HP, Valve a Microsoft s novým VR headsetom prekonávajú bariéry vzdialeností

HP, Valve a Microsoft s novým VR headsetom prekonávajú bariéry vzdialeností

HP Reverb G2 je náhlavná sada pre VR s najväčším rozlíšením medzi hlavnými dodávateľmi.

HP predstavilo svoju najnovšiu náhlavnú súpravu pre virtuálnu realitu (VR) HP Reverb G2, vyvinutú v spolupráci so špičkami v odvetví, firmami Valve a Microsoft. HP Reverb G2 je náhlavná súprava pre virtuálnu realitu s najväčším rozlíšením medzi hlavnými svetovými dodávateľmi, ktorá ponúka špičkovú optiku, inside-out tracking, priestorové 3D audio, prirodzené pohyby, komfort pri dlhom nosení a plug-and-play podporu pre Windows Mixed Reality a SteamVR.

Vývoj novej, lepšej skúsenosti s virtuálnou realitou

Prostredie virtuálnej reality sa mení a spolu s tým sa vyvíjajú aj spôsoby, akými ľudia spolupracujú s technológiou i medzi sebou navzájom. V apríli bolo v SteamVR za mesiac zaznamenaných o takmer milión prihlásených náhlavných sád viac, čím sa strojnásobil predchádzajúci najväčší mesačný prírastok. Očakáva sa, že do roku 2021 bude 25-30 % zamestnancov pracovať niekoľko dní v týždni z domu a hľadať nové spôsoby spolupráce. Preto sa musia vyvíjať aj technológie, aby napĺňali meniace sa potreby zákazníkov s flexibilitou v mnohých rôznych odvetviach a platformách.

HP na základe úzkej spolupráce s firmami Valve a Microsoft prináša zákazníkom špičkovú zobrazovaciu, audio a pohybovú technológiu spolu s hladkou integráciou platforiem Windows Mixed Reality a SteamVR. Pri zachovaní všetkých osvedčených prvkov z HP Reverb G1, vrátane LCD displejov v ľahkom prevedení s najväčším rozlíšením v odvetví a pri zahrnutí nových aspektov - zorného poľa 114 stupňov pre lepšie vnorenie, vylepšeného audia s novými reproduktormi poskytujúcimi priestorový zvuk, sledovanie pomocou štyroch kamier pre 1,4 krát lepšie zachytenie pohybu a zvýšeného komfortu pre dlhšie relácie virtuálnej reality - je táto náhlavná sada pre virtuálnu realitu bez kompromisov určená pre hranie, tvorbu, spoluprácu a učenie.

Kľúčové vlastnosti Reverb G2:

 • Imerzívne zobrazovanie:
  • Nové objektívy navrhnuté firmou Valve zaručujú so svojou optikou fantastické zosilnenie vizuálneho zážitku a obmedzujú plný nástenný RGB prúžok, pričom poskytujú 2K rozlíšenie pre každé oko. Používateľ môže zreteľnejšie vidieť text a štruktúry, čo mu prináša lepší zážitok a umožňuje dokonalejšiu retenciu. Zorné pole 114 stupňov naviac podporuje lepšie vnorenie sa do VR.
 • Zvuk v 3D s priestorovým audiosystémom:
  • Nové reproduktory sú umiestnené 10 mm od uší a ponúkajú vyšší komfort počas nasadzovania a skladania z hlavy. Nové riešenie audiosystému je navyše pripravené na priestorové audio, čo umožňuje používateľovi zažívať pri vnorení do svetov virtuálnej reality naozajstný pocit 3D priestoru - s podporou pre priestorové audio Microsoft a nový formát priestorového zvuku HP Labs, ktorý je súčasťou umelej inteligencie, nového spracovania signálov a psychoakustiky.
 • Prirodzené pohyby:
  • Ovládače sú vybavené novými intuitívnymi ovládacími funkciami, vrátane optimalizovaného usporiadania tlačidiel, vynikajúceho používania a hernej kompatibility, ale aj možnosti predbežného spárovania s Bluetooth® pre jednoduché nastavenie okamžite po vybalení. Modul Windows Mixed Reality so štyrmi kamerami ďalej ponúka 1,4 krát lepšie zachytenie pohybu, zachovanie šiestich stupňov voľnosti a elimináciu potreby vonkajších senzorov alebo svetelných tyčí.
 • Komfort pri dlhom nosení:
  • Náhlavná sada pre virtuálnu realitu HP Reverb G2 je komfortnejšia než predchádzajúca generácia vďaka zvýšenému vankúšu tvárovej masky pre lepšie rozloženie váhy pri dlhších reláciách virtuálnej reality a tiež vďaka voliteľnému vymeniteľnému tvárovému tesneniu pre jednoduché čistenie medzi reláciami. Používateľ môže pri pohybe tam a späť z virtuálneho do reálneho sveta ľahko obrátiť tvárovú masku o 90 stupňov.
 • Všetko je plynulé:
  • HP Reverb G2 zahŕňa podporu Windows Mixed Reality pre plug-and-play s najnovšími verziami Windows, čo umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie a kompatibilitu SteamVR pri prístupe k obľúbeným hrám a aplikáciám komunity.

Cena a dostupnosť: HP Reverb VR G2 bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 599 eur bez DPH.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk