Western Digital oznámila dostupnosť 16 TB a 18 TB HDD Ultrastar a WD Gold

Western Digital oznámila dostupnosť 16 TB a 18 TB HDD Ultrastar a WD Gold

Western Digital oznámila, že rozširuje svoje vedúce postavenie v oblasti technológií pevných diskov a kapacity a rozširuje portfólio riešení pre dátové centrá.

Rad WD Gold využíva inovácie z technologickej platformy pevných diskov Ultrastar 18 TB a 20 TB a teraz ponúka nové kapacity pevných diskov CMR 16 TB a 18 TB. K dispozícii je taktiež upgradovaný rad platforiem Ultrastar JBOD a hybridný ukladací server Ultrastar využívajúci pevné disky Ultrastar CMR 16 TB a 18 TB. Schopnosť vertikálnej integrácie a široké produktové portfólio umožňujú spoločnosti Western Digital pomáhať zákazníkom plniť požiadavky na dáta, keď navrhujú svoje ukladacie infraštruktúry s cieľom zvýšenia efektivity a produktivity.

Technologické inovácie spoločnosti Western Digital s pevnými diskami Ultrastar 18 TB a 20 TB

Spoločnosť Western Digital pokračuje v inováciách v rade technických aspektov, ako sú energetická asistencia záznamu, mechanická konštrukcia, materiály a technológie záznamu. Pevné disky Ultrastar DC HC650 20 TB s hostiteľom spravovaným záznamom SMR a pevné disky Ultrastar DC HC550 CMR 16 TB a 18 TB, ktoré boli oznámené v septembri 2019 a momentálne sú dodávané, sú prvou komerčnou implementáciou technológie EAMR na trhu. Spolu s riešením HelioSeal spoločnosti Western Digital pre vynikajúcu energetickú účinnosť a mechanickými inováciami, ako je prvé použitie TSA na trhu, ktoré zvyšuje presnosť polohovania hlavy a poskytuje vyššiu kapacitu, prinášajú tieto pevné disky špičkovú plošnú hustotu záznamu. Tieto deväťplotnové jednotky rovnako umožňujú zákazníkom efektívnejšie riešiť a škálovať ich prostredie dátových centier s bezkonkurenčne nízkou hodnotou celkových nákladov na vlastníctvo (TCO).

Rozšírenie radu WD Gold o nové pevné disky podnikovej triedy o kapacite 16 TB a 18 TB

Po nedávnom oznámení dostupnosti diskov SSD WD Gold NVMe spoločnosť Western Digital opäť rozširuje svoj rad diskov WD Gold pre zákazníkov v distribučnom kanále o modely pevných diskov CMR s kapacitami 16 TB a 18 TB. Nové pevné disky WD Gold CMR, ktoré sú teraz k dispozícii a majú päťročnú obmedzenú záruku, sú určené na použitie v podnikových serverových a ukladacích systémoch a sú špeciálne konštruované na intenzívne pracovné zaťaženie a širokú škálu aplikácií veľkých dát.

S hodnotou až 2,5 milióna hodín MTBF poskytujú pevné disky WD Gold vyššiu úroveň spoľahlivosti a odolnosti a technológiu ochrany proti vibráciám pre lepší a konzistentný výkon. Pevné disky WD Gold sú navrhnuté tak, aby zvládli pracovnú záťaž až 550 TB ročne, čo patrí k najvyšším hodnotám medzi 3,5palcovými pevnými diskami. Nové disky WD Gold taktiež využívajú technológiu HelioSeal spoločnosti Western Digital, ktorá umožňuje vysoké kapacity pri nízkej spotrebe energie.

Platformy a ukladacie servery Ultrastar sú teraz k dispozícii s pevnými diskami 16 TB a 18 TB Ultrastar CMR

Dnes boli tiež oznámené ukladacie platformy typu JBOD Western Digital Ultrastar Data60 a Data102 a ukladací server Serv60+8, ktoré teraz využívajú firemné pevné disky podnikovej triedy Ultrastar DC HC550 CMR o kapacitách 16 TB a 18 TB. Tieto nové platformy s kapacitou až 1 836 PB v skrini o výške 4U sú k dispozícii už teraz a je na nich poskytovaná päťročná obmedzená záruka. Očakáva sa, že budúci štvrťrok budú nasledovať platformy Ultrastar vybavené pevnými diskami Ultrastar DC HC650 20 TB SMR.

Ultrastar Data60 a Data102 sú kľúčovými prvkami segregovaného úložiska a infraštruktúry SDS novej generácie. Ultrastar Serv60+8 je vysokokapacitný hybridný ukladací server s výpočtovou súčasťou. Tieto platformy Ultrastar riešia náročné potreby veľkých podnikových zákazníkov, výrobcov OEM, poskytovateľov cloudových služieb a integrátorov, ktorí vyžadujú riešenie s vysokou ukladacou hustotou, zdieľanými pevnými diskami alebo hybridné úložisko. Data60 a Data102 poskytujú flexibilitu na špecifikovanie kombinácií HDD a SSD s až 24 sloty pre jednotky konfigurovanými s diskami SSD, zatiaľ čo Serv60+8 ponúka výber procesorov, pamätí a jednotiek. To všetko umožňuje organizáciám dosiahnuť rovnováhu medzi kapacitou, výkonom a nákladmi.

S využitím svojich znalostí charakteristík a systémov pevných diskov spoločnosť Western Digital v rámci týchto platforiem implementovala dve inovácie dizajnu na zvýšenie spoľahlivosti dát. Patentovaná technológia IsoVibe spoločnosti Western Digital pomáha zabezpečiť konzistentný výkon aj pri veľkom pracovnom zaťažení. Inovatívna technológia ArcticFlow spoločnosti Western Digital pre zónové chladenie naviac umožňuje diskom pracovať pri nižších a konzistentnejších teplotách než bežné systémy, čo prináša zníženie otáčok ventilátorov, zníženie vibrácií, nižšiu spotrebu energie, tichšiu prevádzku a vo výsledku aj vyššiu spoľahlivosť. Kombinácia technológií IsoVibe a ArcticFlow preukázateľne znižuje počet vrátených pevných diskov o 62 % v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami platforiem spoločnosti Western Digital.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk