Novinky ASUS z veľtrhu CES 2020

Novinky ASUS z veľtrhu CES 2020

ASUS na veľtrhu CES v Las Vegas vystavuje svoje kompletné produktové portfólio, v rámci ktorého získal aj 11 ocenení.

NOTEBOOKY

Rodina notebookov VivoBook S (S333 / S433 / S533) kombinuje osobitý štýl v podobe výrazných farieb a povrchových úprav s vysokým výkonom vďaka procesorom Intel Core 10. generácie, bezdrôtovej technológii WiFi 6 a grafickým kartám NVIDIA. Rad VivoBook S sa ponúka v rôznych veľkostiach uhlopriečky (13, 14 a 15 palcov). Vďaka týmto vlastnostiam si môžu používatelia vybrať taký VivoBook S, ktorý nielen vyhovuje ich potrebám, ale tiež vyjadruje ich osobný štýl.

ExpertBook B9450 je notebook spĺňajúci náročné potreby mobilných pracovných profesionálov. Ide o vôbec najľahší 14-palcový business notebook na svete. Váži iba 870 gramov a má profil tenký len 14,8 mm. Aj napriek subtílnym rozmerom disponuje ExpertBook B9450 výkonnou batériou, ktorá poskytuje až 24 hodín prevádzky na jedno nabitie aj v prípadoch náročného pracovného zaťaženia. Notebook spĺňa i prísnu americkú vojenskú normu MIL-STD 810G z hľadiska odolnosti. ExpertBook je vybavený procesorom Intel Core i7 alebo i5 10. generácie, až 16 GB pamäte RAM, dvoma slotmi M.2, dvoma portami Thunderbolt 3 a pripojením WiFi 6.

Rad notebookov ProArt StudioBook a mini PC ProArt Station spĺňa potreby tvorcov obsahu a prísne požiadavky Programu NVIDIA RTX Studio. Novinky ProArt využívajú výkon GPU NVIDIA Quadro a GeForce RTX, vrátane technológie Ray Tracing v reálnom čase a AI akcelerácie. Notebooky a stolné počítače RTX Studio výrazne zvyšujú produktivitu a výkon kreatívnych aplikácií. Predstavená zostava zahŕňa aj vlajkovú loď celej rady, ProArt StudioBook One, čo je prvý notebook vybavený grafikou NVIDIA Quadro RTX 6000. K videniu je tiež ProArt StudioBook Pro X s technológiou ASUS ScreenPad 2.0, ktorá zvyšuje produktivitu vďaka ďalšiemu displeju.

Herné notebooky

15-palcový TUF Gaming A15 a 17-palcový model TUF Gaming A17 prinášajú herný výkon vďaka procesorom AMD Ryzen 4. generácie a grafike NVIDIA GeForce RTX 2060. Tieto výkonné GPU založené na architektúre NVIDIA Turing spolupracujú s displejom s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz, a využívajú technológiu Adaptive sync, vďaka čomu je hranie náročných hier úplne plynulé. Herné notebooky TUF Gaming A15 a A17, vyzbrojené väčšími akumulátormi s kapacitou až 90 Wh, poskytujú užívateľom flexibilitu a slobodu tráviť dlhé hodiny mimo dosahu elektrickej zásuvky. Notebooky z rady TUF disponujú odolnosťou vojenskej úrovne, takže sú vhodné aj pre hranie v teréne.

ZÁKLADNÉ DOSKY

ASUS Prime TRX40-Pro je základná doska formátu ATX, ktorá je vytvorená špeciálne pre využitie potenciálu procesorov Ryzen Threadripper 3. generácie. Je vhodná pre tvorcov obsahu, dizajnérov a ďalšie profesionálne využitie. Vďaka kombinácii robustného 16stupňového energetického dizajnu, komplexnej správy chladenia, konektivity najnovšej generácie s tromi slotmi PCIe 4.0 M.2, Intel Gigabit Ethernetu, portom USB 3.2 Gen 2 a inteligentnými možnosťami ladenia je doska Prime TRX40-Pro vhodná pre vysoko výkonné stolové počítače (HEDTA). Karta Hyper M.2 X16 Gen4 je dokonalým doplnkom všetkých základných dosiek ASUS a ROG s čipovou sadou TRX40. Karta umožňuje užívateľom pridať do systému až štyri SSD NVMe disky. S podporou šírky pásma PCIe 4.0 až 16 GT/s a procesorov AMD Ryzen Threadripper pre spúšťacie hardvérové pole RAID využívajúce dráhy CPU PCIe umožňuje karta Hyper M.2 X16 Gen4 vysoký výkon úložiska, ktorý je ideálny pre tvorcov obsahu, editorov videí, ktorí pracujú s video súbormi so 4K a 8K rozlíšením.

MONITORY

ZenScreen MB16ACE je 15,6 palcový mobilný displej s Full HD rozlíšením, ktorý je schopný zdvojnásobiť pracovný priestor užívateľa pri používaní notebooku s rozlíšením 1080p. Zásluhou ultra tenkých rámčekov meria monitor na šírku len 14,2 palca, je tenký 8 mm a ľahký len 0,7 kg, takže sa pohodlne zmestí do väčšiny tašiek na notebook. ZenScreen MB16ACE prichádza aj s novým a vylepšeným puzdrom Smart Case Lite, ktoré je o 35% ľahšie než pôvodné puzdro a funguje ako ochranný kryt aj nastaviteľný stojan.

Monitory ProArt PA248QV a PA278QV sú určené pre potreby kreatívnych profesionálov, ako sú fotografi, editori videí a grafickí dizajnéri. Displeje sú továrne kalibrované a poskytujú vynikajúcu presnosť farieb s priemernou hodnotou Delta E<2 a 100% pokrytím farebného priestoru sRGB / Rec. 709. Obsahujú exkluzívne ASUS funkcie, ako sú ProArt Preset a ProArt Palette s úpravami farieb na šiestich osiach, úpravou úrovne čiernej farby a jasu. Tieto špeciálne funkcie umožňujú užívateľom rýchlo, ľahko a presne dosiahnuť požadovaného vzhľadu.

27-palcový displej ProArt PA278QV ponúka rozlíšenie 2560 x 1440, zatiaľ čo 24,1 palcový displej ProArt Display PA248QV má rozlíšenie 1920 x 1200 a pomer strán 16:10. Oba displeje majú ultra tenké rámčeky po hornej aj bočnej strane panela, takže umožňujú takmer plynulé zobrazenie v zostavách viacerých monitorov. Ponúkajú flexibilné pripojenie a každý z nich obsahuje rozbočovač USB 3.0 na pripojenie vysokorýchlostných pamäťových zariadení a ďalšieho príslušenstva. ProArt Display PA278QV obsahuje porty DisplayPort 1.2, Mini DisplayPort, HDMI 1.4 a Dual-Link DVI-D. Monitor ProArt PA248QV má DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 a D-Sub porty.

TUF Gaming VG27AQL1A je vybavený širším stojanom než majú konkurenčné herné monitory, čím poskytuje zvýšenú stabilitu. Zaujme ultra tenkými rámčekmi a kompatibilitou s VESA DisplayHDR 400 vďaka čomu sú virtuálne herné svety prezentované vo vysokej kvalite. 1440p IPS displej TUF Gaming VG27AQL1A je vybavený obnovovacou frekvenciou až 165 Hz s dobou odozvy 1 milisekundy (MPRT), čo zaručuje plynulé herné zážitky. Monitor je vybavený aj technológiou ELMB SYNC pre aktiváciu ELMB (technológia s nízkym pohybom a rozmazaním) a súčasne premennou obnovovacou frekvencou eliminujúcou tiene a trhanie ostrých zobrazení a vysokú snímkovú frekvenciu počas hernej akcie.

SIEŤOVÉ ZARIADENIA

ZenWiFi Voice je dvojpásmový sieťový router AC1300, ktorý integruje technológiu Amazon Alexa, vďaka čomu je vhodným doplnkom každej inteligentnej domácnosti. Podpora technológie AiMesh umožňuje používať zariadenie ako samostatný router alebo ako súčasť väčšej siete s inými zariadeniami AiMesh. Možno ho použiť v režime opakovania pre zosilnenie signálu akéhokoľvek bezdrôtového routeru. ZenWiFi Voice umožňuje plynulé pripojenie bezdrôtových zariadení a poskytuje prístup k službe Amazon Alexa.

ZenWiFi AX (XT8) obsahuje dva routery WiFi 6 v mesh konfigurácii, ktoré dokážu pokryť výkonným WiFi signálom veľkú plochu. Dosahuje bezprecedentnej priepustnosti s podporou WiFi 6 - až 6600 Mb/s v jednom pásme 2,4 GHz a dvoch pásmach 5 GHz. Dva štýlové satelity ZenWiFi prenášajú dáta rýchlosťou až 4 804 Mb/s, zatiaľ čo pripojení klienti majú prístup k prenosovým rýchlostiam s potenciálom prekročenia gigabitovej hranice.
Plná ponuka funkcií WiFi 6, vrátane MU-MIMO a OFDM, zabezpečuje, že každé zariadenie kompatibilné s WiFi 6 v sieti získa spravodlivý podiel na šírke pásma a to aj vo vysoko preťažených sieťových prostrediach, ako sú bytové domy, koľaje a husté mestské štvrte. Špeciálna konštrukcia antény, izolované vnútorné usporiadanie a technológia AiRadar 2.0 zaisťujú, že ZenWiFi AX poskytuje široké pokrytie a silný signál každému pripojenému zariadeniu. ZenWiFi AX ponúka tiež funkciu, ktorá umožňuje používateľom zvoliť názov ich WiFi sietí, takže si môžu vybrať, či budú mať jeden názov pre všetky pásma alebo rozlíši každé frekvenčné pásmo rôznymi menami.

Sieťový systém ZenWiFi AC (CT8) obsahuje pár routerov AC3000, ktoré poskytujú špičkový výkon s prenosovou rýchlosťou až 3000 M/ s a ​​ponúkajú dizajn inšpirovaný rodinou ZENBOOK. Každý router má elegantný kryt, ktorý pojme štyri zvisle umiestnené a dve diagonálne umiestnené vnútorné antény. Výsledkom je čistý dizajn, optimálne umiestnenie antény a najlepšie možné pokrytie vyžarujúce všetkými smermi. ZenWiFi AC ponúka jednoduchý proces nastavenia v troch krokoch a automatickú synchronizáciu nakonfigurovaných nastavení vo všetkých uzloch, čo umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie mesh siete.

RT-A X89X je dvojpásmový WiFi router 8x8, ktorý poskytuje 1024-QAM pre vysokorýchlostné bezdrôtové pripojenie. S celkovou rýchlosťou siete asi 6000 Mb/s - 1148 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 4804 Mb/s v pásme 5 GHz je RT-AX89X až 2,8x rýchlejšia ako dvojpásmové routery 802.11ac 4x4. Pre ultrarýchle káblové pripojenie obsahuje router tiež dva 10G ethernetové porty. RT-AX89X prichádza s doživotnou službou AiProtection Pro zdarma. AiProtection Pro zabezpečuje spoločnosť Trend Micro automatickými, pravidelne aktualizovanými bezpečnostnými podpismi pre ochranu zariadení a osobných dát pred internetovými hrozbami. Spolu so silným zabezpečením ponúka RT-AX89X pokročilé funkcie rodičovskej kontroly, vrátane možnosti blokovať konkrétne webové stránky a typy mobilných aplikácií.

RT-AX86U router zdedil herné gény od svojho predchodcu RT-AC86U. Bol vylepšený tak, aby dokázal ponúknuť užívateľom výhody WiFi 6. Umožňuje preto rýchlosť siete až 5700 Mb/s, väčšiu kapacitu siete, lepšiu energetickú účinnosť pripojených zariadení a oveľa širšie pokrytie signálom. Vďaka funkcii, ktorá uprednostňuje mobilné hry môžu užívatelia nastaviť najvyššiu prioritu herným paketom pre rýchlejšie online hranie s minimálnym oneskorením. RT-AX86U môže tiež poskytovať vylepšené hranie cez káblové pripojenie s rýchlosťou až 2 gigabitov agregovaním WAN / LAN a portu 2,5G Base-T, ktorý možno konfigurovať ako port WAN alebo LAN prostredníctvom webového rozhrania routera.

ZARIADENIA AIOT

Tinker Edge T a Tinker Edge R sú malé a výkonné jednodoskové počítače (SBC) s jednotkami NPU, ktoré dokážu efektívne vykonávať strojové učenie (machine learning) s vysokou energetickou účinnosťou. NPU sú optimalizované pre prácu s neurónovými sieťami a prinášajú umelú inteligenciu z cloudu na lokálne zariadenia. Tinker Edge T a Tinker Edge R sú pripravené pre umelú inteligenciu, plne škálovateľné pre možnosti rozšírenia a prívetivé pre výrobcov.

Mini PC PN61T je vybavený vstavanou technológiou Google Edge TPU, ktorá ponúka vylepšený výkon a podporuje napájanie prostredníctvom portu USB-C na zadnej strane zariadenia. Mini PC PN61T má tiež infračervený senzor pre aplikácie s diaľkovým ovládaním. Okrem toho je vybavený portom USB 3.1 Gen2 typu C, čítačkou microSD kariet a má plynulý a tichý chod ventilátora.


ASUS získal 11 ocenení CES 2020 Innovation Awards

Produkty s ocenením CES 2020 Innovation Awards:

ASUS ZenBook Pro Duo

ASUS ZenBook Pro Duo je vybavený širokouhlým druhým displejom ScreenPad Plus, ktorý prináša úplne nové možnosti multitaskingu. 14-palcový ScreenPad Plus má rozlíšenie 4K a prirodzene dopĺňa 15,6-palcový 4K UHD OLED HDR dotykový displej a prináša používateľom neobmedzené možnosti pri práci. Extrémny výkon zabezpečuje procesor až do 9. generácie Intel Core, až 32 GB RAM, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 a rýchle úložisko až do 1 TB PCIe 3.0 x4 SSD.

ASUS ZenFone 6

ZenFone 6 prináša špičkový dizajn s displejom na celú prednú stranu a bez rušivých elementov, ako je výrez či diera v obrazovke. Tento dizajn je možný vďaka revolučnému duálnemu fotoaparátu Flip Camera, ktorý sa vďaka zabudovanému krokovému motorčeku dokáže pretočiť zo zadného fotoaparátu na selfie fotoaparát. ZenFone 6 ponúka 6,4-palcový NanoEdge displej, 5000 mAh batériu, procesor Qualcomm Snapdragon 855, duálne stereo reproduktory, 3 sloty pre SIM karty a pamäťovú kartu a 3,5 mm jack.

ASUS ZenBook 15

ZenBook 15 je jeden z najmenších notebookov na svete, za čo vďačí svojmu takmer bezrámikovému NanoEdge displeju. Vo výbave má aj trackpad ScreenPad 2.0, ktorý umožňuje efektívnejší multitasking, najnovší procesor až do 10. generácie Intel Core i7 a výkonnú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1650. Vďaka PCIe SSD úložisku a až 16 GB RAM je ZenBook 15 ideálny na tvorbu komplexných dokumentov, spracovanie dát či editáciu fotiek a videa.

ASUS ZenBook Flip 15

Konvertibilný ZenBook Flip 15 je navrhnutý, aby bol všestranný, výkonný a extrémne prenosný. Jeho bezrámikový NanoEdge displej ponúka pomer obrazovky k telu na úrovni 90 %, rozlíšenie 4K UHD a verné zobrazenie farieb vďaka technológii PANTONE Validated. ZenBook Flip 15 je konvertibilný notebook, ktorý je možné využívať v štyroch režimoch: v režime notebooku, stojana, stanu a v tabletovom režime. Nový ScreenPad 2.0 funguje ako interaktívny dotykový displej, ktorý je umiestnený v touchpade, čím zvyšuje produktivitu a multitasking. ZenBook Flip 15 poháňa najnovší procesor Intel Core i7, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q, až 16 GB RAM a rýchle PCIe SSD úložisko.

ProArt Display PA32UCG

ASUS ProArt Display PA32UCG je jeden z prvých profesionálnych 32-palcových 4K displejov na svete. Ponúka 1152 zón podsvietenia a až 120 Hz variabilnú obnovovaciu frekvenciu. Monitor podporuje všetky dôležité HDR štandardy, ako je Dolby Vision, HLG a HDR10 a ponúka široký farebný gamut vo farebných priestoroch DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec 709 a Rec 2020.

ROG Phone II

ROG Phone II využíva procesor Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM a 6000 mAh batériu. V jeho výbave sa tiež nachádza chladiaci systém GameCool II a 120 Hz/1 ms AMOLED 10-bitový HDR displej s iba 49 ms odozvou na dotyk, ktorý poskytuje ideálny zážitok z mobilného hrania. ROG Phone II je od základu navrhnutý špeciálne pre hráčov, čomu zodpovedá viacero herných funkcií a bohaté voliteľné príslušenstvo – TwinView Dock II, ovládač ROG Kunai Gamepad a dokovacie stanice WiGig Display Dock Plus a Mobile Desktop Dock.

ROG Strix SCAR III

ROG Strix SCAR III je navrhnutý pre hráčov elektronických športov. Ponúka špičkový hardvér a pokročilé chladenie a tiež aj 300 Hz displej – najrýchlejší na svete v kategórii notebookov. Funkcie ako ROG Keystone a Aura Sync umožňujú hráčom prispôsobiť si ich počítač a grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 2070 využíva naplno potenciál rýchleho displeja. Inteligentné chladenie a funkcia ROG Boost umožňujú pretaktovanie grafickej karty až do 1540 MHz pri 115 W. Strix SCAR III využíva najnovší procesor Intel Core i9-9880H s frekvenciou až 4,1 GHz na jedno jadro. 8 jadier v kombinácii s až 32 GB DDR4-2666 pamäťou umožňujú hráčom súbežne hrať, chatovať aj streamovať.

ROG Strix Arion

ROG Strix Arion je prvý obal na SSD úložisko na svete so svetelnými efektami ASUS Aura Sync RGB. Obal je určený pre M.2 NVMe SSD úložiska formátu od 2230 do 2280 a ponúka USB-C 3.2 Gen 2 konektivitu s rýchlosťami až do 10 Gbps.

ROG Kunai Gamepad

Modulárny ROG Kunai Gamepad prináša najlepší zážitok z mobilného hrania a to bez ohľadu na to, či hráte na smartfóne alebo na externom displeji.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk