene 163 € vrátane DPH a monitor bude dostupný koncom mája 2021. Cena monitora Lenovo L24i-30 bude začínať na cene 132 € vrátane DPH a očakáva sa, že bude dostupný na konci mája 2021.


Urobte si pohodlie s IdeaPad 5G a dajte zbohom pomalej domácej Wi-Fi

Používatelia potrebujú rýchly, efektívny a prepojený notebook, ktorý im pomôže prekonať súčasnú situáciu, a to všetko za dostupnú cenu. Vzhľadom na to, že členovia domácnosti zdieľajú v špičke domácu Wi-Fi sieť, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby mali spoľahlivé mobilné pripojenie 4G/LTE a 5G, ktoré vám umožnia bleskovú rýchlosť počas vašej ďalšej prezentácie pre nadriadených. Preto predstavujeme nový ultra prenosný Lenovo IdeaPad 5G.

Vďaka až 20-hodinovej výdrži batérie pri prehrávaní videa si na tomto 14-palcovom notebooku môžete užívať sledovanie filmov po celý deň z pohodlia vašej pohovky. Okrem toho ponúka bleskovú rýchlosť pripojenia 5G (podporuje sub-6 GHz), spoľahlivú 4G LTE a silné pripojenie Wi-Fi 5. Toto praktické, a pritom elegantné zariadenia umožňuje ľuďom, ktoré chcú zvládať viac vecí naraz, aby zostali v spojení doma aj na cestách. A to aj vďaka tomu, že kombinuje obľúbené vlastnosti vášho smartfónu, ako je napríklad okamžitá odozva, s efektivitou ľahkého a tenkého notebooku bez ventilátorov a s Windows 10. V miestach, kde 5G nie je k dispozícii, môžete využiť zabezpečené a spoľahlivé pripojenie 4G LTE, ktoré je na notebooku IdeaPad 5G nastavené ako predvolené.Vysoký výkon a efektivitu IdeaPad 5G zaisťuje špičková výpočtová platforma Qualcomm Snapdragon 8cx 5G spoločne s výkonnou grafikou Qualcomm Adreno 680 a systémom pre konektivitu Qualcomm Snapdragon X55 Modem-RF. Tento inovatívny notebook vám prostredníctvom poskytovateľa služby 5G umožní sťahovať filmy, telefonovať a odosielať e-maily prakticky odkiaľkoľvek rýchlosťou až 10-krát väčšou ako ponúka 4G. V okamihu tak stiahnete aj veľké súbory a vďaka 14-palcovému (1920 x 1080) IPS displeju, ktorý ponúka jas 300 nitov pre bohatý obraz so 100 % farebným gamutom v kvalite sRGB, budete môcť sledovať výpočtovú platformu Snapdragon 8c, ktorá poskytuje plynulý a citlivý výkon pre vzdelávanie a hranie hier. S IdeaPad 5G a IdeaPad 4G/LTE tiež získate pamäť až 8 GB LPDDR4X a úložisko 512GB PCle SSD.

Notebook je vytvorený v jednoduchom dizajne v elegantnom svetlo striebornom odtieni bez ventilátorov a s pohodlnou klávesnicou IdeaPad, ktorú zákazníci milujú. Vďaka tomu je všetko chladnejšie a tichšie podobne ako pri tabletoch. Užite si prenikavý zvuk z reproduktorov orientovaných smerom k používateľovi a optimalizovaných pomocou Dolby Audio. Dvojitý mikrofón naviac zabezpešuje čisté online volania, či už chatujete s priateľmi alebo sa rýchlo prihlásite na online poradu v práci.

Okamžité zapnutie s moderným pohotovostným režimom znamená, že váš notebook IdeaPad 5G je pripravený pracovať kedykoľvek ho potrebujete. Buďte bez starostá a odomknit svoj notebook pomocou svojej tváre vďaka infračervenej kamere (IR) pre väčšiu bezpečnosť. S váhou 1,2 kg a hrúbkou 14,9 mm je super prenosný. Je vybavený 51 Wh batériou a technológiou Rapid Charge Express, takže budete pravdepodobne unavený skôr ako on. Svoj notebook a smartfón jednoducho dobijete pomocou jedného kábla vďaka portu USB typu C.

IdeaPad 5i Pro a IdeaPad 5 Pro – zvládnu prácu aj domácu zábavu bez ohľadu na svoju veľkosť

Lenovo predstavuje doposiaľ najvýkonnejšie notebooky IdeaPad – IdeaPad 5i Pro9 a IdeaPad 5 Pro. Ide o novú spoľahlivú sériu notebookov, ktorá vyniká svojim štýlom a výkonom v rôznych konfiguráciách. Vyberte si dokonalé špecifikácie pre zábavu, veľkosť displeja (14 alebo 16-palcový) a celokovový dizajn v módnych odtieňoch šedej – Cloud Grey alebo Storm Grey.

16-palcový IdeaPad 5 Pro s AMD CPU vo farbe Storm Grey

Vôbec po prvýkrát je displej notebooku Lenovo IdeaPad ponúkaný ako vyšší s pomerom strán 16:10, aby lepšie vyhovoval multitaskingu pri práci s Windows a príležitostne i pri večernom filmovom maratóne. Notebooky IdeaPad 5i Pro a IdeaPad 5 Pro tiež majú tenšie rámčeky na všetkých stranách displeja, pôsobivý 90-percentný pomer displeja k tela a farebné pokrytie 100 % sRGB. Prinášajú preto lepšie zážitky pri vzdelávaní alebo zábave kdekoľvek v dome, a to aj vďaka stabilnému Wi-Fi 6 pripojeniu. Displej je certifikovaný TÜV Rheinland ako bezpečnejší než bežné displeje, keďže disponuje technológiou Eye Care, ktorá redukuje modré svetlo, a tak pomáha chrániť váš zrak pri dlhých hodinách práce na počítači.

14-palcový IdeaPad 5i Pro s Intel CPU vo farbe Cloud Grey

S váhou iba 1,45 kg pri 14-palcovom modeli a 2 kg pri 16-palcovom modeli je ľahko prenosný. Inteligentná výbava, ako je infračervená kamera s Windows Hello zaisťuje lepšie zabezpešenie a prihlásenie bez použitia rúk. Inteligentné senzory time-of-flight (ToF) infračervenej kamery naviac zefektívňujú vašu prácu prostredníctvom softwaru pri snímaní pozornosti Glance od Mirametrix. Napríklad pozastavia video, keď si idete pre šálku kávy alebo spustia alarm v prípade, že sa notebook pohne, keď ste k nemu otočený chrbtom.

Notebook je v predvolenom nastavení možné prepnúť do režimu inteligentného chladenia, ktorý pomáha využiť vyvážané vylepšenie AI k optimalizácii životnosti batérie. Pre zvýšenie alebo zníženie výkonu notebooku stačí využiť funkciu Lenovo Q- Control stlačením klávesníc Fn+Q pre prechod do režimu maximálneho výkonu alebo naopak do režimu úspory batérie. A keď sa rozhodnete pre displej s rýchlejším obnovovacím kmitočetom, budete mať možnosť spomaliť obnovovanie obrazovky, a tým si zaistiť väčšiu kontrolu nad výdržou batérie pri ľahšej práci. Stačí stlačiť Fn+R. Užite si väčší trackpad v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami a vylepšenú klávesnicu s voliteľným podsvietením. Zažite kvalitnú zábavu a ponorte sa do úplne nového sveta zvuku s technológiou Dolby Atmos a ostrého obrazu s vysokým rozlíšením displeja až 2,8K ponúkaného pri 14-palcových modeloch notebooku.

Pri modeli Lenovo IdeaPad 5i Pro s procesormi Intel môžete očakávať:

 • Pozoruhodný výkon až 11. generácie procesorov Intel Core i7.
 • Grafickú kartu NVIDIA MX450 k zrýchleniu notebooku pre prácu aj zábavu.
 • 14-palcový až 2,8K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 90 Hz a jasom až 400 nitov.
 • Alebo môžete zvoliť väčší 16-palcový 2,5 K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a jasom 350 nitov.
 • Získajte až 16 GB DDR4 SDRAM pamäť a až 1 TB SSD PCIe M.2 úložisko v oboch veľkostiach notebookov.
 • 14-palcový notebook ponúka 56,5 Wh batériu a technológiu Rapid Charge Boost.
 • 16-palcový notebook prichádza s kapacitou batérie 75 Wh a podporou pre Rapid Charge Express.
 • 16-palcový model tiež ponúka technológiu Thunderbolt 4 s jedným káblom pre kompletné prepojenie.

Ak sa rozhodnete pre Lenovo IdeaPad 5 Pro poháňaný novou generáciou mobilných procesorov AMD Ryzen (už čoskoro), môžete si vybrať:

14-palcový IdeaPad 5 Pro, ktorý je vybavený:

 • Grafickou kartou až NVIDIA MX450 GPU.
 • Až 16 GB DDR4 SDRAM pamäťou a až 1 TB SSD PCIe M.2 úložiskom.
 • 14-palcovým až 2,8K (16:10) IPS displejom s obnovovacou frekvenciou až 90 Hz a jasom až 400 nitov.
 • Kapacitou batérie 56,5 Wh a technológiou Rapid Charge Boost.
 • 16-palcový IdeaPad 5 Pro s AMD CPU vo farbe Storm Grey

16-palcový IdeaPad 5 Pro, ktorý ponúka:

 • Užite si niekoľko grafických možností vrátane novej generácie grafických kariet až NVIDIA GeForce GTX (už čoskoro).
 • Až 32 GB DDR4 SDRAM pamäte a až 1TB SSD PCIe M.2 úložisko.
 • 16-palcový 2,5K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a jasom 350 nitov.
 • Kapacitu batérie 75 Wh a technológiu Rapid Charge Express.

Využite svoj počítač na maximum vďaka novým vylepšeniam Lenovo Vantage

Lenovo Vantage je aplikácia, ktorá vám bude vždy kryť chrbát, a to naprieč celým portfóliom spoločnosti. Tento mesiac sa navyše dočká vylepšenia v rámci niekoľkých svojich funkcií. V zatiaľ poslednej aktualizácii ponúka Lenovo Vantage užívateľom najnovších zariadení Lenovo lepší pohľad na výkon ich inteligentných batérií, pričom zobrazuje aj také detailné aktualizácie stavu, ako je aktuálna kapacita batérie, predpokladaná životnosť a teplota.

Ďalšou funkciou, pri ktorej nová aktualizácia Vantage ďalej zvýši užívateľský komfort v rámci celého portfólia spotrebiteľských notebookov Lenovo, je Lenovo Smart Assist. Jeho intuitívne aktualizácie zahŕňajú vylepšenia funkcie prihlasovanie bez použitia rúk s Windows Hello, rovnako ako rozšírenie podpory aplikácií a prehliadačov pre prehrávanie videa bez použitia rúk a možnosti vylepšenia videa pomocou Super Resolution 2.0

Lenovo Tab P11 – naučte sa žiť svoj život z domu

Žiť doma spokojne aj počas súčasnej situácie si vyžaduje väčšiu spoľahlivosť na technológie, ktoré využívame pre zábavu, vzdelávanie a bežnú prácu. S novým Lenovo Tab P11 získa celá vaša rodina prístup k najnovším technológiám, bez toho aby vás to stálo celé imanie a bez toho, aby ste sa museli vzdať svojich požiadaviek na elegantný vzhľad a vysoký výkon tabletu.

Tablet je zobrazený v pracovnom režimu notebooku s Keyboard Pack a Lenovo Precision Pen 2, oba doplnky sa predávajú samostatne. Brilantný Lenovo Tab P11 vám pomôže zvládnuť viac vecí s inteligentnejšími funkciami a podporou pera. Pýši sa 11-palcovým dotykovým IPS displejom s rozlíšením 2K (2000 x 1200) z tekutých kryštálov (LCD) a s jasom 400 nitov. Vďaka integrovanej technológii Eye Care certifikovanej TÜV Rheinland displej tiež pomáha redukovať modré svetlo a znižovať tak námahu očí.

Tablet Lenovo Tab P11 je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach v rôznych odtieňoch šedej (Slate Grey a Platinum Grey). Poháňaný je výkonnou mobilnou platformou Snapdragon 662 s pokročilým LTE, integrovaným subsystémom Qualcomm FastConnect a v jeho výbave nájdete až 6 GB RAM pre rýchle prehliadanie webových stránok. Lenovo Tab P11 je tiež jedným z mála tabletov certifikovaných pre streamovanie filmov a seriálov na Netflixe vo vysokom rozlíšení. Počúvajte svoje obľúbené melódie kdekoľvek doma po dobu až 15 hodin pri plnom nabití, zatiaľ čo môžete donekonečna automaticky prepínať medzi známym rozhraním predinštalovaných aplikácií Microsoft Office (napríklad Microsoft Word, Excel, OneNote a PowerPoint) a obľúbenými aplikáciami Google Play.Lenovo Tab P11 ponúka rodinám s deťmi aj Kids Space od Google. Ide o nový detský režim, ktorý obsahuje aplikácie, knihy a videá, aby pomohol deťom do deviatich rokov pri vzdelávaní aj pri zábave, zatiaľ čo dospelí dokončujú online pracovné schôdze vo vedľajšej miestnosti. Ak sa chcete spojiť s priateľmi alebo študovať na diaľku, oceníte jednoduché prihlásenie bez pomoci rúk a prvotriedne videohovory prostredníctvom prednej 8 MPx kamery. K rozostreniu pozadia potom môžete využiť funkciu Smart Privacy. Prehrávajte hudby a videá a vychutnajte si pohlcujúci zvuk podporený štyrmi reproduktormi a technológiou Dolby Atmos, či už využívate zariadenie v polohe na výšku alebo na šírku.

Vďaka voliteľnej klávesnici je pracovný režim tabletu Lenovo Tab P11 hračkou

Ak chcete zvládnuť viac práce z domu, oceníte Lenovo Tab P11 s voliteľnou ultratenkou klávesnicou Keyboard Pack s integrovaným trackpadom, ktorý sa výborne hodí, keď pred obedom potrebujete rýchlo vybaviť nejaký e-mail. Magnetický kryt stojana a integrovaný stojanček podopierajú tablet tak, že vyzerá ako zariadenie s odnímateľnou klávesnicou. Intuitívne pero Lenovo Precision Pen 2 je schopné snímať náklon a jemne upravovať tlak pre plynulejšie digitálne písanie a kreslenie. Vďaka dlhej výdrži batérie až 200 hodín, kapacite batérie 60 mAh a konektoru USB typu C pre nabíjanie je toto voliteľné pero kedykoľvek pripravené podporiť vašu prípadnú inšpiráciu.

Tento cenovo dostupný tablet s Androidom podporuje aj ďalšie voliteľné príslušenstvo, ktoré je ako stvorené pre dnešnú dobu. Vybrať si môžete praktickú inteligentnú nabíjaciu stanicu Lenovo 2, ktorá umožňuje sledovanie filmov bez použitia rúk, zatiaľ čo sa tablet nabíja v doku, alebo nové puzdro Folio Case z modernej tkaniny, ktoré tabletu poskytuje ďalšiu ochranu, takže ho len stačí hodiť do tašky a vyraziť.

Cena a dostupnosť

14-palcový IdeaPad 5G bude dostupný na vybraných trhoch, dostupnosť na slovenskom trhu ešte nebola potvrdená. Cena sa bude líšiť v závislosti na trhu. 16-palcový notebook IdeaPad 5 Pro s najnovšími mobilnými procesormi AMD Ryzen série H a novou generáciou grafických kariet až NVIDIA GeForce GTX bude dostupný na slovenskom trhu za cenu od 875 € vrátane DPH v druhom štvrťroku roka 2021. 14-palcový notebook IdeaPad 5 Pre bude dostupný na slovenskom trhu v druhom štvrťroku 2021 za cenu od 799 € vrátane DPH. 16-palcový notebook IdeaPad 5i Pro bude dostupný na slovenskom trhu v druhom štvrťroku 2021 za cenu od 875 € vrátane DPH. To isté platí pre 14-palcový model v cene od 685 € vrátane DPH. Tablet Lenovo Tab P11 je dostupný za cenu od 285 € vrátane DPH.

Zdroj: Lenovo, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk