150 tisíc predaných hier, 2768 balíkov za jeden deň a nový majiteľ. To bol rok 2019 v podaní ProGamingShop.sk

150 tisíc predaných hier, 2768 balíkov za jeden deň a nový majiteľ. To bol rok 2019 v podaní ProGamingShop.sk

Ďalšia rekapitulácia na obzore.

Keď už sme si zhodnotil rok 2019 my, tak ostáva ešte jedna vec. Poskytnúť vám prehľad zaujímavostí z prostredia nášho partnera, siete obchodov Progamingshop.sk. Pretože aj tam sa diali zaujímavé veci.

V prvom rade, obchod ProGamingShop v roku 2019 predal viac ako 150 tisíc hier na PC a konzoly, čo znamená, že predal jednu hru každé štyri minúty. Na Slovensku má 18 predajní, ktoré každý týždeň privítajú v priemer 34 tisíc zákazníkov.

Na konci minulého roka však nastala jedna veľká zmena. 100% novým vlastníkom e-shopov a retail obchodov ProGamingShop.sk a MP3.sk sa stala spoločnosť WESTech, ktorý je jeden z najväčších slovenských distribútorov v oblasti IT. „Po vstupe spoločnosti WESTech v júni 2018 do našej spoločnosti sme sa rozhodli naplno využiť spoločný potenciál. Spoločne sme preto rozšírili predajnú sieť o ďalšie tri predajne v Trnave, v Banskej Bystrici a v Košiciach na aktuálnych 18 predajní,“ uviedol Miroslav Lakatoš, obchodný riaditeľ spoločnosti ARAŠID, ktorá obchody ProGamingShop.sk prevádzkuje. Tržby spoločnosti na náročnom, vysoko-konkurenčnom trhu so spotrebnou elektronikou a IT následne vzrástli medziročne o 10 %. Rozšírilo sa aj produktové portfólio: pribudli do neho produkty od renomovaných značiek LENOVO, ASUS, JBL, Logitech a rozšírilo sa portfólio produktov Apple.

Matej Sršeň, generálny riaditeľ spoločnosti WESTech, zdôraznil, že získaním úplnej kapitálovej kontroly nad spoločnosťou ARAŠID na konci roku 2019 sa firme otvárajú ďalšie možnosti v jej rozvojových aktivitách. „Našou ambíciou je expanzia na zahraničné trhy a posilnenie našej pozície tam, kde už pôsobíme.“ zdôraznil M. Sršeň. Dodal, že tento krok umožní spoločnosti rozšíriť slovenskú retailovú sieť o ďalšie predajne a vytvoriť „flagship store“ ARAŠIDU v Bratislave.

Viac zaujímavostí z obchodu nájdete v infografike nižšie

A ak by vás náhodou zaujímalo, aké boli najpredávanejšie hry obchodu ProGamingShop.sk v roku 2019, tak odkazy na články sú nižšie.

Zdroj: PGS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk