LAMAX prináša autokameru ukrytú v spätnom zrkadle: S9 Dual

LAMAX prináša autokameru ukrytú v spätnom zrkadle: S9 Dual

Autokamera LAMAX S9 Dual premení spätné zrkadlo vášho vozidla v záznamové zariadenie, navyše tak nenápadné, že si ho zvonku všimne len málokto.

Hlavnou výhodou kamery do auta LAMAX S9 Dual je, že plne nahradí spätné zrkadlo. Plocha zrkadla je dotyková a môže slúžiť práve jednak ako displej - ukáže to, čo aktuálne kamera sníma - alebo sa tlačidlom zobrazovanie vypne a tým opäť funguje ako zrkadlo. Súčasťou kamery je aj rozširujúci snímač sledujúci situáciu za autom, čo ešte ďalej rozširuje sledovaný priestor. Kým predná kamera ponúkne široký uhol snímajúci 150 stupňov, tj. okrem vášho pruhu ešte pruhy susedné, prípadne aj chodník či krajnicu, tá zadná sníma 130stupňový uhol.

Nová autokamera navyše podporuje hlasové ovládanie - pamätá si celkovo 12 rôznych povelov v angličtine, ktoré sú ale natoľko jednoduché na zapamätanie, že ich zvládne aj užívateľ, pre ktorého sú inak cudzie jazyky neprekonateľný problém. Napríklad po povele "LAMAX, photo!" kamera automaticky vyfotí situáciu pred vozidlom, iný krátky povel potom napríklad zamkne práve zaobstarávaný záznam. Výhodou je, že kameru LAMAX S9 Dual nemusíte každý deň inštalovať za predné sklo, ale akonáhle ju zacvaknete za zrkadlo, môžete ju tam aj vďaka jej nenápadnému vzhľadu nechať napevno. Akonáhle naštartujete vozidlo, kamera sa automaticky zapne, takže na to nie je potrebné myslieť zakaždým, keď si sadnete za volant.

Autokamera LAMAX S9 Dual obsahuje databázu rýchlostných radarov v 37 krajinách Európy, vďaka čomu presne viete, kde by ste si mali strážiť rýchlosť, čo môže ušetriť aj nejaké tie financie za pokuty. V nastaveniach je možné do videa vložiť aj údaje o rýchlosti, polohe a času, ktoré sa tu budú zobrazovať formou vodoznaku. Vďaka tomu, že je zariadenie LAMAX S9 Dual vybavené technológiou Wi-Fi, môžete ho s telefónom bezdrôtovo spárovať. Cez pridruženú mobilnú aplikáciu sa potom získané záznamy prenášajú rýchlo priamo do mobilného telefónu, kde je možné zároveň aj upraviť. Navyše možno smartfón využiť aj ako diaľkové ovládanie.

Rovnako ako predná, tak i zadná kamera je vybavená optický senzorom vo Full HD rozlíšení, ktorý dokáže natočiť ostré video v šere aj tme. Vďaka novým snímacím čipom a frekvencii 30sn bude výsledný záznam čitateľný aj vo vyšších rýchlostiach a detaily, ako ŠPZ alebo tváre ľudí, budú jasne zreteľné. Podpora technológií typu LDWS alebo FCWS vás zase upozorní vtedy, keď nečakane vybočíte zo svojho pruhu, prípadne vám pomôže dodržať bezpečnú vzdialenosť od vozidiel pred vami. Zadná kamera potom ponúka aj sekundárnu funkciu parkovacieho asistenta, kedy sa jej obraz prenáša na displej zrkadla.

Parametre LAMAX S9 Dual:

 • Rozlíšenie videa prednej kamery: Full HD (1920 × 1080) @ 30 FPS
 • Rozlíšenie videa zadnej kamery: Full HD (1920 × 1080) @ 30 FPS
 • Uhol záberu: 150 ° a 130 °
 • Formát videa: MOV, kompresia H.264
 • Rozlíšenie fotografie: 2 Mpx
 • Formát fotografie: JPG
 • Zvuk: Vstavaný mikrofón s možnosťou vypnutia
 • Dotykový displej: 9,66 "IPS
 • Pamäť: Micro SD až 64 GB
 • Konektivita: Wi-Fi, Mini USB
 • Funkcia: GPS modul s detekciou radarov, hlasové ovládanie, WDR, parkovací režim, G-senzor, záznam do slučky, ochrana súborov, automatické spustenie, šetrič obrazovky, nastaviteľný jas displeja, nastavenie expozície, nastavenie jednotiek rýchlosti, nastaviteľné vodoznaky vo videu (čas a dátum, rýchlosť, GPS súradnice)
 • Jazyky menu: čeština, angličtina, nemčina, slovenčina, poľština, maďarčina
 • Batéria: 500 mAh
 • Rozmery: 257 x 71 x 38 mm
Zdroj: LAMAX

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk