S príchodom nových konzol nebola nikdy investícia do RTX grafiky lepšou voľbou

S príchodom nových konzol nebola nikdy investícia do RTX grafiky lepšou voľbou

A ak hľadáte kompaktnú formu, tak to tiež nie je problém.

Asi nikto nepochybuje o tom, že ray-tracing je budúcnosťou hrania. Už len v zrode tejto technológie v mainstreame, ktorý momentálne zažívame prináša táto technológia úžasný pokrok v hernom vizuále a dá sa predpokladať, že to takto bude pokračovať ďalej.

Ak si však chcete vychutnať vizuálnu krásu ray-tracingu tak treba mať na pamäti, že technológia je dosť nemilosrdná k výkonu a preto potrebujete tých najlepších z najlepších. A nakoľko AMD zatiaľ žiadne grafické karty s podporou ray-tracingu neponúka, tak vašou jedinou voľbou pri výbere sú grafické karty Nvidie.

Ak si vystačíte s nižším rozlíšením, tak vás určite potešia grafické karty NVIDIA RTX 2060 a NVIDIA RTX 2060 Super, no ak vám rozpočet dovolí siahnuť hlbšie do vrecka, tak sú tu pre vás NVIDIA RTX 2070, NVIDIA RTX 2070 Super, NVIDIA RTX 2080, NVIDIA RTX 2080 Super a NVIDIA RTX 2080 Ti. A ak hľadáte ultimátny výkon, tak je tu pre vás RTX Titan, ktorá je najvýkonnejšou grafickou kartou s podporou ray-tracingu.

Čo však, ak hľadáte niečo prenosnejšie? Asi nikto neočakáva, že budete zo sebou svoju veľkú PC zostavu vláčiť aj na cestách, no v dnešnej dobe existujú už aj riešenia pre tých, ktorí sa snažia skĺbiť epický výkon s prenosnosťou zariadenia. A v dnešnej dobe to nie je nič, nad čím by ste mali zdvihnúť obočie, pretože notebooky s vysokým výkonom a výhodou prenosnosti sú bežnou súčasťou trhu. Nvidia však ponúka aj svoju sériu RTX grafických čipov pre notebooky a nájdete ich pod názvami NVIDIA RTX 2060, NVIDIA RTX 2070 a NVIDIA RTX 2080.

Samozrejme, notebooky s podporou NVIDIA RTX sa cenovo pohybujú trochu vyššie, ako bežné notebooky, no investícia notebooku s podporou tejto technológie sa vám odvďačí tým, že keď na konci tohto roka prídu nové konzoly, tak budete vy pripravení na technológie, ktoré prinesú.

Ak teda hľadáte nekompromisný výkon s podporou ray-tracingu, no zároveň chcete niečo, čo nebude priklincované k zemi, tak notebooky s NVIDIA RTX grafickými čipmi sú logickou voľbou.

Prečo? Lebo aj Playstation 5 a aj Xbox Series X prinesú vo svojich „vnútornostiach“ hardvérovú podporu ray-tracingu a nadviažu tak na prácu, ktorú vykonala spoločnosť Nvidia v tejto oblasti. Asi nikto teda nepochybuje o tom, že vďaka rozšíreniu ray-tracing hardvéru aj do konzolového priestoru z toho bude ťažiť aj PC herný svet, pretože podpora ray-tracingu zo strany herných vývojárov bude logickou vecou.

Počet ray-tracing hier sa tak bude nepochybne rozširovať a patrí medzi ne napríklad aj očakávaná RPG hra od štúdia CD Projekt RED Cyberpunk 2077. Technológiu však podporujú aj hry ako Call of Duty: Modern Warfare, Wolfenstein: Youngblood, Shadow of the Tomb Raider, Battlefield V či Control. A ďalšie budú nepochybne pribúdať.


Zdroj: PR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk