TP-Link rozširuje sériu produktov o Wi-Fi kameru a dvojicu gigabitových switchov

TP-Link rozširuje sériu produktov o Wi-Fi kameru a dvojicu gigabitových switchov

TP-Link rozširuje sériu produktov pre inteligentnú domácnosť o Wi-Fi kameru Tapo C100 a zároveň uvádza na trh dvojicu nových modelov unmanaged switchov (prepínačov) LS1008G a LS1005G zo série LiteWave.

Wi-Fi kamera Tapo C100

Kamera Tapo C100 je rovnako ako skôr predstavený model C200 osadená snímačom, ktorý zvládne nahrávať video v krištáľovo čistom, vysokom rozlíšení, konkrétne Full HD 1080p, s vysokým jasom aj ostrosťou výsledného záznamu. Zariadenie disponuje taktiež funkciou nočného videnia, s ktorou dokáže snímať objekty až do vzdialenosti 9 metrov. To vám zaistí pokojné spanie. A videozáznamy sú automaticky ukladané na microSD kartu s kapacitou až 128 GB, čo znamená až 384 hodín (16 dní) záznamu, čo bolo dosiahnuté aj pri laboratórnych testoch.

Detekcia pohybu znamená spustenie alarmu

Kameru samozrejme môžete umiestniť kamkoľvek, ideálne však tak, aby mala dostatočný rozhľad, takže napríklad ku vchodu do domu alebo do garáže. Akonáhle zariadenie deteguje pohyb, príde vám na váš mobilný telefón upozornenie formou SMS, na základe ktorého následne môžete overiť, či ide o planý poplach (napríklad mačku) alebo skutočne niečo vážne, napríklad vlámanie. Následne máte možnosť prostredníctvom zariadení na diaľku spustiť svetelné a zvukové efekty, ktoré nezvaného návštevníka takmer spoľahlivo vystrašia a potvrdia, že máte dôkazy o jeho prítomnosti na zázname.

Obojstranný prenos zvuku umožňuje vzdialenú komunikáciu

Vďaka funkcii obojstranného prenosu zvuku môžete prostredníctvom kamery napríklad upokojovať vášho psíka, ktorý sa bojí sám doma, oznamovať svojim deťom, kedy sa vrátite z práce, alebo napríklad upozorniť potenciálneho narušiteľa, že sa nachádza na vašom výsostnom území. To všetko jednoducho nastavíte pomocou bezplatnej mobilnej aplikácie Tapo Camera, ktorú môžete brať ako diaľkové ovládanie. Pri zapojení viacerých kamier vám pre sledovanie záznamov alebo živých prenosov z nich stačí jediná aplikácia. Pomocou aplikácie zapnete aj režim súkromia, ktorý aktivujete vtedy, keď ste doma a nahrávanie ani detekcia pohybu teda nie sú zapnuté. Súkromie je podporené aj tým, že sa záznamy neukladajú nikam externe (na server či cloud), ale lokálne, na už spomenutú microSD kartu.

Kľúčové vlastnosti kamery Tapo C100:

 • Video s vysokým rozlíšením: Zachyťte každý detail v krištáľovo čistom obraze s rozlíšením 1080p.
 • Pokročilé nočné videnie: Dokonca aj v noci môže kamera zaznamenávať dianie až do vzdialenosti približne 9 metrov.
 • Detekcia pohybu a upozornenie: Ak bude detegovaný pohyb, dostanete upozornenie na mobil.
 • Zvukový a svetelný alarm: Spusťte svetelné a zvukové efekty, aby ste vydesili nežiaducich návštevníkov.
 • Obojsmerné audio: Komunikujte s ostatnými prostredníctvom integrovaného mikrofónu a reproduktoru.
 • Bezpečné úložisko: Podporuje karty microSD (až 128 GB).

Domáce stolné switche LS1005G a LS1008G

Switche, alebo aj prepínače, sú určené pre pevné káblové pripojenie koncových zariadení (počítačov, herných konzol, inteligentných televízorov, tlačiarní, VDSL routerov a podobne) k miestnej dátovej sieti. Hlavným účelom pripojenia týchto periférií prostredníctvom káblov je využitie maximálnej dostupnej dátovej priepustnosti vo chvíli, kedy máte v pláne vykonávať nejakú aktivitu náročnú na množstvo prenášaných dát, napríklad hrať on-line hry alebo sledovať filmy vo vysokom rozlíšení, prípadne streamovať živé video. Káblová sieť totiž minimalizuje latenciu, čo je pre niektoré on-line aktivity úplne kľúčové. Okrem vyššie uvedeného takéto riešenie ocenia napríklad obchodníci na komoditných trhoch alebo operátori IP bezpečnostných kamier.
TP-Link teraz rozšíril svoje už existujúce portfólio switchov o dvojicu stolných modelov, LS1008G a LS1005G, ktoré sú určené ako pre bežné domáce využitie, tak aj pre inteligentné domácnosti alebo menšie podniky.Tieto dva prepínače idú po dizajnovej stránke v šľapajach už skôr predstavených modelov, predovšetkým LS1005 a LS1008, na ktoré odkazujú aj v názve. Minimalistické prevedenie oživuje zvlnený povrch plastového puzdra a na zadnej strane sa nachádza päť alebo osem portov typu RJ45 s automatickým rozpoznaním rýchlosti 10, 100 alebo 1 000 Mbit/s, a to s podporou Auto-MDI/MDIX. Čo sa týka riadenia toku (flow control), oba modely podporujú štandard IEEE 802.3x, v dôsledku čoho je maximálne využitá šírka pásma a prenos dát je spoľahlivejší. Rovnako ako skôr predstavené switche od TP-Linku, aj modely LS1005G a LS1008G majú výhodu v tom, že ich inštalácia prebieha formou „Plug and Play“, teda ich stačí zapojiť a už sa nemusíte zaoberať žiadnou ďalšou konfiguráciou. Za zmienku stoja aj „zelené“ technológie Green Ethernet a fanless dizajn (riešenie bez ventilátora), ktoré redukujú spotrebu energie a zaisťujú tichú prevádzku.

Kľúčové vlastnosti LS1005G/LS1008G

 • 5/8x RJ45 portov s automatickou adaptáciou 10/100/1000 Mb/s podporujúcich Auto-MDI/MDIX
 • Technológia Green Ethernet šetrí spotrebu energie
 • Riadenie toku IEEE 802.3x zaisťuje spoľahlivý prenos dát
 • Plastové puzdro a stolný dizajn aj možnosť upevnenia na stenu
 • Plug and play, bez nutnosti konfigurácie
 • Dizajn bez ventilátora zaisťuje tichú prevádzku
Zdroj: TP-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk