TCL predstavuje nové koncepty flexibilných mobilných displejov

TCL predstavuje nové koncepty flexibilných mobilných displejov

Ako prvý na svete pred časom ukázali koncept tabletu s na trikrát zloženým displejom a teraz prezentuje ďalší unikát, ktorým je koncept smartfónu s vysúvacím displejom. Oba koncepty predstavujú to najnovšie v oblasti vývoja flexibilných displejov pre smart zariadenia.

Vedľa skladacích zariadení ponúka TCL aj nové spôsoby, ako využiť flexibilnú zobrazovaciu technológiu AMOLED. Rozvinula preto koncept prvého smartfónu s vysúvacím displejom na svete. Tento koncept, ktorý má hrúbku iba 9 mm, mení štandardný dizajn smartfónov. Využíva rolovací AMOLED displej s internými motorčekmi k rozšíreniu displeja z veľkosti 6,75 palcov na veľkosť 7,8 palcov jednoduchým stlačením tlačidla. Výsledkom je nové zariadenie, ktoré dokáže v užívateľskom rozhraní rozdeliť obrazovku a umožní prácu na viacerých úlohách naraz. Vďaka systému rolovania nemá zariadenie žiadne predely ani záhyby vyskytujúce sa u skladacích AMOLED displejov. V okamihu, keď sa posuvný panel nepoužíva, využíva pokročilé mechaniky na zakrytie flexibilného displeja.

Hoci väčšinou sa vývoj v oblasti skladacích zariadení zameriava na smartfóny, TCL sa domnieva, že túto technológiu možno využiť aj pre väčšie obrazovky. Preto nedávno predstavila koncept na trikrát zloženého tabletu, ktorým chce definovať vývoj úplne novej produktovej kategórie. Funkčný prototyp pritom využíva obe technológie ohybu displeja, ktoré TCL vymyslela - DragonHinge a ButterflyHinge. Tie dokážu desaťpalcový tabletu premeniť na 6,65palcové zariadenie s pomerom strán 20,8: 9 a 3K rozlíšením displeja. Ide o prvý tablet s veľkou obrazovkou, ktorý využíva dvojitý kĺb, pomocou ktorého sa zloží.

Informácie o cenách a dostupnosti konceptov TCL s ohybnými či vysúvacími displejmi smartfónov neboli zatiaľ oznámené.

Zdroj: TCL

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk