Western Digital posilňuje možnosti mobilných aplikácií pre obdobie 5G

Western Digital posilňuje možnosti mobilných aplikácií pre obdobie 5G

Nová pamäť iNAND MC EU521 s funkciou Write Booster pre výrazné zvýšenie výkonu pri sekvenčnom zápise umožní pri úložiskách smartfónov dosahovať rýchlosť až 800 MB/s pri štandardoch UFS 3.1 JEDEC.

Pamäťové flash čipy Western Digital iNAND MC EU521 pre internú pamäť umožňujú výrobcom a vývojárom mobilných zariadení využiť naplno výhody širokopásmového rozhrania UFS 3.1 (4/2) a taktiež technológiu SLC (single-level cell) NAND pri načítaní do medzipamäti. Nová použitá technológia umožňuje zvýšiť rýchlosť sekvenčného zápisu až na turbo rýchlosť dosahujúcu 800 MB/s a zabezpečí tak vysoký používateľský komfort a lepšiu prácu s aplikáciami ako sú sťahovanie formátov 4K a 8K, presúvanie veľkých súborov z cloudových úložísk alebo hraní hier. Pamäťové chipy iNAND EU521 budú dostupné od marca tohoto roku v kapacitách 128 GB a 256 GB.

Smartfóny teraz vyžadujú vyšší výkon a vyššiu ukladaciu kapacitu. Stávajú sa z nich čím ďalej častejšie primárne zariadenie pre všetky aktivity od streamovania videa, prehrávania hudby, hrania hier a fotografovanie až po bezhotovostné platby alebo využívanie mapových aplikácií. Načítanie do medzipamäti pomocou SLC a funkcie Write Booster u pamätí iNAND EU521 predstavuje niekoľko kľúčových výkonnostných vylepšení, ktoré v spojení s 5G sieťou poskytnú napríklad rýchlejšie streamovanie filmov, tak rýchlo, ako nikdy predtým.

Huibert Verhoeven, viceprezident a generálny manažér spoločnosti Western Digital pre segment Automotive, Mobile a Emerging business

Western Digital pre mobilné zariadenia

Produktová rada Western Digital iNAND poskytuje ukladacie riešenie pre smartfóny a mobilné zariadenia. Využíva technológiu 3D NAND s 96 vrstvami a pokročilé technológie rozhrania UFS, ktoré zvyšujú používateľský komfort. Táto rada komerčných produktov pre interné pamäte je navrhnutá tak, aby udržala vysoký a stabilní výkon pri aplikáciách náročných na prenos dát, ako sú 4K/8K video, rozšírená alebo virtuálna realita a umelá inteligencia. Spoločnosť taktiež ponúka doplnkové pamäťové karty a inovatívne zariadenia pre ukladanie dát ale produkty na dobíjanie mobilných zariadení.

Zdroj: Western Digital

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk