TP-Link uvádza na trh smart zásuvku TAPO a router Archer C80

TP-Link uvádza na trh smart zásuvku TAPO a router Archer C80

TP-Link predstavil koncom minulého roku novú sériu produktov pre inteligentnú domácnosť TAPO. Na úvod v jej rámci uviedla domácu bezpečnostnú Wi-Fi kameru Tapo C200, ku ktorej sa teraz pridáva tiež mini inteligentná Wi-Fi zásuvka Tapo P100, ktorá môže slúžiť ako jeden zo základov inteligentnej domácnosti. Na trh taktiež uvádza nový bezdrôtový gigabitový MU-MIMO router TP-Link Archer C80.

Tapo P100

Jedným z hlavných benefitov novej zásuvky je možnosť ovládania na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie Tapo, vďaka ktorej môžete pripojené zariadenia zapnúť alebo vypnúť, nech už ste kdekoľvek. Nie ste si istí, či ste pred odchodom z domu vypli sporák alebo si naopak pred návratom chcete dopredu rozsvietiť svetlo? So zásuvkou Tapo P100 a pridruženou aplikáciou žiadny problém.

Správu zariadení si môžete naplánovať

V tej istej aplikácii si môžete dopredu nastaviť plán automatickej správy zariadení, ale tiež vytvoriť zoznamy časovačov pre pripojenú elektroniku. Naprogramovať si tak môžete napríklad rozsvietenie svetiel pred návratom z práce, ktoré už tak nebudete musieť zakaždým nastavovať manuálne.

Slúži aj ako prevencia proti zlodejom

Mini inteligentná Wi-Fi zásuvka TP-Link Tapo P100 podporuje aj takzvaný režim v neprítomnosti, ktorý na náhodnej báze zapína a vypína pripojené zariadenia, napríklad už zmienené svetlá, takže si prípadný zlodej nikdy nemôže byť istý, či je alebo nie je v danú chvíľu niekto doma, a radšej nepokúša šťastie.

Ovládať ju môžete tiež hlasom

Svoju inteligentnú zásuvku Tapo P100 môžete okrem aplikácie ovládať tiež hlasovými príkazmi. K dispozícii je podpora digitálnych asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. Spomínanou aplikáciou potom zásuvku aj jednoducho nastavíte, nepotrebujete k tomu žiaden rozbočovač. Vďaka kompaktnému a úspornému dizajnu táto inteligentná zásuvka neblokuje okolité zástrčky pre ostatné spotrebiče.

Kľúčové vlastnosti mini inteligentnej Wi-Fi zásuvky Tapo P100:

 • Diaľkové ovládanie: Prostredníctvom aplikácie Tapo môžete pripojené zariadenia okamžite zapnúť/vypnúť, nech ste kdekoľvek
 • Plán: Prednastavte si plán automatickej správy zariadení
 • Časovač: Vytvorte zoznamy časovačov pre pripojenú elektroniku
 • Ovládanie hlasom: Spravujte svoju inteligentnú zásuvku pomocou hlasových príkazov prostredníctvom Amazonu Alexa alebo Google Assistant
 • Režim v neprítomnosti: Automaticky zapína a vypína zariadenia v rôznych časoch, aby sa nadobudol dojem, že je niekto doma
 • Kompaktný dizajn: Mini-veľkosť, aby sa zabránilo blokovaniu susedných zásuviek
 • Jednoduché nastavenie a používanie: Nie je potrebný žiaden rozbočovač, môžete ju rýchlo nastaviť a jednoducho spravovať pomocou bezplatnej aplikácie
 • Technické požiadavky na zdroj elektrickej energie: AC 220-240 V~50/60 Hz 10 A
 • Rozmery (V x Š x D): 51 x 72 x 40 mm
 • Materiál: polykarbonát
 • Tlačidlá: tlačidlo pre zapínanie; stavová LED dióda
 • Maximálna záťaž: 2 300 W, 10 A
 • Obsah balenia: mini smart Wi-Fi zásuvka Tapo P100; používateľská príručka

Archer C80

TP-Link predstavuje na trhu nový bezdrôtový gigabitový MU-MIMO router TP-Link Archer C80, určený pre využitie v domácnostiach a menších firmách, ku ktorého zásadným funkciám patrí podpora štandardu Wi-Fi 802.11ac Wave2 či technológia 3x3 MIMO, vďaka ktorej dokáže prenášať a prijímať dáta v troch oddelených prúdoch.

Stabilné pripojenie vďaka novým technológiám

Archer C80 ponúka podporu štandardu Wi-Fi 802.11ac Wave2, vďaka čomu dosahuje jeho rýchlosť bezdrôtového pripojenia až 1300 Mb/s v pásme 5 GHz a 600 Mb/s v pásme 2,4 GHz. Pre jednoduchšie úlohy typu odosielania e-mailov alebo surfovania na webe je možné používať pripojenie v pásme 2,4 GHz, pri aplikáciách náročnejších na šírku pásma, ako sú on-line hry alebo streamovanie vo formáte HD a vyššie, potom využijete komunikáciu v pásme 5 GHz. Výhodou je, že obe pásma dokážu fungovať vedľa seba.

Zvýšené pokrytie celej domácnosti

Hneď na prvý pohľad sú zrejmé štyri externé, vysoko výkonné antény, ktoré podporujú technológiu Beamforming alebo formovanie lúča. Tá dokáže detegovať vzdialenejšie koncové zariadenia či zariadenia s nižším výkonom, a smerovať signál Wi-Fi priamo k nim. Tým zvýši silu signálu dostupného pre dané zariadenie a zároveň aj možnú vzdialenosť pripojených zariadení od routeru.

Jedným z hlavných benefitov routeru Archer C80 je efektívna komunikácia vďaka technológii MU-MIMO, ktorá umožňuje súbežné pripojenie viacerých zariadení v tom najlepšom aktuálne dostupnom pásme. V dôsledku toho na jednotlivých zariadeniach ani nepoznáte odozvu a napríklad on-line video si pustíte bez nepríjemného sekania. Konkrétne v tomto prípade router podporuje štandard 3 x 3 MIMO, a dokáže tak vysielať a prijímať dáta v troch prúdoch. Pri počítačoch, ktoré sú s týmto štandardom tiež kompatibilné, dochádza k dokonalému spárovaniu a omnoho vyššej účinnosti oproti routerom s 2 x 2 MIMO.

Medzi ďalšie špecifikácie sa radí funkcia Smart Connect, ktorá routeru napomáha pri automatickom prepínaní každého zariadenia k aktuálne najlepšiemu dostupnému Wi-Fi pásmu, alebo funkcia s názvom Airtime Fairness, ktorá bráni spomaľovaniu starších zariadení pripojených k sieti. Dôsledkom je hladká bezdrôtová komunikácia bez odozvy.

Plné gigabitové porty

Súčasťou routeru sú gigabitové ethernetové porty, z ktorých jeden je typu WAN a štyri LAN, vďaka ktorým je aj pri pripojení po drôte možné dostať sa na maximálnu možnú úroveň. Rýchle a spoľahlivé pripojenie je možné využiť pre stolné počítače, úložisko, inteligentné televízie alebo napríklad herné konzoly.

Myslené je aj na bezpečnosť

Ako už tradične pri produktoch TP-Linku, aj pri routeri Archer C80 je myslené na správu bezpečnosti vrátane rodičovskej kontroly alebo siete pre hosťov, pre ktoré môžete vytvoriť samostatné Wi-Fi pripojenie s oddeleným SSID pre vyššiu úroveň súkromia.

V neposlednom rade potom model Archer C80 jednoducho nastavíte v priebehu niekoľkých minút prostredníctvom intuitívneho webového rozhrania alebo mobilnej aplikácie Tether. Tá umožňuje spravovať nastavenie domácej bezdrôtovej siete z akéhokoľvek zariadenia s Androidom alebo iOS.

Kľúčové vlastnosti Archer C80:

 • WiFi 802.11ac Wave2 – 600 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 1300 Mb/s v pásme 5GHz
 • Technológia MU-MIMO – Tri simultánne dátové toky pomáhajú zariadeniam dosiahnuť optimálny výkon tým, že zlepšia komunikáciu
 • Zvýšené pokrytie Wi-Fi – Technológia Beamforming poskytuje vysoko efektívne bezdrôtové pripojenie
 • Záruka bezpečnosti – pokročilé funkcie, ako je rodičovská kontrola, správa siete a riadenie prístupu, poskytujú silnú záruku na bezpečnosť Wi-Fi
 • Inteligentné pripojenie – Funkcia Smart Connect nasmeruje klientov do menej preťaženého pásma a funkcia Airtime Fairness optimalizuje využitie času
Zdroj: TP-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk